Jest połaczenie z internetem ale nie ma internetu

Witam.

Mam router w domu. W Windows XP, klikam prawy połącz i mam już internet. A w Viście pisze, że połączono z siecią, ale internetu nie ma. Nie rozumiem tego skoro łączy się z moim routerem i jest wszystko okay, to dlaczego w centrum sieci mam brak połączenia z internetem? Proszę o pomoc. Próbowałem wszytskiego siec publiczna prywatna. ale Ciągle jest, że połączono z siecią, ale neta nie ma.

Daj log z hijackthis z visty

Dokładnie pod Vistą może tak być był taki wątek na forum viewtopic.php?f=22&t=232310

Ja proponuje przypisać stałe IP (statyczne)

Na początek proszę sprawdzić czy komputer z Vistą “widzi” router; w tym celu klikamy start odszukujemy polecenie Uruchom dalej wpisujemy cmd uruchomi się okno Trybu MS-DOS w wierszu poleceń wpisujemy (numer IP naszego routera np) ping 10.0.0.2 potem enter i widzimy czy jest odpowiedź z routera

Jak skonfigurować szybko sieć która ma działać?? oto jeden z sposobów z zastosowaniem statycznych adresów:

Na komputerze z Windows Vista w ustawieniach karty sieciowej ustawiamy np następującą konfiguracje

Ja posłużę się przykładowym adresem routera jak masz inny wpisujesz taki jaki masz Ty, IP komputera musi być z zakresu adresów routera)

Podajemy adres IP 10.0.0.20

Maska: 255.255.255.0

Brama (taka sama jak IP Routera) 10.0.0.2

DNS Podstawowy (taki jak IP routera): 10.0.0.2

Alternatywny DNS nie jest nam konieczny wystarczy podstawowy

Wszystko zatwierdzamy klikamy OK zamknij.

Na DRUGIM komputerze masz XP więc tam nic nie musisz zmieniać nawet nie przestawiaj nic w routerze ustawienia routera niech pozostaną takie jakie są już to rozwiązanie na forum przetestowano i było skuteczne

Wszystko zatwierdzamy klikamy OK zamknij

aby sprawdzić czy masz dostęp do sieci internet możesz zrobić jeszcze coś takiego:

klikamy start odszukujemy polecenie Uruchom dalej wpisujemy cmd uruchomi się okno Trybu MS-DOS w wierszu poleceń wpisujemy ping onet.pl potem enter i widzimy czy jest odpowiedź z witryny onet-u.

Jak jest to znaczy ze jest to kwestia ustawień systemu że nie wyświetla nam stron np wskutek działania robaka czy tez wirusa. Inni użytkownicy forum na pewno pomogą pozbyć się “syfu” i będzie ok.

wpisałem polecenie ping i jest tak pisze, że Host docelowy jest nieosiągalny. ale pakiety wysłane 4 i odebrane 4. Więc odpowiedź jest. Po skonfigurowaniu internetu tak jak podałeś, też nie działa…

W dniu 09.05.2008 , o godzinie 14:44 został dopisany post przez Sumek

Chcę dodać, że to czysta instalacja, wiec żadnych robaków wirusów nie ma.

W dniu 09.05.2008 , o godzinie 14:54 został dopisany post przez Sumek

Ok już działa dziękuje za pomoc.

Witam ja mam coś podobny problem zakupiłem nowy komputer Płyta główna Gigabyte GA-945GZM-S2 v3.9

Procesor: Intel Dual Core E2140 1.60GHz/800MHZ 1mb LGA BOX

Krata Grafiki: POV GeForce 7200GS 128MB TC 512MB TV/DVI PCI-E

Dysk twardy Hitaschi 250GB SATA2 7200rpm

i WINDOWS VISTA HOME PREMIUM PCF (COA) PL

I mam internet po przez router i też w połączeniach sieciowych wszytko pokazuje że jest oki IP,DNS… że jest połączenie… a stronki i tak się nie wyświetlają w czym problem? daje diagnozuj to niewiadomy problem ,zainstalowałem najnowsze sterowniki do płyty głownej i sieciowej i też nic, korzystam z budowanej karty :frowning: pomocy !

ps: jak mam xp to internet startuje sam bez niczego :frowning:

też tak miałem

W moim przypadku wystarczył reset modemu routera ( odlonczyc na 2 -3 min od zasilania )

Działo się tak dlatego że tek komp z wistą był pierwszy raz podłączony do sieci

jak to ci nie pomoże to zainstaluj najnowsze sterowniki od karty sieciowej

oki spróboje tak zrobć :slight_smile: sterowniki też instalowałem najnowsze ,ale to nie pomogło właśnie

W dniu 24.07.2008 , o godzinie 17:33 został dopisany post przez pavlo_111

i zrobiłem tak po resecie rutera internet byl ale jak uruchomilem ponownie komputer to juz tylko chodzily same komunikatory a stronki juz sie nie wyswietlaly

Sprawdź w Viście ustawienia IP, start-uruchom-cmd-IPconfig/all. Chodzi o to czy Vista widzi: a) Surfiks DNS, b) routing IP. Do tego radziłbym Ci sprawdzić w usługach (start-panel sterowania-narzędzia administracyjne-usługi) czy masz włączony routing i dostęp zdalny, jeśli nie to przestaw tryb uruchamiania na “automatyczny”