Jak zmienic logo przy starcie systemu

w jaki sposób moge zmienic logo XP-ka przy starcie systemu?

prosze o jakis programik :slight_smile:

dz z góry

42440.jpg

(nie wiem czy dobry dział ale jak nie to prosze o przenoszenie)

http://www.stardock.com/products/bootskin/downloads.asp

i wszystko jasne :slight_smile:

w tym programiku są juz gotowe loga a ja chce wrzucic z np: obrazka :slight_smile:

Możesz ściągać, tworzyć, dodawać nowe boot screeny jak Ci pasuje… wszystko w :google:

Poczytaj :arrow: jeden z wątków w tym temacie

Zerknij też tutaj

Takie ekrany z gotowych plików bądź obrazka można utworzyć w TuneUp Utilites :wink:

Nie używaj do tego celu bootskina, ani logon studio. Bo podmieniają pliki systemowe, uniemożliwiając poprawną instalację sp2, sp3. Aby ta instalacja przebiegła prawidłowo, trzeba odinstalować te programy i przywrócić oryginalne pliki, po włożeniu płyty z systemem do napędu. Poza tym z logon studio jest jeszcze taki problem, że niektóre logony są felerne i wywołują różne błędy, a także spowalniają wyłączanie się komputera. Aby tego uniknąć, należy wczytywać logony, jako administrator, wciskając na wyloguj. Wtedy pojawi się tylko komunikat, że ten komputer został zablokowany i może go odblokować tylko administrator, wpisując hasło jeśli jest wymagane. Należy wtedy po odblokowaniu kompa i ponownym zalogowaniu, albo wypróbować inny logon, lub przywrócić domyślny. Poza tym bootskin i logon studio, łączą się z internetem bez wiedzy użytkownika. Wiem o tym z ustawień mojego firewalla. Odcięcie tym programom dostępu do internetu, nie wywołuje żadnych dodatkowych problemów. Nie polecam tych programów.

Sądzę, że tuneup utylies 2007 jest w miarę bezpieczny, bo chyba robi backup podmienianych plików systemowych. Wiem o tym, bo jak kiedyś uruchamiałam kompa w systemie awaryjnym, była opcja tuneup system backup. Niestety ten program też powoduje problem z instalacją sp2. Sp2 musiałam zainstalować w trybie awaryjnym. Nie pomogło nawet to, że przywróciłam domyślne ekrany bootowania i logowania. Sp3 zainstalowałam bez problemu. Ale to mógł być przypadek.