Zmniejszanie wielkości zdjęcia lub obrazka (z 1 MB na 0,5 MB

Poszukuję programu który zmniejszy mi wielkość zdjęcia które ma 1MB na 0,5 MB

Proszę o szybka odp

Pozdrawiam marvin972

Zakładam że XP - start - wszystkie programy - akcesoria - Paint - obraz - rozciągnij/pochyl (zmieniamy wartość ze 100% na powiedzmy 50% lub inną wartość ) i po prostu zapisujemy. Udanej zabawy.

Zainstaluj program IrfanView. Otwórz w nim ten obrazek potem weź zapisz jako, na dole wybierz format jpg. Powinno po prawej stronie otworzyć się okienko. Będzie tam taki suwak z pomocą którego można ustawić jakość zdjęcia. Im mniejsza liczba tym mniejsza jakość i mniejszy rozmiar pliku. Ustaw tak na 85 i zapisz. I zobacz jak masz rozmiar pliku. Jak będzie za duży to sobie zmniejsz tym suwakiem i znów zapisz aż do skutku :smiley:

bardzo prostym w obsłudze i umożliwającym seryjną zmianę parametrów(przerabia kilka zdjęć na raz) jest vso image resizer

ja mam na komputerze jakąś freeware’ową wersję, po polsku i jestem z niej zadowolona :smiley:

acdsee:) zmiejszasz sobie rozmiar obrazka, zmieniasz format:) sporo opcji:)

Dzięki chłopaki :smiley: :smiley:

Jest jeszcze coś takiego: ‘image resizer’ do windows. To prosta wtyczka, po zainstalowaniu pojawia się w menu kontekstowym plików graficznych. Ma kilka przydatnych opcji, prosta w użyciu. polecam. swego czasu było to w autopatcherze, ale myślę, że osobno też gdzieś jest.