Dlaczego Windows 7 nie chce odinstalować sterownika?

Witam,

Mam plik ISO i muszę go zamontować. Czytałem kilka waszych postów i okazuje się, że program Virtual CloneDrive działa pod Windows 7, bo Daemon Tools nie chce się zainstalować, więc zainstalowałem Virtual CloneDrive i to wszystko było bez sensu, bo Windows 7 w ogóle nie wykrywał wirtualnego napędu. Postanowiłem odinstalować ten program i okazuje się, że program usuwający Virtual CloneDrive zawiesił się na kroku tworzenia punktu przywracania systemu. Postanowiłem usunąć ten program ręcznie. Najpierw usunąłem pliki programu i przystąpiłem do usuwania sterownika wirtualnego napędu i tu już miałem kłopoty. Mianowicie wybrałem opcję usunięcia sterownika, ale pokazało mi się Uninstalling driver… i już mogłem sobie poczekać w nieskończoność. Po prostu utknęło na tym kroku. Po 10 minutach zakończyłem proces menedżera urządzeń ręcznie, bo nie mogłem już wytrzymać.

Teraz będę dalej próbować odinstalować sterownik wirtualnego napędu. Ale bardzo proszę o rady, jak pozbyć się tego sterownika, skoro menedżer urządzeń nie daje sobie rady z odinstalowaniem !!

PS. Wiem, że to beta, ale posiadam Build 7022, więc kilka błędów zostało wyeliminowanych. Czy w ogóle uda mi się odinstalować sterownik wirtualnego napędu ??

EDIT

Niestety, druga próba usuwania sterownika również nie udana :frowning:

Czekałem już 5-7 minut na usunięcie sterownika i nic się nie dzieje :o

Zainstaluj na nowo program i wtedy odinstaluj sterownik

Nic z tego. Instalator tego programu zawiesił się na etapie tworzenia punktu przywracania systemu (po angielsku: Setting Restore Point: Install Virtual CloneDrive). A z menedżera urządzeń nie da się go nawet wyłączyć! Od razu program przestaje odpowiadać! Ja już nie wytrzymam!

Może jakieś inne rady?

PS. Chyba nic nie chce się zainstalować, próbowałem zainstalować Photosynth (tutaj opis) i instalator zawiesił się pod koniec samej instalacji. Chyba czeka mnie reinstalka systemu…

Nie wiem jak odinstalować sterownik ale uważaj BETA jest niebezpieczna [-X

ja weszłem w folder na partycji z xp i mi zdechł…[xp]

najlepsze jest power iso

Ja wiem, że beta jest niebezpieczna. Dlatego instalowałem na drugiej partycji obok systemu Windows Vista.

Ale jak zainstaluje Power ISO to może być konflikt sterownika wirtualnego napędu od Virtual CloneDrive z sterownikiem wirtualnego napędu od Power ISO.

Dlatego chcę odinstalować sterownik. Mogą być nawet porady jak wyłączyć sterownik (przy wyłączaniu menedżer urządzeń przestaje odpowiadać, pisałem w poprzednim poście).

może spróbuj przez przywracanie systemu ?? [o ile jest w systemie … testuje od dzisiaj SEVENA]

Napisał, że zawiesiło mu się na etapie tworzenia pkt przywracania.

Spróbuj usunąć sterownik przez tryb awaryjny.

Dzięki! Uruchomiłem Windows 7 w trybie awaryjnym i odinstalowanie sterownika zakończyło się pomyślnie. Bardzo szybko odinstalował.

Prawdopodobnie powodem był włączony antywirus lub były włączone dodatkowe procesy w tle.

Jeszcze raz dziękuję!