Jak zainstalować Windowsa 7 na laptopie(bezDvD)z Windows Xp

Witam.

Kurcze wiem, że pewnie głupio będę się pytał - no ale wole się trochę zbłaźnić niż musieć potem formatować laptopa z powodu głupoty i niewiedzy :).

A i zaznaczam iż pierwszy raz w życiu instaluje system w jakiejkolwiek innej wersji niż wersji finalnej którą dostajemy w sklepie ze sprzętem lub sami kupujemy …

Posiadam laptopa Lenovo s10 IdeaPad.

Oto jego dane:

Mam na nim zainstalowany Windows Xp Sp3 PL.

Mam dwie partycje: 130 GB Windows XP i 30 GB na których chce zainstalować Windows 7 RC.

Jak widzicie ów Laptop nie ma napędu :slight_smile: - ich zaleta i wada, ale o tym się wie w momencie zakupu. Więc nie marudzę a informuje.

Wczoraj ze strony M$ pobrałem taka wersję Windowsa 7 RC:

7100.0.090421-1700_x86fre_client_en-us_retail_ultimate-grc1culfrer_en_dvd - taką nazwę ma spakowane archiwum po ściągnięciu :slight_smile: - zasysałem najnowszą, miejmy nadzieję już finalną wersję (.

Po rozpakowaniu mym oczom ukazuje się zawartość folder - folder też ma oczywiście nazwę 7100.0.090421-1700_x86fre_client_en-us_retail_ultimate-grc1culfrer_en_dvd (nic jeszcze tam nie klikałem, ale czy ja to co zassałem z sieci muszę nagrać na jakiś napęd czy jak ??).

instalka.jpg

Posiadam też 8 GB pamięć usb:

OCZ Technology PenDrive 8GB ATV USB 30MB/s

Chcę móc używać obu systemu, mieć opcje wyboru systemu podczas włączania laptopa.

Tak by Windows XP został nie naruszony po zainstalowaniu Windows 7.

Więc moi drodzy Geniusze forumowi …

Jak w mym konkretnym przypadku najpewniej i najłatwiej zainstalować Windows 7 - tak by nic się nie zje$%^* po drodze ??

Windows 7 instalacja z napędu USB

Człowieku z tego co czytałem nie można tego zrobić z poziomu Windowsa XP - trza mieć Vistę - a do takowej nie mam i nie chce mieć dostępu :slight_smile:

Więc czekam an inne porady :).

Scobel , to chyba słabo czytałeś… na końcu tej instrukcji jest takie coś:

Ja instalowałem RC na czysto, natomiast znajomy zainstalował RC z XP. “Włożył” płytkę (obraz ISO) do Demon Tools i bez problemów zainstalował nową instalację. Instalator tylko ostrzegł, że stare pliki systemowe zostaną przeniesione do katalogu “Windows.old” i tak się stało, po instalacji na C miał katalog “Windows.old”, a w nim katalogi “Windows”, “Program Files” i “Dokuments and Settings” z zawrtością XP. Oczywiście trzeba mieć odpowiednio dużą partycję systemową żeby to poszło.