Wybór konsoli

Witam

Zamierzam kupić konsole i zastanawiam się nad trzema XBOX360, PS3 i nintendo Wii, która według was będzie najlepsza?

Bez dwuch zdań PS3 gdyż jest to najbardziej rozbudowany multimedialny kombajn przyszłościowy z Blu-ray a do tego najmocniejsza maszyna z konsol jakie do tej pory powstały.

temat wałkowany miliony razy, oczywiscie ze Xbox 360 jesli zalezy Ci na grach i swietnej zabawie online.

Widzisz i tutaj pojawia się problem jak Świat długi i szeroki każdy będzie mieć odmienne zdania.

Przede wszystkim musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie czego oczekujesz od konsoli.

Bardzo ładnej grafiki , dużo gier to obecnie XBOX 360

Największej miodności z grania to nintendo wii

Przyszłościowego rozwiązania, Blueray możliwość grania w gry z ps 1 i 2 ( trzeba mieć dysk 80 gb) możliwość grania przez sieć za darmo to PS 3

Jeżeli się załapie na starsze partie PS3, niestety najnowsze mają już nie być zgodne wstecz co ma zmusić developerów do tworzenia większej ilości gier na PS3 zamiast na PS2… tak czytałem:P A najlepsze gry to oczywiście fabularne przy stoliku z kuflem piwa i orzeszkami:)

Starsze partie z dyskiem 40 gb mają możliwość tylko odtwarzania gier z PS 1 ale już modele z dyskami 60 GB mogą odtwarzać gry z PS 1 jak i PS 2

PS3

jak zależy Ci na mega miodnej rozgrywce online, ilosci gier to tylko X360, to najwieksza zaleta konsoli Microsoft, Sony nie moze sie równac kompletnie z Xboxem w tej kwesti bo poprostu granie online na PS3 to żenada w porównaniu z tym co oferuje Xbox Live a uwierz mi zabawa jest przednia :slight_smile: Sony nadrabia czytnikiem Blu Ray to niewątpliwie duzy atut tej konsoli ale jesli chodzi o granie to Xbox 360 rządzi. Wracjać jeszcze do Blu Ray to Xbox jest tak samo przyszłościowy jak PS3 bo za niedlugo pojawi sie oddzielny naped Blu Ray tak samo jak teraz jest HD-DVD, powiecie ze trzeba bedzie znowu dokladac owszem ale cena xboxa 360 na starcie jest mniejsza od ceny ps3 wiec na to samo wychodzi.

Sam posiadam PS3 i jest one bezkonkurencyjne ;] , a jak kupisz xshita 360 to po kilku dniach Ci padnie.

Grałem u kumpla na x360 i nie jest taki zły, ale PS3 zdecydowanie lepszy graficznie i w ogóle. :smiley:

I sam widzisz tak jak powiedziałem każdy ma całkiem odmienne zdanie na temat konsol ale ja osobiście nie brałbym pod uwagę Xboxa 360 nie dlatego że jest zła ( wręcz przeciwnie) ale dlatego że są z nią duże problemy techniczne ( możliwe że to zostało wyeliminowane w nowych egzemplarzach) ale mimo wszystko bałbym się wydać ponad 1000 zł i potem sobie patrzeć jak to konsola się psuje.

PS3 tutaj nie wiem co o tym myśleć z jednej strony Konsola jest genialna ( z dyskiem z 60 gb) możliwość odtwarzania gier z PS 1 i PS 2 czytnik blueray , świetna grafika itd ale mała ilość gier do niego i cena samych gier może odstraszyć i nie ma co konkurować z Xboxem 360 jeżeli właśnie o to chodzi .

Nintendo Wii tutaj to całkiem inna bajka firma skupiła się nie jak na najwyższych wodotryskach graficznych tylko na grywalności przez swój kontroler . ma możliwość odtwarzania gier z gamecuba ale ma jedną wadę jest mało gier dla dorosłego gracza raczej jest to konsola rodzinna i dla towarzystwa.

To prawda, w końcu siedzi w nim najmocniejsza jednostka obliczeniowa jaką stworzono dla konsoli.

Zgadza się, partię z roku 2006 oraz początek 2007 (takich jest najwięcej w sprzedaży) mają fabrycznie wadliwy system chłodzenia oraz niepoprawnie użyte obudowy PCB procesora graficznego z cyną bezołowiową co w rezultacie odpręża płytę główna XBOXA 360 powodując mikropęknięcia na Ścieszkach drukowanych płyty. Mamy tak zwany najpospolitszy problem z xboxem czyli “3 diody śmierci”

Nie prawda, PS3 jest kompatybilne “softwerowo” tak samo jak PS2 tylko jeden wyjątek że pozbawiono PS3 procesora Emotion engine z PS2 a zastąpiono to zwykłym sterownikiem emulującym gry PS2 gdyż PS3 jest kilkanaście razy silniejsze niż PS2 dlatego pociągnęłaby softwerowo nawet kilkaset gier z PS2 jednocześnie.

hmmm ps3 lekko drogie więc zostaje xbox 360, a często się trafiają wadliwe?

dosyć często… kup xbox360 ale wersję z poprawionym systemem chłodzenia… i żeby był na gwarancji!

Egzemplarze w wersji “Elite” są pozbawione po części tego problemu. została użyta inna obudowa procesora oraz łączenia z płytą główną, do tego dołożone “heat pipe” w systemie chłodzenia z dodatkowym miedzianym radiatorem co powinno poprawić jej bezawaryjność.

Lecz nigdy co do XBOXa 360 nie ma pewności gdyż ta konsola nakryła się hańbą na całym świecie z powodu awaryjności i ludzie już są do niej uprzedzeni.

Wersje Premium nie polecam kupować nikomu a tym bardziej arcade lub core. Wersja arcade jest prawdopodobnie najtańszą wersją tej konsoli ale haczyk jest w tym że są to konsole premium ze starej serii produkcyjnej i microsoft wysprzedaje je jako core “że niby inne, nowsze, tańsze” ale PCB zostaje na starych chipach, kondensatorach oraz ciągle beznadziejnym systemie stabilizacji napięcia.

arcade ma poprawiony system chłodzenia… rozkręć elite, arcade i premium a zobaczysz że mam rację :wink:

Mój błąd rzeczywiście wersje arcade są już z nowej serii.

Xbox 360 + Jakiś dobry monitor LCD i masz centrum rozrywki :wink: do tego powiedzmy głośniki Logitech X-540 i wsio gra :slight_smile:

a wie ktoś czy na xbox360 można zainstalować linuxa?? bo na xbox było to możliwe…

wtedy było by to centrum rozrywki :wink:

  1. Byłem posiadaczem Xbox 360, jak tylko wyszło PS3 kupiłem PS3 a xbox sprzedałem :x Mialem porówanie i bez dwóch zdan wygrywa PS3! Co do Wii to jest to dobry rywal ale dla PSP