Podkręcanie AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+

Witam! Chciałem podkręcić mój komputer. Parametry :

System: Windows Vista Home Basic (32-bit)

BIOS : Phoenix-Award

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.10 GHz

Pamięć RAM: 1GB

ID płyty głównej: 04/23/2007-K8M890-8237A-6A7L5FKKC-00, nazwa: nieznana

Znalazłem w BIOSIE chyba napięcie procesora w sekcji VDIMM Voltage Select (1.94 V o ile pamiętam). Nie wiem czy to trzeba zwiększyć żeby przyspieszyć komputer ? Wiem ,że 1GB RAM-u to dosyć mało więc proszę o dosyć konkretne odpowiedzi. Nie podkręcałem jeszcze komputera więc proszę o zrozumienie :slight_smile: . Przepraszam jeśli czegoś nie podałem. Proszę o pomoc :smiley:

nie podałeś zasilacza

Może kręcić i na słabym zasilaczu tylko po pierwsze nie dużo i nie długo twój procek potrzyma ;D

Pozdrawiam

Bardzo przepraszam ! Gdzie to mogę znaleźć ? :slight_smile:

Chyba 230V ̴ /50Hz jest też jakaś naklejka obok “MODE COM FEEL 350W”

Czy aby go podkręcić trzeba tylko zmienić tamtą wartość ?

Przypuszczam, że pytania o zasilacz to żart. Ale nas poważnie to ostrożnie z podkręcaniem a szczególnie ze zmianą napięć. Mam też Altona x2 4000 i polecam tylko podkręcenie w biosie szyny z 200 mhz na 220 - 230 mhz, to jest jeszcze bezpieczne. I nie potrzeba nic kombinować przy napięciach, najlepiej inne sekcje zostawić na auto, czy jak tam masz w biosie ustawienia standartowe. Ogólnie, jak się nie znasz to ostrożnie, chyba że od razu masz kasę na nowy procek, jak go spalisz.Pozdrawiam,

A gdzie się podkręca tą szynę ?

Każda płyta ma trochę inaczej z podkręcaniem, ja mam gigabite ale też bios Award, więc może będziesz miał tak samo: szukaj w biosie sekcji "MB Inteligent Tweaker "lub CPU’s Clock & Voltage,

Tam masz wszxystkie ustawienia związ. z podkr. Zmień “CPU Host Clock Control” z Auto na Manual i w sekcji poniżej “CPU FreQuency /MHZ/” zmień z 200 Mhz na np. 210, 220, 230 Mhz. Przy zmianie np. na 220 mhz czyli o 10 % wzrośnie Ci częstotliwość zegara Procka z 2100 na ok 2310 mhz. Pozostałe sekcje zostaw na auto lub normal. Również pamięci będą szybciej pracować, cały komp przyspieszy. Więcej jak 250 Mhz nie radzę, komp się wiesza. Wtedey już trzeba kombinować z napięciami i zmienić wentylatorek na lepszy. Ale jak chcesz mieć spokój to nie baw się w ekstremę tylko kup szybszy procek. Tyle co mogę Ci doradzić

Ok, dzięki :smiley:

Nie podkręcaj ! Bo ci chałupa pójdzie z dymem !

"MODE COM FEEL 350W"

Zasilacz do wymiany na Medecom MC 350W później możesz podkręcać.

Przypuszczam, że pytania o zasilacz to żart.

A ja przypuszczam że ta odpowiedź to żart.

Nie podkręciłem , ale o co chodzi ??

Adwody1 , o to http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html ten zasilacz często spala komp i to bez podkręcania, musisz go wymienić jeżeli chcesz kręcić :!: .

Ok, dzięki za informację :slight_smile:

Ostatnio coś panuje moda na te ModeCom’y. Co to w ógole jest za zasilacz?? Lepiej dołożyć kasy i kupić Chieftec’a albo Corsaira sam mam corsaira 550 i chodzi lux na podkręconym sprzęcie. Na tym zasilaczu nie radzę podkręcać. Bo tak naprawdę ten zasilacz to tani luj.

Nie mam aż takiej pilnej potrzeby podkręcenia kompa ,żeby zmieniać zasilacz :smiley: Jeśli coś to dokupię kość RAMU i tyle :slight_smile: