Darmowy antywirus lżejszy niż NOD32

Witam,

Dla chcących spróbować darmowego antywirusa lżejszego niż NOD32

polecam tą stronę. Jest po angielsku.

http://www.topshareware.com/Rising-Anti … -60692.htm

Mam go zainstalowanego i komputer prawie w ogóle mi nie zamula.

Ciekawe jak z wykrywalnością całego syfu, heurystyką itd.

Na razie próbuję, zainstalowałem go dzisiaj.

Przetestowałem go na tych wirusach i na 594 wirusy znalazł 590.

viewtopic.php?f=6&t=248195&hilit=wirusy

Mógłbyś podac jakieś konkretne dane z menadżera odnośnie zużycia pamięci zsumowanych procesów tego proxa ?

Rysiu, czy ta paczka nie jest oby starej daty?

Paczka jest już raczej stara (chyba, że ją aktualizują) ale 590 to jest lepszy wynik od aviry. Ta wykryła 587, a bazę aktualizowała godzinę temu.

Mam trzy procesy. Łącznie 11 200K

jak może być lżejszy ni NOD jak sama instalka ma 52.91 MB

versja2007 miała wykrywalność 85% co dało jej 20miejsce na 5o antyvirusów

Lżejsza od noda jest avira i wykrywa napewno więcej syfu od jakiegoś tam rising antivirus. A tak w ogóle to ta paczuszka wirusów jest bardzo stara i nie ma co na niej testować. Lepiej przetestować na crackach itp. :slight_smile:

Ryszard65 , jeśli to nie problem to wklej jakiś screen tego programu.

on informuje o wirusie jak juz na kompie siedzi!!!zero reakcji mial przy pobieraniu!!przypuszczam ze on jest gorszy nawet od avasta!POLECAM AVIRE

Wszedłem na strone i Kaspersky 2009 nie dopuścił mnie nawet do pobrania kawałka.

PS.Ta paczka udająca wirusy jest stara jak świat ,na virustotal jest napisane ,że była skanowana 1 raz w maju 2006

Ryszard65 , jak wygląda sprawa aktualizacji? Jak często aktualizują bazę sygnatur?

ea9eb24f0605bff6m.jpg

45a78e79a204b49fm.jpg

2223304ba98d9a40m.jpg

1d26b3ed984db36fm.jpg

1e1a4edc233ebf4fm.jpg

cosik_ktosik co do aktualizacji to nie wiem, bo mam go zainstalowanego od wczoraj.

Bazę wirusów uaktualniłem dzisiaj i poszło bez problemów, a jak często aktualizują to nie wiem.

Dopiero go testuję.

program żal.pl może i lekki ale podczas testowania go czy wykryje Eicara,po ściągnięciu tego vira testującego nic niewkrywa nawed po ustawieniu na high,no więc ja niewykrywa nawed eicara to niema co sami przetestujcie:

http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.htm

Producenci chyba się pomylili bo taki program powinien wykrywać tego popularnego vira testującego,albo niema wcale ochrony w czasie rzeczywistym,a niby jest… :expressionless:

on na eicar to znajduje jak sciagniesz na komp niestey!

niech zamknie ten temat niema sensu omawiania tego badziewia,sorry to gorsze niż Avast :?

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 16:51 został dopisany post przez baldys16

już to badziewie usunęłem nigdy więcej tego czegoś,ich produktu są słabe jak widać av i firewall,co można się przekonać na tej stronie:

matousec.com

Chciałbym dodać jeszcze,że jeśli program jeśli posiada sygnature virusa to nietylko powinien go wykrywać przy skanowaniu,a także przy ataku,wynika,że ten Av nieposiada ochrony w czasie rzeczywistym i tyle :lol: