Instalacja visty z pendrive

no wlaśnie jak to zrobić ?? bo chciałem zainstalowac system z pendrive’a i nie mam pojęcia jak to zrobić

P.S.system mam oryginalny tylko plyta jest porysowana (instalacja się zawiesza)i chciałem zawartość płyty zrzucić na pd i z niego zainstalować system ,pomóżcie jak to zrobić??? !!

EDIT:

wynalazłem w internecie takie coś jak HP USB disk storage format toll(on jest do tego aby pendrive byl bootowalny) no i wykonałem czynności które byly w instrukcij ,wrzuciłem na pendrive’a pliki z plyty od Visty,ustawilem w biosie żeby botowalo się z USB( pendrive’a normalnie wykrywa ) i pokazuje się czarny ekran jakieś napisy są tabelka jedna duża u samej góry ekranu i większa na środku

a na samym dole napis taki “verifying DMI Pool Data …” i komp takjagby sę zawiesza bo tylko na restarta reaguje co mam robić dalej

a nie byłoby szybciej przegrać płytkę? Twój komputer staje przy próbie uruchomienia boota z pendrive’a, także albo ten hp boot nie działa tak jak trzeba, albo coś źle zrobiłeś

nie moge tej płyty przegrać próbowalem w nero i w a.120% i cos się pitoli możliwe ze nagrywarka przeżyla swoje (w końcu ma 3lata). No ale co mogłem zle zrobic naprzykład że sie ten boot nie uruchamia???

może jest jeszcze jakaś opcja w biosie przez która to wlaśnie nie dziala ???

Tak sobie myślę, że jeżeli chcesz zainstalować Vistę z pendrive to jedyne wyjście to przygotować specjalny obraz instalacyjny za pomocą Windows Automated Installation Kit (AIK).

Jednak jest łatwiejszy sposób… >klik<

nie wiem czy dobrze zrozumialem ten latwiejszy sposób ale z tego co tam po angielsku napisano to wyczytałem że trzeba uruchomić cmd.exe i wpisywać po kolei te polecenia:

diskpart

select disk 1

clean

create partition primary

select partition 1

active

format fs=fat32

assign

exit

a następnie przezucic zawartość płyty na pendrive’a ??

dobrze to zrozumiałem czy raczej tam co innego pisze (mój angielski troche zardzewial :stuck_out_tongue: )

To może ci pomóc: http://www.techit.pl/Artykuly/View.aspx … yskach+usb

cwaniak , dobrze zrozumiałeś, szukałem jakiegoś alternatywnego sposobu ale wszędzie opisują ten >[1]<, >[2]<

Nie mam jak tego sprawdzić, niestety nie posiadam pendrive 4GB.

co to oznacza poszczególne litery tj. d,s,e,f,

xcopy d:*.* /s/e/f e:\ --> kopiujesz wszystkie pliki wraz z podkatalogami z d:\ (obraz/nośnik instalacyjny systemu) do lokalizacji e:\ (twój pendrive), po drodze masz jeszcze przełączniki …wpisz w wierszu poleceń xcopy /? a dowiesz się co dany przełącznik oznacza.

czyli jak u mnie pendrive to H: a plyta z vistą to G: to mam wpisać tak "xcopy g:*.*/s/e/f h:\ " ???

Dokładnie tak

sory ale napotkalem następny problem a mianowicie jak wpisuje select disk 1 to pisze że nie ma takiego :o wszedlem we wlaściwości pendrive i pisze lokalizacja 0 ale taką samą lkazlizację ma dysk ten glowny w kompie więc czy jak wybiore disk 1 to z dyskiem tym w komputerze nic się nie stanie tzn. nie zformatuje się jak wpisze clean???

Zapoznaj się lepiej z tym.

Stanie się …dlatego używając diskparta należy zachować szczególną ostrożność.

kurde to co ja teraz mam zrobić jak zmienić lokalizacje tego pendrive na np.1 da sie coś takiego zrobić???

Troszkę się z tym namęczyłem, jak jeden problem udało mi się rozwiązać to powstawał nowy ale w końcu udało się, przedstawiam opis (testowany pod vista), niestety obsługa programu diskpart pod xp może sprawiać problemy, które uwzględniłem.

  1. Start -> Uruchom -> cmd

  2. diskpart

  3. list disk

  4. odczytujemy identyfikator pendrive-a np. Dysk 1, Dysk 2

  5. select disk X , gdzie “X” jest numerem naszego dysku (pendrive-a)

  6. za pomocą polecenia clean zerujemy dysk usb (jeżeli nie da się wykonać tego polecenia patrz. pkt A6)

  7. Wydajemy polecenie -> create partition primary

  8. I tutaj zaczynają się schody, jeżeli program diskpart uparcie odmawia utworzenia partycji za pomocą komendy “create partition primary” (raz się da, a innym razem nie), nie wiem od czego to zależy i narazie nie zamierzam skupiać się na tym i dochodzić dlaczego jest właśnie tak.

Użyjemy diskparta w nieco inny, bardziej przystępny sposób…

  • PPM na mój komputer -> zarządzaj,

  • wybieramy zakładkę “zarządzanie dyskami”,

  • z listy dostępnych dysków zaznaczamy dysk usb (removable,wymienny),

  • PPM na zaznaczonym dysku -> wybieramy “format” -> określamy system plików - czyli fat32, reszta bez zmian -> - potwierdzamy klikając “OK”.

  1. Jeżeli partycję utworzyliśmy za pomocą polecenia z pkt. 7 (bez problemów) to przechodzimy do punktu oznaczonego (***)

  2. Ponownie przechodzimy do konsoli,

  • wykonujemy kolejno polecenia: diskpart , select disk x (przypominam x = numer dysku usb)

  • jeżeli pojawi się komunikat “obecnie wybranym dyskiem jest dysk x” to jesteśmy w domu, wszystko jest wporządku,

  • wykonujemy polecenie list partition ,jeżeli tworzyliśmy tylko jedną partycję możemy sobie to darować,

powinniśmy zobaczyć coś w tym stylu:

Partycja 1 Podstawowy … itd. (interesuje nas wyłącznie pierwsza fraza - Partycja 1)

  • (***) wykonujemy polecenie select partition 1

  • active

  • format fs=fat32 (pomijamy jeżeli w pkt. 8 formatowaliśmy dysk usb)

  • assign

  1. Start -> Uruchom -> cmd i wpisujemy xcopy d:*.* /s /e /f e:\

gdzie:

d:\ oznacza dysk na którym znajdują się pliki instalacyjne systemu

e:\ oznacza literę naszego pendrive-a

Przy pomocy polecenia xcopy wszystkie pliki wraz z podkatalogami zostaną skopiowane do lokalizacji docelowej (czyli na dysk usb).


A6)

  • Ściągnij program do zerowania dysku np. Active KillDisk, zainstaluj i uruchom;

  • W oknie programu (z lewej) wybierz dysk usb, który chcesz wyzerować --> powinno być coś takiego "Removable Disk … Generic USB Flash Disk (zaznacz cały dysk, nie tylko samą partycję), następnie klikasz przycisk “kill”;

  • Po kilku/klikunastu minutach dysk jest wyzerowany.

Pozdrawiam …i powodzenia

rokko

Przepraszam, że piszę posta pod postem ale w poprzednim nie chce już nic dodawać aby dodatkowo nie komplikować opisu.

A mianowicie… po testach na kilku systemach z XP mogę powiedzieć, że użycie polecenia list disk nie przynosi efektu w postaci wylistowania napędu podłączonego do kocentratora usb. (ten problem da się jednak obejść), mimo to proponuję aby wszystkie te operacje były przeprowadzone pod kontrolą systemu Vista (nie stwierdziłem występowania problemów).

Jeżeli ktoś nie ma zainstalowanego systemu Vista, może całą operację przeprowadzić przy użyciu płyty instalacyjnej lub płytki recovery Visty.


  1. Ściągamy obraz iso płyty “vista recovery disk”, nagrywamy na CD i uruchamiamy z niej komputer

http://neosmart.net/blog/2008/windows-vista-recovery-disc-download/

**oczywiście zamiast płytki recovery można użyć standardowego nośnika instalacyjnego Visty

  1. Po załadowaniu plików przez instalator windows na pierwszym ekranie pojawi się wybór języka, na następnym będzie opcja “napraw komputer” wybieramy ją po czym klikamy dalej (next), w kolejnym oknie wybieramy “command prompt”, dalej postępujemy jak we wcześniejszym opisie

Po przeprowadzeniu tych operacji restart i pozostaje tylko przekopiować pliki na pendrive-a

…to wszystko