Najlepszy firewall pod xp ale musi spełnić moje wymagania

Witam

Jaki jest najlepszy firewall pod win xp mogący:

-dobrze zabezpieczyć komputer

-posiada funkcję nauki (tj. pyta się co robić(tworzy reguły))

-nie zrzera dużo mocy ramu i cpu.

z góry dzięki a jeśli temat już był to chodziło mi o to aby spełniał me wymagania

Comodo Firewall lub Zone Alarm

testowałem oba powyższe i polecam ZoneAlarm

Zainstaluj sobie pakiet zabezpieczający.

Przeszukaj forum takich tematów o firewallach , antywirusach jest mnóstwo.

Z mojej strony - COMODO, Online Armor Firewall Free. Wg mnie te są najlepsze. No i może jeszcze ZoneAlarm :slight_smile:

Outpost firewall pro 2008 :slight_smile: I nic innego !!

PC Tools firewall,dobra ochrona i mało zżera,ale nie tak jak ZoneAlarm,który mało żarł,ale programy się często długo ładowały,pozatym ZoneAlarm umnie zrywał łącze teraz mam pakiet ZoneAlarm Security Suite i ok zablokował już 220 intruzów:)

W ciągu 1 godziny outpost zablokował mi 23 ataki, jest the best, jeszcze ten interfejs bardzo przejrzysty i duże możliwości konfiguracji. :roll: :wink:

Ja bym wybrał między: comodo, pctools firewall a online armor personal firewall.

Warty wzmianki jest również webroot desktop firewall, jest to nic innego jak darmowy privatefirewall.

Wiele osób poleca ZoneAlarma, w moim przypadku się nie sprawdził, strasznie przymulał zwłaszcza przy uruchamianiu aplikacji, poziom bezpieczeństwa zdecydowanie niższy niż 3 pierwszych które wymieniłem (oczywiście mówię o wersji free).

Sam musisz potestować, obawiam się jednak że z armora zrezygnujesz bo ma on niecodzienny interfejs, jeśli chodzi o zasobożerność to najlepiej pod tym względem wypada pctools zaraz za nim comodo.

Warto zaznaczyć że comodo 2 jest mniej zasobożerny niż niż comodo 3, aczkolwiek różnica jest niewielka.

Jeśli płatny firewall to tylko Outpost, nic lepszego nie znajdziesz.

Ze strony darmowych firewalli, moim zdaniem najlepszym wyborem będzie COMODO

@mlynek

no ciężko żeby ZoneAlarm w wersji Free miał taką skuteczność jak wersja Pro,to jest to samo jakby porównywać Avasta w wersji Home Edition i w wersji Professional 8)

z płatnych polecam ZoneAlarma Pro,jade już 4 rok na pakiecie ZoneAlarm Security Suite i 0 wirusów,z darmowych PC Tools Firewall Plus :slight_smile:

na tej stronie:

http://www.darmoweprogramy.org/programy/firewall.php

masz same darmowe firewalle,ja polecam Filseclab Personal Firewall 3.0 ,ponoć bardzo dobry i wersja Pro za Free :slight_smile:

Przepraszam bardzo, a czy ja porównywałem ZA FREE do ZA PRO?

Chciałem tylko uzmysłowić Macintosh’owi że free jest niepełnowartościowy i to wszystko.

Nie pisz głupot , to ,że w adresie jest http://www.darmowe programy …blebleble nie znaczy ,że wszystkie te programy są naprawdę darmowe … :stuck_out_tongue:

Tematów było setki … Wpisz w szukajce " firewall " a w każdym temacie typu " Jaki antywirus " "Jaki firewall " "Jaki firewall i antywirus " znajdziesz opinie na temat wszystkich firewalli .Według mnie takie tematy powinny wędrować do kosza

Ja polecam Kaspersky Internet Security 7 :ok:

Po co prowadzić ten temat ?? Podobnych były setki a wiadomo, że i tak najlepszy jest outpost. :lol:

Ja zobaczę jutro ile to stronek będzie miał ten post na temat “najlepszego firewalla pod xp”. Takie tematy dotyczące zabezpieczeń komputera to tematy “rzeka”, nigdy się nie skończą, będą dalej powstawać nowe i tak samo będzie ciągle - temat wałkowany od nowa … :smiley:

Wystarczy poszukać :

viewtopic.php?t=58354&highlight=antywirus

viewtopic.php?t=52142&highlight=antywirus

viewtopic.php?t=46558&highlight=antywirus

viewtopic.php?t=22517&highlight=antywirus

viewtopic.php?t=30101&highlight=antywirus

viewtopic.php?t=38834&highlight=antywirus

viewtopic.php?t=44810&highlight=antywirus

viewtopic.php?t=43458&highlight=antywirus

@up

Masz racje , ile użytkowników tyle opinii . Dopóki każdy się nie wypowie takie tematy będą się rozrastać

Ashampoo FireWall

kerio 2.1.5 kiedyś go używałem i też własnie miał tą funkcje nauki gdyby nie to że korzystam z kompa z ojcem to bym go nie usuwał niestety kilka razy zdarzyło się ojcu dobitnie zablokować neta (sam nie wiem jakim sposobem) że musiał wylecieć teraz korzystam z kerio 4.1.2 bodajze i tez jestem zadowolony tylko że aż tak często nie pyta jak ten poprzedni