Kompilowanie PHP

Potrzebuje rady jak kompilowac php na wlasnym komputerze zeby nie wysylac pliku caly czas na serwer za kazdym razem. Moze jakis programik do zainstalowania typu byle jaki serwerk pod jednostke do php i mala instrukcja najlepiej apikacja po polsku

PHP się nie kompilje. Musisz postawić u siebie serwer np. Apache i zainstalować PHP.

Raczej interpretować :wink:

Zainstaluj sobie Vertrigo serv, WebServ, Krasnala lub coś innego.

Edit: inż. Piniol mnie wyprzedził :slight_smile:

Ja używam Krasnala

http://www.download.net.pl/288/KRASNAL-Serv/

Ale to jest webmastering, a nie programowanie :slight_smile:

somekind w PHP się programuje :wink: Jeśli by mówił o samym HTML to tak, ale mówi też o PHP, więc programuje :wink:

Osobiście polecam pakiet XAMPP.

http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

Owszem, programuje się, ale jest to ściśle związane z technologiami webowymi, nawet wynikiem działania jest HTML.

Ja w każdym razie pytałbym o PHP w dziale Webmastering, myślę, że szybciej by mi tam pomogli :slight_smile:

niekoniecznie, przykład pierwszy z brzegu, skrypt tworzący miniaturki zdjęć, nie ma ani grama html’a

co do tematu, ja używam WebServa, po instalacji i uruchomieniu pakiety, wrzucasz pliki do folderu httpd w folderze programu i są dostępne w przeglądarce pod localhost lub 127.0.0.1

hmm… jak to nie ma?? przecież nawet jak w samym skrypcie nie ma html’a to przecież musisz jakoś tą miniaturkę wyświetlic… A za to odpowiada nic innego jak HTML :wink:

hehe… właśnie… php sie nie kompiluje tylko interpretuje. Ja polecam Krasnala w wersji 2.7. Używam go cały czas, jest bardzo wygodny.

ale kto powiedział, że ja chcę wyświetlać te miniaturki? ja chce je tylko tworzyć (generować)

btw: ja tam Krasnala nie polecam, mam złe wspomnienia, poza tym projekt nie rozwijany raczej.

Panowie z Zend byliby mocno zaciekawieni tą rewelacją. ;-]

Może jak nie wiemy to się nie odzywamy? PHP to skryptowy język programowania. Że, szeroko stosowany jest w aplikacjach Internetowych to nie znaczy, że tylko do tego jest. Za pomocą PHP można napisać serwer, stworzyć animacje flash czy nawet utworzyć aplikacje z tzw. okienkiem.

Zapisz sobie ten kod, i przeciągnij plik na php.exe (katalog serwera/php/). W tym wypadku “rezultat” nie zostaje zwrócony do klienta poprzez apache lecz wyświetlany w konsoli.

Ty piszesz o innych zastosowaniach PHP. Miło mi się czegoś nowego dowiedzieć, choć raczej mi się to w życiu nie przyda. Ale założyciel pytał o PHP na WWW. Dlatego uważam, że to nie jest dział na ten temat i o tym pisałem :slight_smile:

Co ma piernik do wiatraka? :slight_smile:

Generalnie wynikiem działania skryptu PHP jest właśnie HTML no bo cóż innego?

Tak ja mówisz :slight_smile: Oczywiście, że można kompilować PHP…

Okienka windowsowe? Brak wyjścia jako takiego, bo aplikacja chodzi w tle? Zdziwiłbyś się lisku jakie rzeczy ludzie w PHP pisali. :slight_smile: Do PHP jest przecież GTK a zestaw dostępnych bibliotek wybitnie świadczy o tym, że nie jest to język wyłącznie do wypluwania HTMLa. Ja np. napisałem kiedyś w PHP mały skrypcik pozwalający na sprawdzanie rozkładu jazdy komunikacji miejskiej we Wrocku w Konnekcie. :wink: (mocne uogólnienie, ale mnie więcej o to chodzi)