Cyfra+ w Wielkiej Brytanii

Witajcie,

chciałbym założyć Cyfrę+ w Anglii. Jeżeli przywiozę talerz i moduł z Polski to czy muszę dodatkowo ponosić jakieś opłaty w Wielkiej Brytanii(za korzystanie z tego w innym kraju) ?

I kto ewentualnie może ten talerz satelitarny zamontować, czy muszę samemu kogoś znaleźć ?

pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie :slight_smile:

Nie możesz tego zrobić

To jest nielegalne

Treść umowy którą podpisujesz:

a zobacz tutaj: http://www.poloniacentre.com/products_main.html

czy to oznacza że sprzedają nielegalnie ? I instalują też ?

jakiś dziwny ten regulamin bo nie uwzględnione jest w nim nabycie sprzętu na własność , regulamin ten odnosi się wyłacznie do “najmowanego” sprzętu. Jeżeli wynajmusz mieszkanie to na zamontowanie tależa będziesz potrzebował zgody administratora/własciciela mieszkania , przepisy dotyczące montowaniu czegokolwiek na budynkach w Angli są rygorystyczne , i zamontowanie czegoś bez zgody kończy się wysokimi karami.

Dla abonentów zza granicy mogą być inne warunki.

Ale tak jak wspomniano wywożenie dekoderów z Polski i montowanie ich za granicą jest nielegalne.

1.opłaty-nie wiem jak w Anglii,ale w Irlandii należy opłacać dodatkowo abonament za posiadanie odbiornika tv.ok.150euro rocznie.2.talerz możesz sam zamontować,nie jest to trudne,oczywiście jeżeli wynajmujesz mieszkanie to wypadałoby się zapytać właściciela o zgodę na montaż anteny.3.legalność-faktycznie zgodnie z umową Cyfry,Polsatu,N-ki-z zestawów można korzystać wyłącznie na terytorium Polski,ale z doświadczenia wiem,że np.Cyfra plus przymyka na to oko.Gdy kończyła mi się umowa chciałem zrezygnować z umowy.Po paru dniach odezwał się do mnie konsultant z propozycją przedłużenia umowy,wtedy powiedziałem mu ,że mogę przedłużyć umowę ale problem w tym,że odbierałbym wszystko poza granicami Polski.Konsultant stwierdził,że faktycznie umowa zabrania tego,ale zaraz potem dodał,że to jest zapis który umieszczają ze względu na prawa autorskie.nie mam się tym przejmować bo oni tego nie sprawdzają-dla nich liczą się wpływy z abonamentu i tyle.

mrade , czy ty zakupiłeś cały sprzęt w Polsce?

W Wielkiej Brytanii odbiór polskiej telewizji (nie licząc oczywiście TVPolonia, TVP Info i innych tematycznych kanałów) jest w większości przypadków możliwy tylko dzięki polskiej platformie cyfrowej, więc pewnie przymkną na to oko.

Według mnie po coś ten regulamin jest.

Przymykają czy nie przymykają fakt jest faktem, że jest to nielegalne.

Konsultant nie jest właścicielem firmy więc co on może powiedzieć…

A co będzie jak akurat sprawdzą… powołasz się na konsultanta :roll:

(widziałeś co podpisujesz i zobowiązałeś sie przestrzegać umowy - więc o czym my tu gadamy)

Dokładnie taka sama sytuacja jest z neo i dzieleniem jej na inne budynki…

Niby w regulaminie piszę jak wół że jest to niedozwolone ale jak pogadasz z konsultantem to ci powie ze oni tego nie sprawdzają :expressionless:

Proponuję zaprzestać “gdybologii” i kombinowania. Na wszystkie pytania znajduje się odp. w regulaminie/umowie usługi. Jeżeli komuś nie chcę się tego czytać czy ma wątpliwości, to proponuję skontaktować się z operatorem

tak,ale antenę zostawiłem w Polsce,bo nie chciało mi się tego tachać samolotem.w Irlandii kupiłem nową.Wielu moich znajomych przywiozło całe zestawy.

mrade , w związku z tematem viewtopic.php?f=6&t=213590 Twój ostatni post poleciał w kosmos.