Obróbka Video - darmowy, prosty i "polski"

Witam

Jak w temacie.

Przeszukałem vortal http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=51&filtr=1 ale jak widzę w wersji polskojęzycznej jest tylko jeden i do tego sporo waży. Ściągnąłem sobie więc próbnie z vortalu VirtualDUB’a ale za chiny nie pojmuję w jaki sposób łączy się kilka filmików AVI (coś nie umiem otworzyć kilku na raz :oops: ), jak się wstawia klatki z napisami i dlaczego gdy zapisuję obrobione video zajmuje to przykładowo 100mb z wyjściowego 9mb.

W niepolskojęzycznym photoshopie się orientuję a v takim virtualDUBie jakoś nie mogę dojść co jest do czego dlatego wolałbym coś w PL :oops:

Chodzi mi o złożenie kilkuminutowego video z jakimiś wstawkami (napisy, podkład muzyczny) z kilku “nieoszlifowanych” filmików.

Istnieje coś takiego?

VirtualDubMod 1.5.10.2 PL :arrow: klik

Instrukcje jak łączyć pliki *.avi w VD :arrow: klik

Opis funkcji VD :arrow: klik

W VDM

W wersji PL wybierasz w Video —> Kopiowanie bezpośrednie

W wersji EN wybierasz w Video —> Direct stream copy

W “czystym” VD nie pamiętam, ale jeżeli masz w opcji Audio ustawienie Direct stream copy to równiez zanaczasz :mrgreen:

A ty prawdopodobnie nie zaznaczyłeś tej opcji i VD dokonywał dekompresji materiału.

Wstawianie na stałe napisów do pliku *.avi (tutoriale) - łączy się to z rekompresją materiału video :arrow: klik oraz klik

Powodzenia!

VDD z piewrwszego linku coś nie chce się uruchomić ale już rozpracowuje tego co mam (eng) :slight_smile:

Resztę przejrzałęm i już wiem jak łączyć i zapisywać (w rozsądnyej wadze) filmy z tego samego źródła.

Mam jeszcze jeden problem i nie mogę go rozgryzć. Filmy AVI z dwóch róznych urządzeń mają następujące parametry:

http://img172.imageshack.us/my.php?imag … ikieb5.jpg

Który parametr powoduje że VirtualDUB nie ich łączyć (tzn otworzyć na wspólnej ścieżce)? Jak skonwertować jeden z nich by pasował do drugiego?

Spróbuj może połączyć je za pomocą VirtualDubMod 1.4.11 Syskin

źródło :arrow: klik

Właśnie go zassałem, odinstalowałem swój i zainstalowałem świeżo ściągnięty. U mnie działa bez problemu :stuck_out_tongue:

Moźe ściągnął Ci się uszkodzony.

Co do faktu, że VD nie chce Ci łączyć dwóch plików *.avi (na screenie pokazałeś tylko dane video i wygląda na to, że wszystko jest w pożądku - chociaż ekspertem od obróbki multimediów nie jestem) :? nie pokazałeś jednak audio (tu może być problem). Zapodaj może ewentualnie screena z błędu jaki wyskakuje w VD lub napisz jego treść.

Znalazłem teź rozwiązanie na innym forum (może pomoże):

Program AVI-Mux GUI

źródło to jeden z postów pod tym linkiem.

Ewentualnie uźyj Avidemux. Zauważyłem, że czasami gdy VDM miał problemy z łączeniem plików *.avi a parametry plików teoretycznie do siebie pasowały radził on sobie z nimi. Obsługa dosyć intuicyjna pomimo braku wersji PL. A i możliwości wydają się większe :stuck_out_tongue:

Więc tak. Z plikami z videoaudio.pl jest coś nie tak gdyż przy próbie zassania jakiegokolwiek wyskakuje komunikat “The domain divxcenter.net has expired. Please contact your domain name registration service provider for further assistance. If you need help identifying your service provider” :lol:

Ale nic nie szkodzi, już znalazłem w innym miejscu.

Szczególnie cenny okazał się Avidemux , który połączył wszystko bez szemrania =D> Jeszcze nie wiem jak podkłada się w nim jakiś dzwięk np mp3 ale już to rozpracowuję (zresztą to akurat jest w tym momencie sprawą drugorzędną). Najważniejsze, że w końcu się udało. Avidemux jest do bólu prosty, intuicyjny i taki sofcik jak najbardziej mi pasuje jak na tą chwilę :slight_smile:

PS: Odnosząc się do “błędu” z VirtualDUBa raczej nie chodzi o niezgodność dźwięku bo w komunikacie było coś o “video” ale skoro trafił się Avidemux , problem się rozwiązał :wink:

Bardzo dziękuję za wskazówki i pomoc! =D>

A ja polecam wmm, pl, latwy w opsludze i nie trzeba go scagac