Jak usprawnić nawigację na forum (karty w przeglądarce)

Witam,

Podczas przeglądania forum często zdarza mi się mieć otwartych kilka albo kilkanaście kart z różnymi tematami. Standardowo zachowanie phpBB3 jest badzo niewygodne, ponieważ wyświetla elementy tytułu w niewłaściwej kolejności. Umieszczona na pierwszym miejscu nazwa forum zajmuje miejsce na karcie przeglądarki i z tego powodu nie mieści się już nic więcej. Najbardziej dokuczliwy jest brak tytułu wątku, ponieważ trudno zorientować się, która karta za co odpowiada.

W teorii jest to trochę skomplikowane, ale spójrzcie na przykłady. Tak jest obecnie:

Po zmianie tytułu prezentują się tak:

Dzięki zmianie kolejności pasek kart przeglądarki staje się o wiele bardziej przejrzysty:

4319263_c10a4b6e8f23dd65973d8941d9921cea_standard.jpg

4320267_313c66faf73c6b76e67faf6a8c4d2bfd_standard.jpg

Aby osiągnąć opisany efekt we własnej przeglądarce (obsługiwane: Opera i Firefox), należy skorzystać ze skryptu UserJS. W przypadku przeglądarki Firefox konieczna będzie instalacja dodatku Greasemonkey oraz zmiana rozszerzenia pliku ze skryptem z .js na .user.js. W Operze natomiast nie ma takiej potrzeby.

Kolega pavobe dał taką propozycję :

viewtopic.php?p=1996166#p1996166,

Niestety nikt z administracji jej nie zauważył chyba :stuck_out_tongue:

Nie trzeba by było wtedy kombinować ze skryptami :slight_smile:

Myślę, że administracja ma ważniejsze rzeczy do roboty :wink:

Wasacz ,

Świetny skrypt :slight_smile:

Dla mnie, w sytuacji gdy nieraz mam otwarte kilkanaście stron forum - będzie wprost nieoceniony.

Pozdrawiam :slight_smile:

Dobry pomysł, trzeba by go wprowadzić na forum normalnie.

Świetny skrypt, już dorzucam do folderu „UserJS”.

Dzia™ :wink:

Widzę że zostało to zastosowane na forum, ale nie do końca tak, jak powinno. Patrząc na pasek adresu-tytuł zakładki chciałbym wiedzieć z jakim forum mam do czynienia. Powinno więc być np.:

T. Jak usprawnić nawigację na forum (karty w przeglądarce) • Dz. O forum • forum.dobreprogramy.pl

Skróty T. czy Dz. - dlatego, że chcę wiedzieć, gdzie jest dział, a gdzie temat (co prawda działy mają stałe tytuły, ale lepiej mieć to napisane). A słowo “Zobacz” nie wiem zupełnie co miało znaczyć i jest chyba błędem w tłumaczeniu (występującym zresztą na milionach polskojęzycznych forów phpBB2 i phpBB3).

przecież na\ każdej karcie jest logo strony więc odrazu widać co to za forum :slight_smile:

w/g mnie jest idealnie właśnie tak jak jest-nazwy na kartach krótkie i takie są ok :slight_smile:

Po prostu nie wszystkim da się dogodzić…

Dobra robota :wink:

Kpc21, wyłączyłeś faviconki?

Według mnie teraz jest wyśmienicie. Dobra robota :).

No teoretycznie tak. Ale co jeśli ktoś używa Internet Explorera (nie mówię o sobie, w tej chwili piszę Fx), który jak wiadomo favikony pokazuje tylko po dodaniu strony do ulubionych? Poza tym to wydaje mi się jakieś nienaturalne - zawsze w

jest tytuł witryny.

Dodane 31.05.2009 (N) 14:55

Jeszcze jeden argument, który jest już dużo poważniejszy - Google w wynikach wyszukiwania pokazuje zawartość tagów

. Co za tym idzie, w wynikach wyszukiwania nie będzie podane, z jakiego forum jest wynik.

:arrow: :arrow: :arrow:

To są w mniejszości.

W Operze mam parę stron na tym taki oknie:

gazeta.pl - nie

dobreprogramy.pl - nie

Gmail - jest

pewna strona xxx - jest

idg.pl - nie

wikipedia - nie

allegro - nie

ceneo - nie

Google AdSense - jest

pewna strona yyy - jest

pewna strona aaa - nie

Stosunek 7:4. DP dołączyło do większości :).

Wynik google :arrow: :arrow: :arrow:

Jest ładnie, na zielono zaznaczone.

Ależ oczywiście, że będzie podane :slight_smile: Jest zielony pasek z adresem forum. Poza tym ważniejsza jest treść wyniku od nazwy forum. Jeżeli ktoś się porusza po Google szuka konkretnego wyniku na zapytanie, nie szuka naszego forum, a po prostu np. odpowiedzi na pytania odnośnie programu X. Krótkie title również służy pozytywnie na jasność wyniku wyszukiwania. Tytuł ma mieć związek z treścią strony :slight_smile:

Coś źle patrzyłeś.

Przykład:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tychy - “Tychy - Wikipedia, wolna encyklopedia

http://allegro.pl/item636240262_dell_gx … sb2_0.html - “DELL GX270 2,6 GHz / 512 / 40 / DVD /WinXP, USB2.0 - Aukcje internetowe Allegro

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … n+2.2.2222 - “Program Parallels Workstation 2.2.2222 - dobreprogramy

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 … C+2007+SP1 - “Pobierz Virtual PC 2007 SP1 - download z dobreprogramy

Hmm, a to masz rację, myślałem, że chodz Ci o początkowy napis, który widać na karcie, nie całość :).

Choć właściwie to aż tak to nie przeszkadza.

Między tytułem tematu a działu przydałby się jednak inny separator niż dywiz “-”, np. punktor “•” - taki, jak był wcześniej, ewentualnie 2 dwukropki: “::”. Dywiz pojawia się też przed nazwą przeglądarki oraz niekiedy w tytule tematu.