Zgłoszenia błędów na forum (phpBB)

Prośba o zgłoszenia błędów na nowym forum w tym wątku.

Gorąca prośba o zgłaszanie tutaj tylko i wyłącznie błędów - żebyśmy mogli szybko ze zidentyfikować i usunąć. To jest obecnie priorytet. Na rozmowy o dodatkowej funkcjonalności, pomysłach i życzeniach przeznaczymy zaraz osobny wątek.

Jeśli to można zaliczyć to błędów to z pierwszego rzutu:

  • niedziałające tagi BR przy rangach (uczestnik zlotu itd.)

  • moderatorzy na liście użytkowników nie są zaznaczeni zielonym kolorem

37076a9d72910271.jpg

tu też nie działają te znaczniki.

Poza tym w miejscu komunikatora AOL wyświetla się numer GG.

  • brak wyświetlania SB w przypadku wybrania zwykłego stylu prosilver

  • problemy z wyświetlaniem forum w rozdzielczości 800x600

d0e3d9804223783bm.png

Kilka uwag - zwykłego prosilver zaraz nie będzie, nie ma więc potrzeby sprawdzać co tam pod nim nie chodzi.

Druga sprawa to wyszukiwarka, która zacznie działać dopiero jutro - forum po migracji trzeba na nowo zindeksować, co trwa długo i zabiera bardzo wiele zasobów, stąd proces reindeksacji uruchomimy w nocy z wtorku na środę.

Brak polskich znaków na stronie głównej DP

3702cbb347c3fc2dm.jpg

Ok, ale problem związany z rozdzielczością, który wcześniej zgłosiłem występuje także pod stylem prosilverdp. Jest też kolejny problem z tym związany (pierwszy screen przy 800x600, drugi przy 1024x768):

825e7304165fe249m.png

2f996e55c520a3f4m.png

Zwłaszcza tak dużego forum. :slight_smile:

UPDATE

  • brak linku do Regulaminu Forum

w SB pokazał mi się komunikat:

There has been a JavaScript error. Error: xml has no properties Linia: 486 Plik: http://forum.dobreprogramy.pl/js.php

nie wiem czy to moja wina czy wina serwera.

Nie widać szybkiej odpowiedzi.

W sb:

Forum potwornie muli, jedna strona ładuje się minuty.

To już zostało poprawione. Mogliśmy to zmienić dopiero po migracji bo inaczej na starym forum źle by się wyświetlało.

W linkach

  • Administratorzy :

:arrow: memberlist.php?mode=group&g=13839

oraz:

  • Moderatorzy globalni :

:arrow: memberlist.php?mode=group&g=13838

Jest ta sama gruba użytkowników - Administratorzy :slight_smile:

Mowa oczywiście o legendzie na stronie głównej, nad SB.

Po wyświetleniu stronki głównej forum SB ma taki kształt 0f09a2dff85d6588m.jpg

Brakuje jeszcze cytowania poprzedników, oraz cały czas mnie wylogowuje i co sekundę muszę się logować na nowo. Ps korzystam z Opery, rozdz. 1024 na 768 piks.

@edit

SB i i logowanie już OK, tylko straaasznie wolno ładuje się forum

Po kliknięciu Zobacz tematy bez odpowiedzi, Zobacz nowe posty lub Zobacz aktywne tematy wyświetla się lista postów, a powyżej niespolszczony komunikat o powrocie Return to advanced search

:arrow: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … bb4a913661

Przy przeładowaniu/otwieraniu linków:

Odnośniki w postach otwierają się w tym samym oknie (zastępują dane okno). Czy to jest ficzer czy bug? Bo wydaje mi się, że chyba powinny odpalać się w nowych oknach…

  1. Jak wchodzę na Forum to wyskakuje bład:
  1. Nie wyświetla szybkiej odpowiedzi.

  2. Może to nie błąd, ale napiszę:

Jak wybieram jakiś tag, to automatycznie zaznaczony jest cały ten końcowy człon (np.

http://www.f4a.eu/uplGRA/11973876823560.bmp

może to nie jest błąd … ale takie małe niedociągnięcie , ponieważ część FAQ jest po angielsku 8)

Nie ma przydatnej szybkiej odpowiedzi, brak gg,tlen.

Logo się rozlewa, widać że ten cień jest troche ucięty.

BTW: Zróbcie coś żeby forum działało tak jak phpbb2, czyli normalnie a nie, raz działa raz nie :confused:

Moje chwilowe obserwacje -

forum muli oraz zacina się.

Kliknąłem w zmień “rozmiar czcionki”, nagle przekierowało mnie od pliku logout itd.

Co z tego wynikło? Musiałem się ponownie logować, a obecnie trwa to wieki…

Tak jak przedmówcy, proponowałbym zmodyfikować profile userów, by były po lewej stronie…

Naprawdę ciężko się przyzwyczaić, bo patrząc na wiadomości - trudno rozróżnić autorów.

Pierwsze wrażenie nie najlepsze… te kolory jakoś mi nie pasują, ale jak już się załaduje można dostać “oczopląsu”, trzeba przenosić wzrok z treści na użytkownika, co nie jest za wygodne. Korzystam z Opery, na razie nie sprawdzałam na innych przeglądarkach, ale z ładowaniem się stron tragedia! Teraz chyba z 5 minut usiłowałam otworzyć ten dział i ciagle info jak na screenie. Próbowałam też dostać się do innych, ale było tak samo. Mam nadzieje, że wszystko po jakimś czasie wróci do normy.

forumdpsx4.th.jpg

OT i duble - kosz.

Proszę trzymać się tematu - piszemy o zauważonych błędach.

Nie potrzeba powielać tych samych informacji wiele razy :wink: