Uprawnienia dla folderu SYSTEM32 - jak zmienić?

Witam,

Mam problem z folderem SYSTEM32 w Viście. Jestem zalogowany jako użytkownik z prawami administratora i próbuję podmienić plik dll niestety system wyświetla mi komunikat że nie mogę tego zrobić. klikam PPM - właściwości i tam kombinuje z uprawnieniami i nic się nie zmienia.

chodzi dokładnie o plik xinput9_1_0.dll który ma pomóc [a w sumie umożliwić] obsługę GTA 4 PADem

jakieś porady jak to zrobić?

najpierw sciągnij i zainstaluj sobie program SUNRISE VISTA CONFIGURATOR potem za pomocą tego programu dodaj do menu kontekstowego opcje PRZEJMIJ NA WŁASNOŚĆ… jak już to bedziesz miał zrobione to następnie otwierasz katalog system 32 znajdujesz plik xinput9 najeżdzasz myszką prawy klik przejmujesz ten plik na własność… następnie jeszcze raz prawym klik i właściwości… po tej akcji z przejęciem pliku na własność bedziesz już mógł z edytować ten plik

musisz przejąć plik na własność a potem nadać mu pełne prawa… było 1000razy na forum… .

zainstalowalem ten sunrise, dodałem opcję przejmowania w PPM ale nic się nie zmieniło- nadal wyskakuje komunikat ‘‘nie masz uprawnień do wykonania tej operacji’’

jak juz zainstalowałeś ten sunrise i dodałeś " przejmij na własność" do menu to teraz najeżdzasz na plik prawym klik rozwijasz menu i dajesz przejmij na własność jak to zrobisz to na sekunde mignie czarne okno po tej akcji znowu najeżdzasz na plik prawym klik rozwijasz menu i dajesz właściwości następnie zabezpieczenia i dalej zaawansowane, otworzy się następne okno i tam klikniesz edytuj, otworzy sie kolejne okno a tam coś takiego:

zezwalaj trustedinstaled pełna kontrola

zezwalaj asministarators odczyt i wykonanie

zezwalaj system odczyt i wykonanie

zezwalaj users odczyt i wykonanie

i teraz po kolei bedziesz zaznaczał te wpisy z “odczyt i wykonanie” i edytuj

po kliku na edytuj otworzy się kolejne okno a w nim w pierwszym kwadraciku “pełna kontrola” postawisz ptaszka jak to zrobisz to w pozostałych też sie pojawią ptaszki auto, następnie OK i tę samą operacje zrobisz z pozostałymi dwoma wpisami tak ze na końcu bedziesz mieć:

zezwalaj trusted instaled pełna kontrola

zezwalaj admini… pełna kontrola

zezwalaj system pełna kontrola

zezwalaj users pełna kontrola

i potem ok i dalej już powinno być można podmienić ten plik

działa, ale musiałem przejąć bezpośrednio konkretny plik, natomiast w przypadku folderu nadrzędnego- w tym przypadku system32- zmiana nie upoważniła mnie do podmiany.

dzięki i pozdrawiam

Chciałem dodać, że ja podmieniłem pliki tak: znalazłem potrzebne do podmiany pliki, przejąłem na własność i podmieniłem i tyle, nie trzeba nic z uprawnieniami modzić :wink:

taakk… tylko nie zawsze i nie wszystkie pliki się tak da podmienić i wtedy trzeba im nadać praw