Nie mogę usunąć skrótu z pulpitu (wraca po restarcie)

Cześć

Zainstalowałem program CyberLink YouCam, z płyty Chipa. Podczas instalacji odznaczyłem opcje umieszczenia skrótu do programu na pulpicie, ale mimo to skrót zostali utworzony. Teraz nie mogę go usunąć, po każdym restarcie komputera, skrót powraca. Próbowałem usuwać ze wszystkich profili, łącznie z administratorem w trybie “safe”.

Jakieś sugestie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Sugestia odinstaluj program zainstaluj jeszcze raz po reinstalacji przejedz cleanerem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.10.618 :wink:

spróbuj killboxem.

Spróbuj ten skrót wywalić programem Unlocker - dostępny na naszym vortalu.

Dzięki za szybkie odpowiedzi!

Romi…

Reinstalacja programu nie pomogła :o , CCleanera mam od zawsze i próbowałem już wcześniej - również nie pomaga :expressionless:

Co do pozostałych dwóch podpowiedzi…

Ja nie mam problemu z usunięciem tego skrótu. Bez problemu przenoszę go do kosza (ze wszystkich profili, łącznie z administratorem w “safe mode”) i opróżniam kosz (również za pomocą “run CCleaner”), ale po każdym ponownym uruchomieniu komputera… skrót powraca :o

Zakładam ze coś musi być w rejestrze, ale póki co nic nie znalazłem. (w auto starcie nic niema i sam program nie uruchamia się przy starcie systemu)

p@wel , a sprawdzałeś w msconfig?

Jeśli tam nie będzie to pozostaje jeszcze opcja reinstalacji programu i pozwolenie instalatorowi na utworzenie skrótu. Po czym ten skróty wywalisz i sprawdzisz czy pomogło, resetując kompa.

Sprawdzałem w MSCONFIG i wyłączyłem ten program z autostartu całkowicie (chociaż wątpię żeby w autostarcie była jakakolwiek opcja odpowiedzialna za tworzenie skrótu??)

Jak już wspomniałem wcześniej reinstalacja programu nie pomogła…

Nie zależy mi na tym programie, ale jestem bardzo ciekawy co powoduje odtwarzanie skrótu po każdym restarcie systemu :expressionless:

U mnie kiedyś CyberLink dodawał jakiś wpis w boot.ini ale to był na xp i jakaś stara wersja (chyba 2002) i nigdy nie próbowałem usunąć skrótu od niego, a co to za wpis był i co robił to nie wiem i nie powiem bo tego kompa dawno nie ma.

Witam a może odinstalować i recznie przeczyścic rejestr napewno będzie lepiej jak przez program. regedit i jazda

To pomaga: Regedit -> hkey_current_user -> software -> cyberlink -> youcam -> 1.0 -> issystemdefault -> value = 0

eMeF :!: Success :smiley: Dzieki Ci bardzo :!: