Kopia plików aktywacji XP - legalne?

Witam. Ostatnio mój system przekroczył liczbę możliwych aktywacji przez internet. Musiałem telefonicznie zaktywować. Teraz zapewne podczas następnej instalacji będę musiał znowu dzwonić?

Jeśli tak, to da się tego uniknąć przez skopiowanie plików WPA.DBL i WPA.BAK? Jest to legalne?

Pozdrawiam.

Ciekawe andi963.

Sposób, o którym napisał Patryk.K opisywany był kiedyś w którymś z czasopism komputerowych jako porada - bodajże w PC Format.

Z tego co mi wiadomo, to nie ściągnęli tego czasopisma z rynku za umieszczenie takiego artykułu :roll:

w Polsce nic nie jest chyba do końca legalne i nielegalne, szczególnie w dziedzinie komputerów, a co robi sejm sami widzicie.

na pewno dużo osób tak robi

w porównaniu do kradzenia systemu to właściwie nic, ale nigdy nic nie wiadomo

a dlaczego tak często robisz formata?

Tylko jak sformatujesz partycję i podmienisz te pliki po instalacji XP to i tak nie zadziała.

Metoda o której mówisz jest legalna. Wydana licencja jest przewidziana na zestaw komputerowy wraz z kluczem licencyjnym, natomiast o możliwości formatowania nie ma tam specjalnie nic wspomniane. Wobec tego to tak jakby Twój komp staje się już legalny, w momencie pierwszej instalacji, wraz z odblaskową naklejką i wpisanym w pliki WPA.DBL i WPA.BAK świecącym kluczem :stuck_out_tongue: Co nie jest zabronione jest dozwolone…

nawet jeśli by się coś zmieniło, to możliwości sprawdzenia czy to jest kolejna instalacja z tym samym kluczem win w zasadzie niema, więc raczej nie masz się czego bać, a zwłaszcza że to by musieli Ci udowodnić że ta kopia systemu windows jest wykorzystywana niezgodnie z zasadami licencji… itp. itd. Z takim lekko naciąganym windowsem do siedziby m$ bym nie wchodził ale poza tym będzie ok. . No zawsze morze się okazać że jak win zacznie Ci się sypać to możesz skorzystać z kompleksowej pomocy w trybie online… lub wysłać raport o błędach do m$…

Pozdrawiam

Zgadza się nie działa po formacie. Polecam zrobić obraz partycji- legalne. Tez często robię format i w 5 min. mam spowrotem czysty aktywowany system.

Jedni mówią tak, inni inaczej więc wolę już to normalnie zaktywować :wink:

Mam jeszcze pytanie, skoro ostatnio aktywowałem przez telefon bo przez internet już wyczerpałem limit, to odblokują mi znowu aktywkę przez internet?

Pzdrs

Jak masz legalny system to po co kombinować.A zapewniam Cię,że podmiana plików nie działa sprawdzałem osobiście.

Zadziała. Trzeba tylko po formacie przywrócić numer seryjny dysku (partycji). Proces formatowania dysku zmienia Volume ID, a jest to jeden z parametrów komputera branych pod uwagę w czasie aktywacji systemu XP.

Czyli, przed formatem należy spisać i zachować Volume ID, (np. tym narzędziem), sformatować, przywrócić (tym samym programem) nr seryjny partycji, zainstalować XP i na koniec przywrócić poprzednie pliki wpa.*

Ale fakt. Zrobienie sobie obrazu instalacji (nie zaśmieconej, z wszystkimi potrzebnymi ustawieniami i programami) jest prostsze i przede wszystkim szybsze :-).

Tak więc zadzwoniłem do MS, zaktywowałem, i zrobiłem obraz partycji C.

Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

Witam wszystkich

Podaję najprostrzy sposób na tworzenie i przywracanie kopii aktywacji sustemu XP bez żadnych podmian plików ( warunek: wcześniej już zarejestrowanej na tym samym komputerze - zaistniała potrzeba reinstalacji systemu )

  1. Utwórz plik tekstowy za pomocą np. notatnika o nazwie: wpa-kopia.bat ( rozszerzenia koniecznie bat ) i dodaj do niego wpis:

@echo off

if exist d:\Wpa.jsidbl del /f /q d:\Wpa.jsidbl

copy %SystemRoot%\System32\Wpa.dbl d:\Wpa.jsidbl

  1. Utwórz kolejny plik tekstowy o nazwie: wpa-odtwarzanie.bat i dodaj do niego wpis:

@echo off

if not exist d:\Wpa.jsidbl @echo d:\Wpa.jsidbl does NOT exist.&goto:EDF

if exist %SystemRoot%System32\Wpa.prevdbl del /q /f %SystemRoot%\System32\Wpa.prevdbl

if exist %SystemRoot%System32\Wpa.dbl copy %SystemRoot%\System32\Wpa.dbl %SystemRoot%\System32\Wpa.prevdbl&&del /f /q %SystemRoot%\System32\Wpa.dbl

copy d:\Wpa/jsidbl %SystemRoot%\System32\Wpa.dbl

  1. Aby wykonać kopię aktywacji, dwukrotnie kliknij ikinę pliku wpa-kopia.bat. Kopia pliku aktywacji znajdzie się w głównym katalogu dysku D:\

  2. Aby odzyskać kopię aktywacji , dwukrotnie kliknij w ikonę pliku wpa-odtwarzanie.bat. W tej chwili zostanie odzyskana kopia pliku aktywacji znajdująca się na dysku D:\

  3. W podanym przykładzie możesz i powinieneś zmienić ścieżki dostępu do miejsca, w którym będzie zapisywana kopia aktywacji. W pliku wpa-kopia.bat oraz wpa-odtwarzanie.bat powinieneś zmienić wpisy zawierające D:\ . Możesz je zastąpić literą stacji dyskietek lub pamięci PenDrive.

Pozdrawiam :wink:

OTy --> Kosz

Witam ponownie

W opisanej procedurze tworzenia i przywracania kopii aktywacji systemu XP wkradł mi się mały błąd w drugiej linijce wpisu podczas pisania, a dotyczy punktu 2. Utwórz kolejny plik tekstowy o nazwie: wpa-odtwarzanie.bat i dodaj do niego wpis ( poprawiony ):

@echo off

if not exist d:\Wpa.jsidbl @echo d:\Wpa.jsidbl does NOT exist.&goto:EOF

if exist %SystemRoot%System32\Wpa.prevdbl del /q /f %SystemRoot%\System32\Wpa.prevdbl

if exist %SystemRoot%System32\Wpa.dbl copy %SystemRoot%\System32\Wpa.dbl %SystemRoot%\System32\Wpa.prevdbl&&del /f /q %SystemRoot%\System32\Wpa.dbl

copy d:\Wpa/jsidbl %SystemRoot%\System32\Wpa.dbl

Proponuję przy tworzeniu tych plików tekstowych skopiować wyżej podane wpisy.

Ustosunkowanie się co do kopii aktywacji system jest na stronie Microsoft ( wsparcie tecjniczne ) “System Windows XP monituje o ponowną aktywację po przywróceniu komputera”

link do strony:

http://support.microsoft.com/kb/305356/pl

Pozdrawiam :stuck_out_tongue: