[C++] Jaki kompilator?

Na wstępie prosze o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy.

Z powodów czysto hobbystycznych zaiteresowłem się Turbo Pascal’em jednak ten język nie daje zbyt wiekich możliwości a więc może C++?

  • czemu nie , tylko znów jestem na “zielonym” i niebardzo wiem jak znaleźć droge od teorji do praktyki.

Więc prosze o porade w tej kwestji

Turbo Pascal to nie jeżyk programowania, tak gwoli ścisłości. Jeśli chodzi o kompilator do C++ to:

→ GCC (g++) na bardzo wiele architektur i systemów, pod Windows port GCC - MinGW (+ ew. MSYS)

→ stricte na MS Windows XP/Vista/2003 : IDE Microsoftu Visual C++ Express Edition 2008

Ja polecam Ci VC++ :slight_smile: Używałem Dev’a i po przesiadce na VC++ czytelność kodu wzrosła dość znacznie :wink:

Czytelność kodu to chyba zależy tylko od programisty =) Ale tak, Visual Studio to prawdopodobnie najlepszy produkt Microsoftu. I o ile zgodność z C99 sobie odpuścili to ze aktualnego standardu c++ jest wspierane chyba prawie wszystko.

Ja używam Dev C++ 5 beta i całkiem nieźle mi się pisze…A to jaki komplikator jest najlepszy to pojęcie względne…Tak samo jak np. komunikatory internetowe. Ja ci polecam Dev ponieważ ma przyjemny dla oka interfejs…przynajmniej dla mnie :smiley: Możesz też spróbować z Code Block (chyba tak to się pisze?).

Żaden komplikator nie jest jest najlepszy, bo coś takiego jak komplikator nie istnieje.

Dwa linki pomocnicze dla początkujących:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kompilator

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zintegrowane_%C5%9Brodowisko_programistyczne

Przeczytać i zacząć odróżniać kompilatory od IDE, i od języków programowania także.

Dobre IDE pod Windowsa to CodeBlocks, bardzo dobre to MS Visual C++ EE, a dla masochistów jest Dev-C++.

To było specjalnie dla żartu ;p Przecież wiem,że pisze się kompilator :smiley:

Super, to jeszcze przestań nazywać Deva kompilatorem, i będzie całkiem dobrze.

To nieby co to jest?

Zintegrowane środowisko programistyczne, w skrócie: IDE. Kompilatorem Deva jest GCC(w pakiecie MinGW).

Jeden grzyb :wink:

Otrzymałem kilka odpowiedzi , tym cenniejsze bo sprzeczne i uczulają na + i -

po wstępnym zapoznaniu się z tematem zastanawiam się nad Visual C++ Express Edition (link podany przez nr47 , lub Dev-C++ i mniejsza o to że dla masochstów - jak somekind , twierdzi

Tak czy owak , może polegne na starcie , może nie ale póki co dziękuje wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru.

Visual Studio 2008 EE jest najlepsze IMHO ale jeśli nie to bardzo polecam Code::Blocks zdecydowanie lepsze od Dev’a

Z czystym sumieniem mogę polecić Dev-C++. Idealny na początek, no i darmowy :slight_smile:

Czym się różni VS od Deva dla początkujących? Tylko tym że kompilację z uruchomieniem odpala się przyciskiem F5 w VS a w Devie F9. Dla początkujących to innej różnicy nie ma. Może robienie wcięć jeszcze, ale wxDevCpp robi wcięcia tak samo jak VS.

W takim razie pytanie: co jest kompilatorem VC++ 2008 EE ?

Visual C++ 2008 :wink: Nie rozróżnia się tutaj kompilatora od IDE bo nosi taką samą nazwę. Jeśli chcesz kompilować z linii komend to kompilator znajduje się w “Microsoft Visual Studio 9.0\VC\bin” w pliku cl.exe.