AVAST czy NOD32

Witam mam pytanko czy z programów darmowych do pobrania AVAST czy NOD32 który jest z nich lepszy . Słyszałem ze NOD32 są znim czasem problemy . :cry:

Hej.Nod32 nie jest darmowy,chyba ze kupisz licencje na rok lub więcej,a tak masz tylko triala 15-30 dni.Avast jest spoko ja go uzywam razem z Comodo i Jest ok.

Avast jest najlepszym darmowym programem antywirusowym. Jeżeli chcesz już wydać pieniądze na antywirka to kup Norton AntiVirus 2008.

Witam ja polecam avasta bo jest darmowy ale skanuje wolno ale bardzo szybko wykrywa wirusy.NOD32 jest tylko trial ,co najmniej trzeba kupic licencje z strony noda od12 miesięcy do jakiegoś 1,5 roku.Pozdrawiam Paweł2468

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Avast muli kompa i to znacznie. Jeżeli rozmawiamy o darmowych antywirusach to polecam zdecydowanie Avira AntiVir PersonalEdition Classic 7, przy odpowiednich ustawieniach jest naprawdę bardzo dobrym antywirusem, a co jest też ważne praktycznie nieodczuwalnym dla użytkownika. Instrukcję jak co poustawiać można znaleźć na nieoficjalnej polskiej stronie Aviry w dziale FAQ. Dobrym antywirusem jest jeszcze AVG Anti-Virus Free Edition 7.5, posiada dość dobrą wykrywalność i jest jednocześnie lekki dla komputera.

Co do Nortona, to jest to chyba ostatni antywirus na jakiego wydałbym kasę, jest strasznie mocno odczuwalny podczas pracy na komputerze, poza tym dość często pojawiają się problemy z aktualizacją. Co prawda producent, firma Symantec w wersji 2008 zmniejszyła trochę apetyt programu na zasoby sprzętowe ale to nadal nic w porównaniu z innymi antywirusami. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w NOD32 - będą to o wiele lepiej wydane pieniądze. Sam zainwestowałem w pakiet Kaspersky’ego i nie żałuję wydanych pieniędzy.

Chyba zobaczyłeś darmowy skaner NOD32 na stronie dobreprogramy.pl , jest on darmowy bo nie jest to pełny antywirus. Nie posiada ochrony rezydentnej (nie skanuje komputera na bieżąco). Skanuje pliki tylko na życzenie użytkownika. Natomiast Antywirus NOD32 jest cały czas płatnym programem.

Ja nie polecam Avasta, on przepuszcza wirusy na komputer, potem je wykrywa i usunąć nie może :-(, już od roku używam NOD 32 i jestem z niego zadowolony. Jeżeli mówimy o darmowym antywirusie to polecam" AVIRA"

NOD32 jest świetny. Jest znacznie mniej pamięciożerny niż Avast, ma lepszą wykrywalność i lepszą ochronę rezydenta.

Czasem są problemy z każdym AV :slight_smile:

Według mnie trochę dziwne macie rozumowanie, bo porównujecie program darmowy z płatnym…

Takie porównywanie trochę nie ma sensu, bo wiadomo że większość płatnych jest dużo lepsza niż Avast…

Jak darmowy to Avast lub Avira

Jak płatny to Nod32 lub KIS

Z czego jak nie posiadasz zdrowego rozsądku, to nawet najlepszy antywirus i najlepszy firewall Cię nie uchronią przed wirusami i atakami z sieci…

BTW // Takich tematów było już sporo, wystarczy poszukać…

Nie zgadzam się z tym. U mnie Avast wykrył 2 trojany, zanim zdążyły mi coś pocudować w kompie. Na temat NODa się nie wypowiadam, ponieważ nie używałam. Uważam, że każdy przecież będzie chwalił to, co ma, więc jak się zrobi dyskusja, to raczej ona nie pomoże, tylko namąci w głowie :stuck_out_tongue:

ja mam od 4 lat noda32, płace 94 zł rocznie i bezpiecznie, nie czuć że chodzi -nic tylko polecic

NOD32, najlepiej wersja 3.0 :).

Avast - najlepszy z darmowych. Jeślli nie chcesz wydawać kasy polecam tego.

Jeśli chcesz wydać, to NOD32 lub KAV