Opera hasło

mam takie pytanko czy da się odczytać zapamiętane hasło przez operę jak tak to proszę o napisanie mi jak to zrobić mam je zapamiętane ale zapomniałem je sobie zapisać i dlatego chciałem sie dowiedzieć czy jest możliwość zobaczenia jakie to hasło było

Program nazywa się “Unwand.exe”. Po rozpakowaniu do oddzielnego katalogu, skopiuj do niego plik “wand.dat”, który jest w twoim profilu opery, i kliknij dwukrotnie na “retrieve.bat”.

Pobrałem i wytestowałem ten program “Unwand.exe” i stwierdziłem że jest bardzo pozytywny i wnioskuję że Opera jest niebezpieczna w przechowaniu haseł na twardym dysku w folderze opera w pliku o nazwie wand.dat myślałem że pokaże tylko główne hasło, a tu pokazuje wszystkie hasła i loginy jakie się ma na kontach. Opera zła.

Myślę że z Firefoxem tak nie jest.

Napiszcie jakie programy zabezpieczające można tak złamać jak Opera, bo po co kodować jak w dwie sekundy można złamać hasełko.

Myślę że te poniżej programy są w miarę bezpieczne: (bo jak nie to po co one są do złodziei)

  1. Cobian Backup (kopia zapasowa)

  2. KeePass (przechowywanie poufnych danych)

  3. TrueCrypt (szyfrowanie danych w locie)

Założ hasło główne i spróbuj jeszcze raz.

Nie tak dawno spotkałem się z opinią, że hasła w Operze powinny być tak łatwo odczytywalne jak w Fx, bo te zabezpieczenia tylko przeszkadzają.

Krytycznych danych np. hasła do banku, nie trzyma się na dysku. Żaden program nie daje 100% pewności.

Opera udostępnia usługę zapamiętywania i przechowywania haseł, (na życzenie). Natomiast nigdzie nie jest powiedziane, że “Opera” zabezpiecza hasła przed nieautoryzowanym dostępem. :slight_smile: