Co sądzicie o AQQ 2.x?

Używałem bety AQQ od wakacji. Wszystko było ładnie, pięknie, dopóki nie wprowadzono reklam. Są tak drażniące jak w GG, a reklam w komunikatorze nienawidzę !!

Druga sprawa: jaki komunikator polecilibyście zamiast AQQ 2.x??

Nie chcę Mirandy i Konnekta, nie przypadły mi do gustu. Hapi byłby w porządku, gdyby nie to, że chyba zaprzestano prac nad nim i nie lączy się z GG. Nawet podoba mi się iDesk po bliższym poznaniu, ale za dużo RAMu pożera.

Czy może coś innego???

nawet fajny ten aqq 2

a oprócz AQQ to gadu-gadu,Windows Live Messenger,ICQ itd. albo znany Pidgin

To moze sproboj nowosci - KonnektPlus - co prawda jest to tylko zbior wtyczek i skorek, ale warto zainstalowac.

AQQ 2.x narazie jest bardzo niedopracowane. Narazie mniej zaawansowanym użytkownikom polecam AQQ 1.xx. Aqq podoba mi się ze względu na małą zasobożerność ramu, dużą ilość pluginów (aqq 1.x), rangi(wystarczy normalnie użytkowywać a dostanie się dzwonek albo tapetę) oraz fajny wygląd :stuck_out_tongue:

mi tam aż tak te reklamy nie przeszkadzają…a pozatym napeno jeat sposób mniej legalny, aby je wywalić ;]

Złączono Posta : 05.12.2007 (Sro) 19:54

tylko go jeszcze nie znam;/

Za użytkowywanie sieci dostaje się “gratisy”. Używając aqq 2.x z włączaną obsługą aqq 1.x “licznik bije”.

Zawsze myślałem, że liczy się funkcjonalność :stuck_out_tongue:

Trudno wymagać od bety stabilnego działania.

3qxv - mnie denerwuje z kolei takie podejście do tematu. Dostajesz aplikację za darmo. Mimo, to, zapewne gdyby istniała taka możliwość, to od razu zainstalowałbyś killera. Proponuję czasem pomyśleć nad tym, co się pisze. O licencji programu nie wspomnę.

BTW - w aqq1 też były i są reklamy. Zresztą, takie rzeczy, to powinieneś pisać na forum aqq. Jeżeli dla Ciebie głównym wyznacznikiem używania programu są reklamy… no to czeka Cię ciężka przyszłość. W większości darmowych aplikacji są reklamy. Zapłaciłbyś za AQQ gdyby nie było reklam?

Skąd wiesz? Robiłeś ankiety? Badania? Pewne są tylko podatki i śmierć, więc…

No, szkoda. Pa.

eh… czasem ręce człowiekowi opadają.

Monczkin orientujesz się kto pisze aqq?? oconnel?? bo Ty specja lista jesteś od aqq…

Pozwolę sobie odpowiedzieć: tak, AQQ pisze Oconnel :slight_smile:

A kto to :stuck_out_tongue:

Tak,

Chyba specjalista :stuck_out_tongue:

AQQ nie używam, ale dużo bardziej podoba mi się pierwsza wersja - IMHO 2.x trochę za bardzo “przekombinowana” :]

To znaczy ??

Głównie chodzi o sam wygląd i to, jak to wszystko się zachowuje, kolorystykę, etc. - taki cukier(ek). Przynajmniej narazie, bo zapewne wszystko będzie się dało zmienić. W sumie nawet nie potrafię dokładnie określić o co chodzi. Po prostu mi nie pasuje i już, ale przecież nie wszystkim musi się podobać ^^

Przykład innego - moim zdaniem - przekombinowanego komunikatora ;]

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2273&t=23

Wygląd będzie można łatwo zmienić, właściwie już działa skórkowanie.

Mnie bardziej niepokoi, że mogą zniknąć pewne przydatne drobiazgi z AQQ 1.x, a znów zostanie zaniedbana funkcjonalność pluginów sieciowych, zwłaszcza GG (przesyłanie plików), a bez tego nie ma mowy, żeby namówić zagorzałych zwolenników GG do przejścia na AQQ 2.0.

m4rciniak skórowanie i ostateczny wygląd aplikacji będzie stworzony na końcu.

tu garść przykładów.

http://forum.myportal.cn.net.pl/index.p … st&id=9776

http://forum.myportal.cn.net.pl/index.p … st&id=9783

http://forum.myportal.cn.net.pl/index.p … st&id=9777

Nom, sam napisałem, że “zapewne wszystko będzie się dało zmienić”.

btw. Raczej nie będę się specjalnie rejestrował, żeby zobaczyć te (przypuszczam) wspaniałe przykłady.

Zapominam o tym :stuck_out_tongue:

a5af4f2294215f0fm.png

044f29e2d9eff260m.png

9311f29604583bcem.png

Jeżeli chodzi o wygląd, to może się on podobać i na pewno wielu osobom się podoba - do mnie nie trafia, bo lubię prostotę, minimalizm.

Nie bardzo wiem do czego zmierzamy :] tzn. wiem, że takie są uroki tego vortalu, ale raczej o przesiadce nie ma mowy, bo używam co najmniej równie dobrego Konnekta. To, że będzie możliwość zmiany wyglądu nowego AQQ, od początku było dla mnie rzeczą oczywistą.

Ależ nikt nie zamierza (bynajmniej ja) namawiać nikogo do niczego :slight_smile:

To raczej wskazanie na potencjał czy też w ramach informacji niż propagandy czy namawiania :slight_smile:

Jestem użytkownikiem AQQ 2.x, niezły komunikator :slight_smile: