Firmware'a do nagrywarki SAMSUNG TSSTcorp CD/DVDW TS-H653L

Witam jak w temacie poszukuje najnowszego firmware do nagrywarki SAMSUNG TSSTcorp CD/DVDW TS-H653L

I jeszcze programu do aktualizacji

Potrzebuje tego do tego problemu:

viewtopic.php?f=2&t=211793

Dziękuję za pomoc

http://www.cdrinfo.pl/hardware/Samsung

Jak tam nie ma to …

Nie jest Ci potrzebne do tamtego problemu. Nie o bios nagrywarki tam chodziło a o stery do kontrolera na płycie głównej.

no dobrze ale jak to zrobic ktore to stery do kontrolera na plycie glownej

gdzie ise ono znajduje i co tam trzeba zrobic?

Masz je zapewne na cd od płyty głównej.

nie dostalem plyty ze sterownikami do komputera(zadnymi)

komputer mialem na viscie ale zmienilem na xp wszystko bylo caly czas OK ale od wczoraj gdy wlozylem plyte od telefonu to mi wyskoczyl no i komputer zaczal “zrzucac” pamiec fizyczna na niebieskim ekranie i gdy uruchomilem kompa to wszystkie aplikacje dzialaja ok ale nagrywarka dlaej sie tak dzialo

oto screen z pulpitu po ponownym uruchomieniu po bledzie:

http://img168.imageshack.us/content.php … tuuuz5.jpg

Napisz, jaką masz płytę główną (producent, model). Jeżeli nie wiesz, to sprawdzisz to programem EVEREST.

plyta glowna:

Asus M2NC51-AR (Hematite-XL)

Pobierz i zainstaluj:

sterowniki chipsetu

ACPI Driver

no ale ktore ACPI64 czy ACPI z folferu ACPI po rozpakowaniu?

I czy zainstalowac dwa czy tylko jeden ?

I mam najpierw usunac jakies sterowniki czy od razu nagrywac?

Możesz instalować od razu.

ACPI z folderu ACPI, nie ACPI64.

Zainstaluj najpierw chipset , potem ACPI.

nie wiem ale nie mogę ściągnąć sterownika chipsetu gdy ciskam na to to mi sie strona ładuje przez kilka minut i tak w kolko możesz mi przesłać na e-mail: michal.ciupa@op.pl

no dobra sciaga sie tylko z predkoscia 2-3 kb/s moze do jutra sie sciagnie :o

no niestety nie moge sciagnac tych sterownikow do chipsetu stanelo na 409 kb i stoi

mozesz mi to przeslac na e-maila?

Spróbuj pobrać ten sterownik chipsetu. Nie mam zbyt szybkiego łacza, więc zanim bym to pobrał i wysłał Ci to na maila, to minąłby tydzień.

Mnie też pobiera się z tą samą prędkością, co Tobie. Widocznie jakis problem z serwerem. Spróbuj może później. Może transfer będzie szybszy.

Najwyżej zainstaluj teraz sterowniki ACPI, a chipset później zainstalujesz.

gruchacz , przestań pisać posta pod postem. Na forum mamy opcje zmień. Jak bedzisz dalej tak robił temat poleci do kosza.

nic nie pomaga