Program do schładzania karty graficznej Geforce 8600 GT

Witam

czy jest taki program ?? Chodzi mi o regulacje szybkosci obrotów wentylatora w karcie. Proszę o pomoc…

A jakiej firmy jest karta??

Czasami do płyty jest dołączony program do OC, regulacji RPM, itd…

Asus Nvidia geforce 8600GT

nie program do schładzania a dokup dodatkowe wiatraki i po kłopocie

Czemu nie ma programu ?? Czy może ta karta jest taka specyficzna ?? Ehh :evil:

Moźsz zmienić prędkość wiatraków np. programem RivaTuner http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Tuner+2.09

Tak jak przedmówca , nigdy nie słyszałem o programie którym można regulować obroty karty graficznej (może i taki jest ale wątpie) . Dodatkowo możesz dokupić radiatorki na pamięci karty .

Co musze tam zmienić ?? Słyszałem, że nie da się zmienić szybkości obrotów wiatraku w 8800 poprostu opcja znika z menu.

Ja wiem o tym ale w tej chwili mnie to nie interesuje

kolego wiatraki kosztują parę złotych i nie tylko skorzysta na tym karta graficzna ale wszystkie podzespoły zamontowane w komputerze po prostu będzie lepsze chłodzenie a nie bawić sie w przerabianie karty :o :o #-o #-o

realmadryt WIEM o tym ale mnie to NIE INTERESUJE nie wiesz w czym leży problem mianowicie mam obniżone fabrycznie obroty, aby komputer chodził ciszej i chce to zmienić. Zamiast pisać takie rzeczy, mógłbyś mi pomóc, ale postawiłeś na swoim i już…

Co do Riva Tuner, to odrau chciałbym wiedzieć, jakie ustawić minimalne obroty i maksymalne

Wracając do tematu odniosę się do tego o co prosi autor tego wątku a nie niektóre osoby piszące nie na temat

Więc jak zainstalujesz Rive ukaże ci się takie oto okno

fb329aa8932bb0b1.jpg

1 sposób w jaki możesz zmienić prędkość wiatraczka na karcie to klikasz w to co jest pokazane na obrazku pozniżej

bfb4eaab160cb662.jpg

Następnie zakładke FAN i zmieniasz Auto control na Direct Control patrz foto niżej no i zmieniasz prędkość wętylka

d831f8b339ae0511.jpg

Jeśli ten sposób nie działa to można spróbować inaczej

9142726eaff9210b.jpg

Zaznaczamy paraweczkę

ad2059623e4f8f8a.jpg

i kręcimy suwakiem :smiley:

No to tyle mam nadzieję że będzie wszytko działać tak jak napisałem u mnie oba warianty działają bez problemu na Geforsie 7900gs jaki i 7300gt z zalmanem pozdrawiam :slight_smile:

Ok rozumiem :slight_smile: A teraz co do zwiększania szbkości:

fanzk5.th.jpg

To jest fabrycznie ustawione chłodzenie. Pytanie moje, który suwak mam przeciągnąć na wyższe obroty, zaznaczam, że gram raczej w gry 3D z nie banalną grafiką :smiley: No i czy w każdej chwili będę mógł powrócić do ustawień fabrycznych wentylatora?

Mam pytanie: Czemu po ponownym wejsciu do programu ustawienia wiatraka sa automatyczne, mimo iz zmienialem i robiłem na zastosuj a potem ok i ok ??

http://img516.imageshack.us/my.php?image=fanzk5.jpg zaznacz “apply fan settings at windows startup”