Czy mój avatr jest legalny?

Czy legalne jest używanie jako avatrów znaczków firm i ich produktów jak mój?

z góry dzięki za pomoc.

Tak, lecz niewolno ich przerabiać.

można, ktoś już o to kiedyś pytal [chodziło wtedy o ‘reklame’ aqq]

Nielegalny?!? powinni ci jeszcze płacić za to ze reklamujesz ich firmę xD

zarówno Intel jak i Core 2 Duo są zastrzeżonymi znakami towarowymi, i w zasadzie pewnie tylko właściciel ma prawo ich używać…

OTy --> Kosz

[to nie jest porada prawna]

Awatar to awatar. Jeśli bliski Ci jest Intel, Adidas, dobreprogramy albo Knorr, możesz je tam umieścić. Każdy kto widział w życiu na oczy jakieś forum zrozumie, że jedynie wyrażasz swoje przywiązanie do marki. Właściciel praw nie traci niczego, szczególnie jeśli zachowujesz się odpowiedzialnie (w takim wypadku jedynie zyskuje - ludzie wchodzący w interakcję z Tobą będą kojarzyć takie a nie inne logo z “klasą”). Jeśli jednak wykorzystujesz logo w awatarze w celu przekonania kogoś, że pracujesz dla tej czy innej firmy, łamiesz prawo (sprawę do sądu wnosi poszkodowany). Jeśli narażasz na szwank dobre imię firmy swoim zachowaniem, łamiesz prawo.

Wszystko sprowadza się do zdrowego rozsądku: jeśli masz w awatarze logo firmy rowerowej i na forum o oprogramowaniu zachowujesz się jak łoś, nikt nie będzie winił za to firmy rowerowej. To tylko awatar. Jeśli jednak umieścisz sobie na forum JakieśTakieProgramy.pl logo dobrychprogramów w awatarze i zaczniesz się źle zachowywać, Twoje zachowanie będzie odebrane jako atak zatwardziałego fana dobrych i tym samym wpłynie negatywnie na wizerunek DP. Wszystko zależy od tematyki i skali. Jeśli lubisz produkty Intela ale zamierzasz trolować w tematach o sprzęcie, lepiej zrobisz dla Intela wstawiając w awatara marchewnę albo pluszowego misia.

Generalnie, jak parę miesięcy temu składałem nowy komputer, do procesora była dołączona naklejka Intela do przyklejenia na obudowę i zastrzeżenie, że firma Intel musi udzielić zgody na jej naklejenie. Podany był odpowiedni link do strony z formularzem “rejestracji”.

Naklejka na obudowie służy identyfikacji tego, co w środku i może wprowadzać w błąd przy odsprzedaży komputera. Intel jedynie chroni się w ten sposób przed źle zogniskowanymi atakami.

Moje pytanie było inne. Otóż ja mam zgodę na wykorzystanie logo komunikatora, ale pytałem się czy taki avatar będzie zgodny z regulaminem forum.

ProTofik , coś mi się wydaje że ten Twój avatar jest ciut przerabiany.

jak nie wykożystujesz go do celów komercyjnych to wydaje mi się że bez problemu takie znaki można używać np. w avatarze, takie jest moje zdanie

Zmieniłem tylko tło żeby się zlewało z tłem forum, to chyba nic złego.

Ludzie, o czym Wy gadacie :wink: Możesz mieć ten avatar i tyle :razz:

ProTpfik , za to, że używasz logo Intela, Intel powinien płacić Ci za reklamę swojej korporacji.

Panuje dziwne przekonanie, że to my musimy płacić za markę, a powinno być zupełnie na odwrót.

Szpanujemy znaczkiem “Nike” na koszulce, logiem “Adidasa” na plecaku i musimy za te rzeczy zapłacić wielkie pieniądze, bo “to markowe ciuchy” z wypasionym logiem pokrywającym 30% powierzchni ubrania.

Sytuacja jest taka, że w ten sposób publicznie reklamujemy i popularyzujemy daną markę, przez co nabywamy dla tej marki nowych klientów/konsumentów, a my nie mamy z tego nic. Jesteśmy naiwnymi chodzącymi reklamami korporacji, czego jesteśmy nieświadomi.

Prawda jest taka, że to producent, którego logo jest na naszej koszulce powinien płacić nam spore pieniądze za reklamę.

Udostępniamy swoją powierzchnię ciała na reklamę jego przypałowego znaczka.

Opisałem to zjawisko na przykładzie ubrań, ale to dotyczy wszystkiego.

Ciekawe, czy Microsoft zapłaciłby nam gdybyśmy narysowali sprayem na ścianie ich głównej siedziby logo swojej prywatnej działalności ?

Wręcz przeciwnie, zamknęliby nas w więzieniu. W takim świecie żyjemy.

Jeżeli jesteś osobą znaczącą (np. Robert Kubica) to ci płacą i to grube pieniądze. Jeszcze tak nie było żeby każdemu “szarakowi” korporacje płaciły z reklamę.

No chyba że jesteś Cyganem (to jest ksywka 8) ), elektrykiem wysokich napięć :P:P:P