Drukarka

Witam. Mam pytanko nie wiem co zmienić w biosie żeby drukarka mi działała w windowsie 98 :?: :?:

Czemu chcesz zmieniać w biosie?

Nie działa Ci port?

Zasadniczo jak chcesz żeby Ci drukarka działała w W98 to po prostu powinienieś zainstalować odpowiednie sterowniki…

Sipa;

W zależności jaką masz drukarnie i jak jest podłączona -> USB or LPT. Przy LPT nie powinieneś mieć żadnych problemów, a w BIOS-ie ustawia się tylko prędkość transmisji ECP lub EPP (o ile dobrze pamiętam - nie chce mi się kompa wyłączać żeby sprawdzić),jedyny kłopot jaki przychodzi mi do głowy to włączenie drukarki tak żeby moduł Plug& Pray był w stanie wykryć że cosik jest podłączone. Jeżeli chodzi o USB to sprawa przy WinShicie '98 jest troszkę inna, najlepszym rozwiązaniem jest zainstalować cały soft dołączony do drukarni, restartnąć kompa i podłączyć drukarnie do kompa pamiętając o włączeniu drukarki, chyba że program instalacyjny sam poprosi o podłączenie sprzętu w trakcie instalacji… W BIOS-ie znajdziesz text …SUPPORTED USB… i ustawisz go na YES (przy BIOS-ach AWARD i AMI powinno być podobnie).

…aaaaaa sytuacja dotyczy Win '98 SE , bo jak dobrze pamiętam przy pierwszej edycji potrzebny był suplement dot. poprawnej obsługi USB (chyba, że aktualizowałeś)… ufff See YOU!

… przy okazji pozdrowionka dla redakcji