Jaki jest najlepszy antywirus i firewall?

Aktualnie działam na Avastcie i Ahampoo Firewall, ale jestem średnio z nich zadowolony, ponieważ w czasie gry przez internet dużo zżerają procesora i ogólnie gra mi się haczy. Czy znacie jakieś dobre antywirusy i firewalle, które przede wszytskim dobrze chronią i dodatkowo nie zżerają systemu?? ( w czasie gry proces firewall.exe “zabiera” jakieś 30% użycia procesora, a proces odpowiedziely za avasta jakieś 20%)

Dla jakiego systemu?

Windows XP Home Edition

Antywirus - Avira Personal Edition Classic , a firewall - Comodo Firewall Pro 2.4.18.184.

Nowa wersja Comodo 3.xx jest optymalizowana dla Visty i ma kilka “udogodnień”, które tylko irytują.

a to dziwne bo akurat ashampoo jest bardzo lekka i nie spowalnia pracy. ja mam zainstalowanego avira antivir i ashampoo firewall i naprawdę komputer pracuje znakomicie.

Jeżeli bezpłatny antywir to tylko Avira a jako bezpłatny firewall to Comodo lub ZoneAlarm.

Instalujesz 3 systemy okrojone na nLite z podatnych na infekcje komponentów na trzech partycjach - na jeden wrzucasz Panda Internet Security, na drugi MKS-Vir Na trzeci Kasperky IS , dorzucasz na każdy system SpywareBlaster Na jeden Ad-Aware , na każdy Cleaner - na cokies - aktualizujesz wszystkie na bierząco i Trzepiesz kompa wszyskim - te rzeczy na oddzielnych partycjach-systemach nie będą się ze soba bić - a i wszędzię dorzuć winpatrol - na pewno wykrywalność będzie dużo - tylko czy obługa przyjemna??? Nie ma ideału, ale ten experyment mi przeszedł - tylko uzytkowanie było niewygodne a skanowanie bardzo długie, ale 2 systemy i zestawy “środków” to chyba nie przesada - te powyżej podane 3 antywirusy nie biją się ze sobą, ale są komercyjne - tanio zdarzają się na allegro.


Avira ma masę dziur - jest nieszczelny i to że jest promowany i zachwalany nie zmienia faktu, że za dobry nie jest - niestety…


A to jeszcze systemu ma nie obciążać, to Panda odpada - muli okropnie… Polecam MKS i parę wspierających go programików

z antywirusów to AVG z zapory to ZoneAlarm Free lub Webroot Desktop Firewall z tej stronki można go zassać a free:

http://www.nvision.pl/download.php?view.1290

Ja mam PCtools antivirus+Webroot SpySwepper+Webroot Desktop Firewall i to jest lekki zestawik:)

aviara jest najlepsza z darmowych antywirusów w tej chwili dostępnych

Czy aby na pewno :?: :?: :?:

Wg. mnie powinieneś pozostać przy avascie i wywalić zaporę. Po co ci dodatkowa zapora skoro jest ona wbudowana w windowsa. Używaj zapory systemowej windows, do tego avasta i ew.spyware terminatora lub ad awara. Taki zestaw na pewno zbytnio nie obciąży ci kompa a i wykrywalność infekcji będzie na wysokim poziomie(zalezy tez jakiego masz kompa).

Pozdro :smiley:

no raczej tak wypada to w testach - przynajmniej w tych co czytałem a poatym miałem wczesniej avasta teraz mam avirę i jestem z niej o wiele bardziej zadowolony i trochę mniej kompa spowalnia. a zapora to już jak chcesz albo ta co już jest w windowsie albo ashampoo bardzo lekka i łatwa w obsłudze

Teraz każdy będzie zachwalał, co ma

Szukajka nie działa?? :szukaj!!:

viewtopic.php?f=1&t=58690&p=425107&hilit=potrzebujesz+antywirus#p425107

Zanim takie brednie napiszesz to na początku naucz się pisać posty na forum , bo 3 kolejne posty jednego usera to o 2 za dużo . :stuck_out_tongue:

Co do AntiVira Aviry to profesjonalne testy pokazują ,że jest w ścisłej czołówce http://www.av-comparatives.org/ (zakładka Comparatives po lewej)

,co prawda wersja premium ,ale do v Classic wystarczy zainstalować antyszpiega z rezydentem ,do tego firewall Online Armor lub Comodo .

Z testami jest różnie [-X

Czasami mówią prawdę a czasami NIE :^o

:stuck_out_tongue:

Laboratorium AV-Comparatives robi testy AV od lat i jakoś nikt poważny ich nie podważa , to nie testy w jakiejś kolorowej gazetce .

Nie ma najlepszego programu antywirusowego ani firewalu. Każdy ma swojego faworyta. Ja polecam Noda Internet Security.

Ok, to Avira jeden z lepszych antywirusów, a jaki jest najlepszy program do programików szpiegowskich itp.?? Aktualnie działam na Spy-Bocie.

Ogólnie rzecz biorąc radziłbym wywalić spy-boota.

Nieznam się dokładnie ale wydaje mi się że bazuje on na dość starych silnikach.

Ze swoich doświadczeń poleciłbym ci spyware terminatora : :2gunfire:http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … +2.1.1.314

lub ad awara :2gunfire: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ee+7.0.2.6

Aha i stanowczo odradzam ci a-squareda ani malware lub free! !!

Hmmm, tylko, który lepszy i żeby mi systemu nie mulił dodatkowo??

Dzięki za pouczenie już umie pisać posty :slight_smile: (pomijając ortografię;)) Ja Avire testowałem na płycie zawierającej realne - prawdziwe wirusy , które niegdyś gdzieś m.i. z astalavista.box czy jakoś tak pozciągałem, a także na zainfekowanych płytach od znajomych i bardzo kiepsko ten program wypadał w porównaniu do MKSa np., ale robiłem to z parę miesięcy temu - może rok - może od tamtego czasu coś sie zmieniło… Ale podpieranie się testami wykonanymi przez choćby największych fachowców nie jest na tyle wiarygodne co sprawdzenie czegoś samemu - proponuję więc ściągnąć sobie wirusy wystarczy pójść na wiadome raczej strony a potem wyrzucać je różnymi programami i mamy wynik własny , a że odbiega od fachowo podanych… pozdr!