Dla Microsoftu Polska poprostu nie istnieje

Oto news ktory przeczytałem dzisiaj; http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=495555

Na początku myślałem że to “fake” ale szybko kliknołem na zegar w XP, zakładka “strefa czasowa” i o zgrozo faktycznie, nie ma Polski na mapce. Szybko podskoczylem do drugiego kompa w pracy i tam to samo. Oba z XP SP3. To że amerykanie mają problem ze znalezieniem jakiegokolwiek państwa na mapie europy to mnie nie zaskakuje ale dlaczego polski oddzial MS przeoczył takie coś ?

Ten błąd ciągnie się od Windows 98, a pewnie i od 95.

to jest starsze od internetu :expressionless:

o2 własnie zrobiło szczyt czerstwości, a wszystko dlatego że ktoś to dał na wykop :x

żal :smiley:

Ten błąd istnieje bodajże od 1994 roku, od (drugiej bety) Windowsa 95, z tego co na szybko udało mi się znaleźć :stuck_out_tongue:

Może MS przewidział już wtedy globalne ocieplenie? W końcu to wizjonerzy :smiley:

a dla mnie Kazachstan to pustynia…

To wszystko przez to ze na początku polska miała swoja własną strefę czasową nienależącą do europy więc kiedy to się zmieniło Bill usunął ową strefę czasową razem z polską i tak zatonęliśmy…:smiley:

Ja mam taki następujący problem który nie wiem czy to właśnie który jest wyżej opisany. Windows cały czas pokazuję błędną godzinę a nawet datę i nie mogę tego problemu wyeliminować. Nie chce robić formatu bo system jest czysty i zadbany

Ameryka również nie jest kompletna.

Raczej nie bo to jest rodzaj bugu i do daty nic nie wnosi…

Sprawdź czy masz odpowiednią strefę czasową, albo ręcznie spróbuj zmienić datę i godzinę. (kliknij dwa razy na zegar:D).

Czy podczas uruchamiania komputera pojawia się jakiś komunikat ??

Nie nie pojawia się. Jak ustawie ręcznie to jest w porządku do czasu jak wyłączę kompa ( listwę zasilającą) potem jest ta sama zabawa.

Edge , kiedy ostatnio wymieniałeś baterię podtrzymującą ustawienia BIOS’u po wyłączeniu komputera ?

Najprostrzy sposób - zegar atomowy :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … nc+2.7.0.3

nie na Vistę - a może będzie działać ?

:slight_smile:

Od kąd kupiłem ten zestaw to nigdy ma dopiero z jakiejś 4 miesiące

Więc to raczej nie wina baterii. Zwłaszcza że podczas startu komputera nie pojawia się żaden komunikat świadczący o jej rozładowaniu. Dziwne jeszcze nie spotkałem z czymś takim. Jeśli twój komputer ma jeszcze gwarancję to zanieść go do serwisu sprzedawcy. Bo i tak nie możesz zerwać plomb gwarancyjnych.

a czy bateria nie może być wadliwa czy przeterminowana?

Jeżeli są. Jeśli nie, to nic nie stoi na przeszkodzie :wink:

Proponuję sprawdzić.

hmm możliwe że wyłączyłem usługę odpowiadającą za to podczas konfiguracji programów. po zainstalowaniu Atomic clock sinc wszystko wróciło do normy

Ameryka również nie jest kompletna.