Brak polskich liter w wierszu poleceń!

Witam

Po tym jak uruchomiłem Combofixa, nie działają mi polskie litery w wierszu poleceń. Usunąłem Combofixa programem OTMoveIt3 ale problem pozostał, proszę o pomoc. Słyszałem, że Combofix coś robi ze stroną kodową wiersza poleceń i zmienia ją na 1025 a powinno być 852. Zmieniłem to, i teraz jak sam uruchomię wiersz poleceń to jest dobrze, ale jak uruchomię wiersz poleceń programem np. MaxBatch.bat to nie ma polskich liter, bardzo proszę o pomoc.

albo kiedy wpiszę w wiersz poleceń polecenie “start”, to otwiera się nowe okno ale już z przestawioną stroną kodową na 1025, i zmienioną czcionką na Lucida Console - ja chce żeby uruchamiało się normalnie czyli ze stroną kodową 852 i czcionką rastrową, proszę o pomoc

dodałem do rejestru wpis HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Command Processor\AutoRun(typ:REG_SZ) z wartością chcp 852, teraz wydaje się wszystko dobrze, ale czcionka samoczynnie przestawia mi się na Lucida Console

Spróbuj tego. Mi to pomogło.

dzięki za próbę pomocy, ale to nie to robiłem tak bardzo dużo razy i nic to nie daje. Czytałem te linki: http://groups.google.pl/group/alt.pl.co … da6d16e5f6, http://forum.pclab.pl/t399275.html, http://www.mombu.com/microsoft/windows- … 61062.html - ten ostatni link odnosi się do 2 linku, i podobno pomaga tylko, że nie czaję o co w nim chodzi.

Spróbuj Przywróć System. Prawdopodobnie jest to możliwe ponieważ ComboFix przed rozpoczęciem pracy tworzy Punkt Przywracania. Jest to wyjście z sytuacji jeżeli system nie był wcześniej zainfekowany.

właśnie, że niestety nie jest to wyjście z sytuacji, korzystałem z Combofixa z jakiegoś powodu (viewtopic.php?f=13&t=288951&start=0 - z tego powodu), ale i tak nie zadziałał, ale to i tak inna historia, a z tych linków co ja Ci napisałem to nic mi nie może pomóc ?

Mi nie pomogły ale możesz to sprawdzić u siebie. Może akurat… tutaj masz Polską wersję tego ostatniego linka którego podałeś.

dzięki bardzo za przetłumaczoną wersję strony, a nie wiesz jakie pliki/wpisy rejestru związane z wierszem poleceń/cmd.exe/command.com edytuje/modyfikuje/zmienia/usuwa ten program combofix, bo jak byś mi powiedział jakie to ja bym sobie je przekopiował z konta innego użytkownika - i może problem by się rozwiązał.

Dodane 21.02.2009 (So) 10:53

słyszałem, że te klucze rejestru są związane z wierszem poleceń:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Command Processor

HKEY_CURRENT_USER\Console

Też mi się tak wydaje że to one. Ale przed zabawą z Rejestrem Utwórz nowy Punkt Przywracania Systemu i kombinuj. Jak coś pójdzie nie tak to cofniesz system.

zrobiłem kopię zapasową tych dwóch ostatnich i przekopiowałem z konta gościa i na razie nic to nie pomogło, czyli ten pierwszy klucz rejestru też przekopiować, tak ?

Spróbuj.

a jak zrobiłem kopię czyli z prawokliku na klucz rejestru - eksportuj - potem zapisałem jako plik - nie może być, jak coś pójdzie nie tak to po prostu zamienię te wpisy rejestru, czyż nie tak ??

Tak. Ale ostrożności nigdy za wiele. Zrób to dla pewności.

zastosowałem się do twoich porad, ale zamiana tych wszystkich kluczy nic nie dała, a może jakieś pliki związane z cmd.exe itp podmienić z płyty recovery (na szczęście takową posiadam) ??

W kluczu HKEY_CURRENT_USER\Console masz wartość typu DWORD o nazwie CodePage. Zmień jego wartość na 354. Spowoduje zastosowanie naszej strony kodowej (852) i w CMD będą polskie znaki.

wielkie dzięki maksio1, pomogło !!