Czy ktoś zna firmę Medion

Witam

Mam upatrzony telewizor firmy Medion 100Hz model MD 42211-S

Jeśli ktoś zna ta marke to prosze o komentarz.

Zaznaczam że szukałem w sieci ale niezbyt wiele to pomogło.

Za wszelka pomoc dziękuje.

Pozdrawiam :mrgreen:

ja znam…

szukałem fajnego, taniego telewizora i na allegro znalazłem fajny firmy Medion. Zamówiłem, przysłali bardzo szybko bo po 2 dniach. Telewizor pochodził jeden dzień, zadzwoniłem do przedstawiciela, przysłał po niego kuriera i jednocześnie przysłał mi nowy telewizor (taki sam jak poprzednio), tyle że ten w ogóle nie działał…Koleś znowu przysłał po niego kuriera, ale nie chciałem już nowego TV tylko poprosiłem aby mi oddał pieniędze:D

Także osobiście nie polecam telewizorów tej filmy;D

mowimy o tej firmie?

w niemczech jest dosc popularna ze wzgledu na to ze w sieci marketow aldi mozna ciagle znalesc jakies jej produkty (telewizory, laptopy, itd.)

niegdy nie korzystalem z ich produktow ale nie slyszalem zeby ktos narzekal (znajoma ma lapka od nich i dziala ok od paru lat)

Typowa firma produkująca tanią tandetę do supermarketów

Firma Medion faktycznie produkuje masówkę dla Aldi, ale nie w tym problem. Produkty marki MEDION sprzedawane w Polsce to po prostu masowo wykupywane na paletach wyroby przeznaczone z różnych powodów do recyklingu. Są potem “naprawiane” przez różnego rodzaju “złote rączki” metodą garażową i rozprowadzane przez pewną śląską firmę i podmioty z nią związane, a jest tego wiele. Wiem o tym bo sam się wrobiłem i jest to efekt mojego prywatnego dochodzenia. Jakość napraw jest bardziej niż żałosna, a trochę się na tym znam, bo jako elektronik, chałturzyłem naprawiając w latach 75-85 sprowadzany z wystawek sprzęt. Więc nie dajcie się wpędzić w maliny.

wszystko co niemieckie jest złe :stuck_out_tongue: heheh, ale na serio to kupiłam z rok może dwa lata temu radio do samochodu z odtwarzaczem CD MP3 itd na allegro z tej firmy i wciąż działa i ma się dobrze. Ale na innych aukcjach tylko nie pamietam czy tej własnie firmy czy jakiejs innej pisało że na zakupionych radyjkach mogą wystepowac widoczne szkody czy cos takiego :stuck_out_tongue: plus duzo negatywnych komentarzy… no ale o telewizorach z tej rodziny nic nie wiem

Medion jak prawie wszystko jest produkowany w chinach, dla niemieckiej firmy[tak jak wiwa dla polskiej] ,można go kupić w saturnie,widziałem np;laptopy.Znajoma ma taki laptop rok, bez problemów.

Kupiłem palmtopa, uzywanego na allegro własnie firmy MEDION, nie narzekałem na niego, parametrami przewyższał inne nowsze od niego palmtopy znanych firm.

Nie miałem z nim żadnych nieprzyjemności- moge z czystym sumieniem polecic tę firme :slight_smile:

Medion w Niemczech to taka Manta w Polsce.

Ze ich sprzętem to tak jak z grą w totolotka, udany egzemplarz w środę, felerny w sobotę :mrgreen:

Medion w RTV, a Clatronic w AGD.

Medion robi wszystko także AGD.

tak z tym że w zasadzie wszystko mediona w polsce to spzręt poserwisowy bądz też z wystawek .

mówiąc inaczej jest to złom :stuck_out_tongue: podobnie jak wiekszość samochodów sprowadzanych z niemiec do polski :stuck_out_tongue:

To jest bardzo dobra firma. Ostatnio w niemieckim teście w PC Welt zwyciężył ich multimedialny komputer jako Test-Sieger.

Nie słyszałem, aby ktoś mila w Niemczech z ta firma kłopoty :wink:

A tam jest co do naprawiania ??

Zresztą naprawa pewnie by była więcej warta od samego “sprzętu”

Zasada jest jedna:

“Tanie mięso to psy jedzą”

Nie twierdzę, że wszystko tej firmy jest do niczego, większość działa poprawnie, ale to w Niemczech. U nas niestety spotyka się wyroby Medion tylko w wersji przeznaczonej do recyklingu (czy jak kto woli utylizacji lub złomowania), tzn sprzęt uszkodzony, zwroty reklamacyjne itp. a tego się w Niemczech nie naprawia. I taki sprzęt po prowizorycznej naprawie jest u nas sprzedawany (może za wyjątkiem dużych supermarketów jak Saturn czy Lidl). Jeśli chodzi o testy w różnych pismach PC i coś tam, to trzeba je traktować z :wink: ponieważ ocena zależy od tego jakie ilości i jaki sprzęt rozdano testerom w redakcji. I to by było na tyle, ale warto się zastanowić.

Może lepiej przywieźć ten sprzęt z Niemiec?

Kupiłem radio samochodowe CD+MP3. Działało przez 6 miesięcy, tyle, ile gwarancja obejmowała. Padła laser. Koszt naprawy 150 + przesyłka… szkoda gadać… Kolega miał ten sam problem. Nie polecam.

Kup sobie lepiej taki telewizor:

http://www.allegro.pl/item189668930_wyprzedaz_philips_21pt5458.html

michalj82 wybacz, ale chyba raczysz kpić, kto w dzisiejszych czasach kupuje 21 calowy, kineskopowy, 50 Hz TV za taką kasę :? :? :?

Tu masz funkiel nowy ten sam model nawet tańszy o 2 zł

http://www.skapiec.pl/site/cat/23/comp/57951

Mam zaufanie do Philipsa.

Ja posiadam zaufanie do Samsung’ów i tylko pod względem telewizorów.

Nasze TV było kupione w latach '90, do tej pory miał tylko jedną naprawę.

A Medion - coś jak nasza Manta.