[Linux] Klient Torrent z pewnymi opcjami

Witam, szukam pomocy z torrentami pod linuxa, widział ktoś jakiegoś klienta który by dawał auto ban dla peerów którzy ssają odemnie po 50+KB/s a dają max 1kB? mam taki oto problem, ponieważ łącza za bardzo zapychać nie mogę, a ciągle ktoś się podpina w taki sposób… np teraz był gostek ciągnący 300KB/s odemnie i wysyłający z 0…

A jak nie to co najmniej blokada ilości kB na klienta a jeszcze lepiej każdy klient max 30kB/s lub jeśli wysyła do mnie powyżej X to transfer mu daje większy, próbowanie wszystkich appsow po kolei czy maja taka opcje przez VNC jest co najmniej nie ciekawe;)

bardzo uciążliwe to jest a w tych co testowałem takich opcji nie ma, gdy chwile po banuje takich nie ciekawych ludzi i mam samych “normalnych” to transferek jest po te 500-1000kB/s, ale nie moge cały czas siedzieć i patrzyć, a 50-100kB to dla mnie masakra tym bardziej gdy up to 1-1.5mB/s… może gdybym zwiększył limit na upanie do max by więcej ludzi się podpieło ale nie mam jak bo server nie do tego ma mi służyć i nie moge łącza tak zapychać

Jakieś rady;)?

Pozdrawiam

W sumie to bardzo mało korzystam z otwartych serwerów torrent. Ale jeśli już muszę to ustawiam żeby wysyłał pozycję z ok 10-20% mojego uploadu. I wtedy leci mi download na maxa.

Nie słyszałem nigdy o takiej opcji o jakiej mówisz. Jednak jest to dobry pomysł, tacy ludzie o krótych piszesz, którzy nic nie wysyłają zabijają otwartą sieć torrent.

Może zainteresuj się za prywatnymi serwerami torrentów. Bardzo ci to polecam.

a polecisz jakieś by nie za trudno było się dostać…?

Co do 10-20%, to mam łącze na dedyku 100mbits(i z np. sourceforget tyle ciągnie, a upload też taki jest) i ustawiam na 2mByte/s upload by nie zapychać… i aktualnie mam 50kB/s download…

A poleci ktoś chociaż jakiś klient pod linuxa z max up na osobe?