Edycja i obróbka filmów zapisanych w formacie vob

Witam poszukuje programu do edycji i obróbki video który obsługuje pliki filmowe zapisane w formacie vbo ktos może mi pomoc ???

chodzi mi o usunięcie ścieżki dialogowej, i zamiast tego dodanie podkładu muzycznego i napisów

proszę o pomoc…

Może chodzi o format *. vob :?:

Jeżeli tak to polecam zapisanie plików na HDD (jeżeli już się tam nie znajdują). Plików *.vob może być kilka (jest to po prostu plik *.mpeg podzielony na party).

Teraz musisz zdemuksować plik *.vob/*.mpg (oddzielić audio od video). Do tego możesz wykorzystać np. TMPEnc (File->MPEG Tolls->De Multiplexing).

Jakby był problem z zaimportowaniem plików *.vob możesz połączyć je w jeden plik *.mpeg np. za pomocą VOB2MPG 2.5 a następnie poddanie go podzieleniu na strumienie audio i video.

Gdy masz już osobne strumienie audio i video powinieneś przygotować dźwięk na podmiankę. Pamiętaj, że najlepiej aby był on w formacie *.mp2 lub *.ac3 z częstotliwością 48000 Hz.

Tak przygotowane strumienie można poddać authoringowi za pomocą aplikacji typu DVDAuthor GUI lub DVD-lab PRO.

Jeżeli będzie potrzebne dodanie napisów do uzyskanego pliku zerknij tutaj lub tutaj

P.S.

Opisik jak oddzielić audio od video znalazłem tutaj.

Tutorial do authoringu za pomocą DVD-lab PRO znajdziesz tutaj.

Natomiast z podstawami authoringo w DVDAuthor GUI zapoznasz się w tym artykule.

Jak się nie mylę DVD-lab potrafi również dodać napisy do tworzonego DVD Video więc odpadnie ich późniejsze dodawanie.

Troszkę o edycji dźwięku możesz poczytać pod tym linkiem

Witaj Grand !!

tak pomyliłem sie to film w formacie Vob,kolega zgrał mi ten film z kamery na dysk twardy i cały film został podzielony na dwa pliki o nazwie:

VTS_02_1 vob rozmiar pilku 0,99GB i VTS_02_2 vob rozmiar pliku 971MB.

Jak nagrywałem ten film kamerą to słychać wszystkie rozmowy które chcę usunąć i zastąpić je podkładem muzycznym plus dodać do niego napisy,

i jak by dało radę to chciałbym połączyć te dwa pliki w jeden cały film.

a ten koleś pojechał do Francji razem z kamerą i nie ma kto mi rozwiązać ten problem…

Wiesz Grand ja jestem zielony w tym temacie nie nie mam pojęcia jak to zrobić i od czego zacząć :frowning: ,i jakbyś mógł mi pomoc byłbym ogromnie

wdzięczny za pomoc! !!

czekam na odpowiedz i życzę miłego dnia

Pozdrawiam elo !!

Czyli potwierdziły się moje przypuszczenia. Jest to po prostu DVD video.

Postępuj zgodnie z moim opisem, który podałem wcześniej a nie powinno być problemu. Jak gdzieś się pojawi to pisz. Ewentualnie pomagać będę musiał z pamięci gdyż aktualnie na kompie nie mam tych programów a do tego większość czasu spędzam na Linuksie.

To jest jeden film. Zerknij na układ plików na dowolnej płycie DVD z filmem :stuck_out_tongue: (strumień mpg jest podzielony na kilka części o rozszerzeniu *.vob, nazywają się zazwyczaj VTS_01_1.vob, VTS_01_2.vob, itp.) Można je połączyć w jeden strumień mpg (program do tego masz w moim pierwszym poście).

I pytania podstawowe:

  1. W jakim formacie chcesz mieć plik wynikowy? - DVD-video (czyli pliki *.vob), może *.avi, czy *.wmv, etc.

  2. A co się z tym łączy gdzie masz zamiar go odtwarzać? - stacjonarny DVD (z obsługa *.avi czy bez), komputer (format obojętny), etc.

  3. Napisy - opisz to dokładniej (końcowe i początkowe, czy może na zasadzie dialogów znanych z filmów).

  4. Dźwięk, który chcesz podłożyć - w jakim jest formacie, jaką ma częstotliwość, czy jest w jednym kawałku czy może będziesz go dopiero tworzył z fragmentów innych utworów, itp.

P.S. Mała prośba popraw rozszerzenie (format) w tytule posta (może się on komuś w przyszłości przyda i będzie go łatwiej wyszukać).

Siemasz Grand !!

tak mam jeden cały film ale przedzielony na 4 pliki VTS_01_1,VTS_01_2, VTS_02_1, VTS_02_2

Na całym filmie który nagrywałem są zarejestrowane dwa różne zabiegi kosmetyczne np:

1/… VTS_01_1 i VTS_01_2 przedstawia film poświęcony zabiegowi kosmetycznemu pod tytułem " oczyszczanie twarzy "

2/… VTS_02_1 i VTS_02_2 przedstawia film poświęcony zabiegowi kosmetycznemu pod tytułem " odmładzanie twarzy "

I rozumiesz chcę zrobić dokładnie tak :

Te dwie części pierwszego filmu zamienić w jeden cały plik w takim formacie by nie zmienić jakości filmu i żeby można byłoby odtwarzać go w standardowych odtwarzaczach, usunąć z niego oryginalną ścieżkę dźwiękową, bo jak nagrywałem ten film,to te baby rozmawiały o różnych … damskich i zamiast tego utworzę jakoś relaksującą nutę przez całą długość filmu w programie virtual dj 5.0 a on zapisuje pliki muzyczne w formacie mp3 i to tego chciałbym dodać napisy.

Bo ten film to rozumiesz będzie dawany kursantka szkół kosmetycznych, do nauki bo na nim jest pokazane krok po kroku jak się wykonuje prawidłowo te zabiegi i chcę w poszczególnych momentach filmu dodać napisy opisujące co jest wykonywane,a wiesz nie które będą pewnie odtwarzać później ten film na odtwarzaczach dvd lub na komputerze to dlatego najlepiej żeby format tego filmu mógł być odtwarzany i na dvd i na komputerze w standardowym odtwarzaczu multimedialnym

i to samo dotyczy drugiego filmu

A ja widzisz jestem zielony w tym temacie choć trochę kumam ale to za mało i dlatego Ziomek zwracam się z tym do ciebie bo pewnie do dla ciebie bułka z masłem :slight_smile: .

jeśli do dla ciebie nie problem to proszę o pomoc! !!

Proszę cię Serdecznie o pomoc bo nie iwem jak się do tego zabrać !!

czekam na odpowiedz i życzę tobie miłego dnia !!

Pozdrawiam trzymaj się

Elo

Roboty będzie dużo

A więc od początku:

Trzeba zachować strukturę DVD (odtwarzanie na stacjonarnym DVD lub na kompie).

Zrób kopię swoich plików i pracuj na niej (jakby coś poszło nie tak).

Teraz będę pisał z pamięci:

  1. Najpierw przygotuj ścieżkę dżwiękową o długości zbliżonej do długości filmu. Teraz trzeba by ją przerobić na mp2, ac3 lub PCM.

Jak sobie dobrze przypominam można ją przerobić na mp2 przy pomocy BeSweet GUI. Jak to zrobić dokładnie masz opisane tutaj. Postępuj dokładnie tak jak w opisie!

  1. Połącz voby za pomocą vob2mpg (obsługa banalna - skopiuj pliki z pierwszego filmu do jednego folderu (nazwij go np. VIDEO_TS), odpal program, w pierwszym okienku wskaz ten folder, w drugim wskaz miejsce gdzie ma być zapisany strumień mpg (czyli połączone oba fragmenty).

  2. Teraz oddziel audio od video za pomocą TMPGEnc Wskazujesz plik mpg i (File->MPEG Tolls->De Multiplexing). Uzyskasz dwa pliki (osobno audio osobno video).

  3. Musisz stworzyć napisy do filmu. Opisik jak tego dokonać masz tutaj. Pamiętaj o FPS (ilości klatek na sekundę) filmu. Jeżeli film jest w standarcie PAL jest to 25 FPS.

  4. Sprawdzasz czy napisy są dobrze zsynchronizowane z filmen. Umieszczasz w jednym folderze plik mpg i plik z napisami nadając im taką samą nazwę i dopalasz w ulubionym playerku do oglądania filmów (np. SubEdit czy AllPlayer).

Jak dojdziesz do tego momentu napisz czy poszło bez problemów w razie czego gdzie był problem i jaki. Wtedy będę pisał dalej.

Staram się abyś używał narzędzi darmowych albo w wersji trial. Wiem, że są rozbudowane programy (niestety płatne w których można to zrobić kilkoma kliknięciami ale nigdy się nim i nie posługiwałem).

grand nie mogę pobrać tego programu VOB2MPG 2.5 masz może link ?

// Połączono posty.

sorry pomyliłem się !!

Bezpośredni link:

http://software.badgerit.com/Releases/VOB2MPG.zip

Prawy klawisz mysz na linku —> Zapisz element docelowy jako

W razie czego użyj :google:

ok Grand dm ci znać jak wszystko zrobię co mi napisałeś .

tymczasem trzymaj się i dzieki za pomoc

życzę miłego wieczoru !!

Przetłumaczę: “Podwójne kliknięcie na strumieniu, który chcesz zapisać do pliku” :smiley:

Wstaw może screna, ale chyba powinieneś sobie poradzić.

Zerknij tutaj (masz tam opisik z obrazkami jak skonfigurować nakładkę BeSweet GUI aby współpracowała z BeSweet)

Bezpośrednie linki do programu:

http://www.monroeworld.com/dvd/advanced/BeSweetv1.4.zip

http://www.monroeworld.com/dvd/advanced … 0.6b61.zip

P.S. Zacznij używać :google:

leo84 , proszę o zapoznanie się oraz dostosowanie swoich przyszłych wiadomości do tego ogłoszenia: viewtopic.php?f=3&t=213590 Ponadto przypominam, że forum to nie chat i należy wystrzegać się pisania mało znaczących postów.

leo84 , otrzymujesz ostrzeżenie za ignorowanie uwag moderatora i zaleceń tego ogłoszenia: viewtopic.php?f=3&t=213590

Twój ostatni post wydzielam do kosza.

Siemasz Grand !!

Jak sprawdzić czy odtwarza Ci się strumień video: PPM na pliku —> Otwórz za pomocą —> Wybierz program i wskazujesz ścieźkę do odtwarzacza video.

Zanim zajmiesz się łączeniem strumieni stwórz jeszcze napisy i sprawdź według mojego wcześniejszego opisu czy wszystko jest ok. W razie potrzeby dokonaj ręcznej ich korekcji.

Jak połączyć audio z video dodając napisy w programie DVDAuthor GUI masz opisane tutaj.

Bezpośredni link do programu znajdziesz m. in. na tej stronce.

Czasami bywają z tym programem kłopoty więc alternatywnie można skorzystać z programu DVD-lab PRO (link w którymś z postów powyżej). Jednak jest on dużo bardziej skomplikowany w obsłudze. Jak tego dokonać w tym programie masz opisane tutaj. Ciebie interesuje tylko fragment artykułu dotyczący autoringu.

P.S. Na razie nie mam na tyle czasu aby zainstalować Be Sweet i się nim pobawić. Sprubuj raz jeszcze zrobić to od nowa zgodnie z tutorialem! (kiedyś to robiłem i działało bez problemu). Jak znajdę chwilkę to się tym zajmę (dzisiaj raczej nie dam rady).

Ewentualnie użyj google i znajdź jakiś poradnik lub tutorial jak przerobić mp3 na ac3 lub mp2. Jak się nie mylę była taka opcja w najnowszej wersji Avi2DVD ale pewny do końca nie jestem (była to chyba jedna z zakładek w programie). Jest on w wersji PL więc możesz popróbować :slight_smile:

I na koniec prośba: Zastosuj się do sugestii Kaka’ i używaj opcji _ Edytuj _ w celu kontynuowania swojego posta a nie pisania kolejnego (nie pisz jednego pod drugim). Bo temat wyląduje w śmietniku i porady się zakończą.

Mam film,wkładam płytkę do kompa i otrzymuję:dwa pliki Video_TS po 32kb dwa pliki VTS_01_0 po 68kb i jeden VTS_01_1 230 MB. Przerzucam tylko ten ostatni a resztę usuwam.Ten film odbiera mi na kompie i na odtw. stacjonarnym, oprócz tego mogę go również edytować.Teraz czytam o łączeniu i dzieleniu plików audio i video.Ja nigdy tego nie robiłem,czy w ten sposób tracę na jakości filmu,czy też nie? Proszę o odp.

  1. Nie podpinaj się pod cudze tematy :mrgreen:

  2. Jeżeli tylko edytujesz film bez dokonywania rekompresji nie tracisz na jakości. Jeżeli jednak edycja multimediów łączy się z rekompresją - zmianą parametrów, formatu, etc. zawsze należy liczyć się z mniejszą lub większą utratą jakości.

Proste łączenie ze sobą czy dzielenie plików multimedialnych o tych samych parametrach nie musi się łączyć z ich rekompresją ale może. Ale już np. tworzenie przejść między scenami, łączenie plików o różnych parametrach, zmiana kolorów, etc. zazwyczaj łączy się przynajmniej z częściową rekompresją materiału.

Jeżli masz jeszcze jakieś pytania zapraszam na forum.

P.S. Moje porady w tym wątku były tak przekazywane aby nie tracić na jakości obrazu (strumienia video). Co do audio to chodziło o jego podmianę, natomiast napisy zostawały osobno tworzone i dodawane do filmu.

Przepraszam,że podpiąłem się,ale jestem nowy na forum :slight_smile: rozumiesz?

A co do tematu,to rozumiem,że nie muszę nic zmieniać skoro czytają mi pliki VOB,chybaże chciałbym zmienić np. na format DVD.

Aby zachować strukturę DVD-video powinieneś mieć pliki (*.vob,*.bup, *.ifo). Dodam, iż pliki *.vob to nic innego jak strumień mpeg podzielony na party (może to być sam film, ale również dodatki do niego typu: menu, reklamy, itp.) Więc jest rzeczą normalną, że odtwarzacz DVD czyta pliki vob :mrgreen:

Jak nagrać te pliki na płytkę za pomocą Nero :arrow: klik

Jeżeli chcesz stworzyć strukturę DVD od nowa (posiadając sam film czyli tylko pliki vob lub połączone voby w jeden strumień mpg) należy poddać go autoringowi. Tutoriale masz w moich poprzednich postach.

Kilka dodatkowych opisów :arrow: klik