Cenzura w komentarzach na vortalu dotycząca GNU/Linuxa

Witam, chciałbym się dowiedzieć czemu jak w komentarzach napisałem "Srubuntu czy Zlinux czy coś takiego to jest to cenzurowane i zamieniane na gwiadzki, a jak napisałem Zwindows, Microsyf, Wingroza itp to nie ma cenzury?

Chodzi mi głównie o to, że nigdzie nie ma obraźliwych rzeczy o Linuxie ani jakiegoś wyrazu który go obraża… a o Windowsie? są w co 2 komentarzu. Cenzura jak w Komunistycznych Chinach!

Nazwij temat konkretnie.

Ustaliliśmy, co zresztą zostało zapisane w zasadach publikacji komentarzy, że komentarze zawierające różnego typu wulgaryzmy będziemy gwiazdkować, a w skrajnych przypadkach, gdzie co drugie słowo to niekulturalny przerywnik, odrzucać w całości. Zasada ta tyczy się też wyrazów mniej kulturalnych jak wspomniane wcześniej Srubuntu, którego do wyrażeń w pełni kulturalnych z pewnych względów oczywiście nie możemy zaliczyć. Polecam więc zapoznać się z zasadami publikacji komentarzy i unikać w przyszłości stosowania właśnie takich wyrażeń jak ■■■■, sru…, czy fucking etc. by uniknąć ewentualnych nieporozumień.

To czemu akceptowane są komentarze z Winshitem? Microsyfem? Winsyfem? Microshitem? wingrozą? itp?

Jak widzę takie teksty, to mam ochotę zapytać. Byleś, odczułeś, że piszesz takie rzeczy ??

Ostatnio chyba nie pasowało Ci gwiazdkowanie słowa ■■■■ (podpisywałeś się Ktoś --> IP: 157.25.***.**

Host: ip-****.multimo.gtsenergis.pl --> IPHASH : YT-GJ-FH-3H)

Mam propozycję. Zacznij się wyrażać jak człowiek, to nie będzie problemu.

Już nie mogę się doczekać integracji użytkowników forum i vortalu - o rejestracji nie wspomnę. Może wtedy uda się całkowicie zapanować nad tym zjawiskiem.

Jak by tu była cenzura, to komentarz w ogóle by nie przeszedł, więc zajrzyj do słownika co znaczy słowo cenzura i czym się to różni od zatwierdzania i maskowania rzeczy niezgodnych z regulaminem komentarzy.

Swoją droga. Dopuszczasz taką myśl, że osoby zatwierdzające komentarze też są ludźmi, którzy też mają prawo być zmęczeni, mają prawo się pomylić. Czy takim problemem jest napisanie maila do redakcji i wskazanie kontrowersyjnego komentarza ??

EOT

Mayron , a nie prościej napisać coś w języku uznawanym w naszym kraju za urzędowy, czyli naszym ojczystym polskim ?

Bez jakichś dziwolągów słownych, epitetów, przepychanek i napinania się.

Moderatorzy będą mieli mniej roboty, będą milsi (i tak są mili, ale nikt nie jest doskonały :smiley: ), uśmiech zagości na ich obliczach. A i ty będziesz miał mniej stresów, że coś ci wykropkują, wygwiazdkują czy wyrzucą.

Żądasz od innych kultury, sam jej nie prezentując.

A tymi od “winsyfów” itp. wynalazków się nie przejmuj - przejdzie im. Bo to z wiekiem przechodzi, uwierz mi.

Ja chciałem tylko sprawdzić czy komentarz z srubuntu przejdzie… pare razy napisalem i nie przeszedł a dotyczące microsoftu to przechodzą

Odpowiedź została udzielona i radzę zastanowić się nad dalszą tego typu twórczością i używanym słownictwie. Świadczy to tylko i wyłącznie o poziomie używającego takich stwierdzeń.

Sprawdziłeś - nie poszło :slight_smile:

Podziwiam za samozaparcie :wink:

Jesteś okropny, wiesz ? :lol:

Wiele razy widziałem w komentarzach zarzuty różnych ludków (to pewno ci od UFO, potwora z Loch Ness i Strefy 51) pod adresem redakcji, że bierze kasę od Ms za przychylne wypowiedzi. A ty obalasz ich mit, jak mozesz ? :lol:

A tak na serio - proponuję zamknąć ten wątek i przenieść go w stosowne miejsce, bo chyba wyczerpał się już :wink:

Morderstwo jest przestępstwem i też będziesz sprawdzał czy przejdzie ten numer czy nie ??

BTW tłumaczenie na poziomie przedszkola.