Dźwięk trzeszy/zacina się

Witam.

Kupiłem dwa dni temu Windows Vista Home Premium 32bity. Po nagraniu systemu i sterowników włączam winampa i właczam byle jaką piosenkę… Co sie dzieje? Slysze muzykę, wraz z przeszkadzającym trzeszczeniem.

Jeżeli włączę grę (BF2) gra chodzi dobrze, ale krótko po ok.5 minutach zaczyna trzeszczec przez kilka sekund, po czym zawiesza sie co 5-10 sekund.

Mój sprzęt:

AMD Phenom 8450 Triple-Core 2048RAM

Nvidia GeForce 9600 GT 512MB

Realtek High Definition

Wie może ktoś co mam zrobic?

@edit

Dodam jeszcze, że sterowniki mam najnowsze wersje.

Panel Sterowania ===> Dźwięki i urządzenia audio i tam poszukaj gdzieś przyspieszenie sprzętowe i suwak na najlepsza - pisałem z xp więc w viście może to być gdzie indziej ale raczej tam powinno być .

Niestety dalej nie działa. Teraz trzeszczy jeszcze bardziej.

Start -> Panel sterowania -> Dźwięk

ed096bac99fa5a04.jpg

Należy ustawić niższą częstotliwość próbkowania (jakość).

26a44544e3f1213d.jpg

u mnie są tylko dwie możliwości:

min20911.jpg

W takim razie, albo Twoja karta pozwala wyłącznie na te dwa tryby lub też zainstalowany Masz niewłaściwy sterownik. Proponuję ponownie zainstalować sterowniki od dźwięku.

EDIT:

Zdaje się, że posiadasz identyczną kartę jak moja, zatem ponowna instalacja sterownika dźwięku powinna rozwiązać problem.

Nie zawsze nowsze, znaczy lepsze, ale to tak na marginesie.

A nie jest to wina sprzętu? Sterowniki przeinstalowywałem wielokrotnie i nie pomogło. Rozmawiałem z kolegą (informatyk) on stwierdził, że to wina płyty głownej. Ale co ma płyta głowna do dźwięku? Proponował też przeinstalowac system ponownie, niestety to również nie pomogło.

Komputer jest kupiony w sklepie, więc nie sądze, żeby coś było nie kompatybilne ze sobą. Mi się wydaję, że to jest wina karty dźwiękowej, ale niestety się za bardzo na tym nie znam.

Już wcześniej odpowiedziałem co myślę o tej usterce. Spróbuj ze starszymi sterownikami.

Gdyby to była wina płyty gł. to zapewne wystąpiły by również inne “efekty specjalne”.

Sprawdź na jakimś linuksie czy karta poprawnie działa. Ściągnij płytkę live CD i do dzieła (np. Ubuntu, Suse, Mint, PCLOS).

Ta Twoja Vista jest z SP1 czy bez ?

Tak, mam SP1. Sciągnąłem starsze wersje sterowników, niestety problem wciąż istnieje. Spróbuję na linuksie.

@edit

Zrobiłem. Dzięki za pomoc. Grzebałem coś w ustawieniach dźwięku i nagle trzeszczenie ustało. Nie wiem co było przyczyną… :slight_smile: