Porady nt. SP3

Witam!

Rozważam możliwośc zainstalowania SP3 na moim kompie. Zanim jednak to zrobię, muszę upewnic się , że moja decyzja była słuszna. Wstawiajcie więc na tym forum plusy (+) i minusy (-) tej “superłatki”

Pozdro

Minusów nie zauważyłem, a plusy

  • szybciej system chodzi (trochę)

  • bezpieczniej

Nie ma się co zastanawiać poprostu zainstaluj SP.

U 4. kolesi i na moim testowym kompie znacznie się spowolnił start (o 36%). Nie chodzi mki o start od razu po instalacji tylko późniejsze razy

Nie ma żadnej różnicy w szybkości. Działa tak samo jak w przypadku SP2.

Co do bezpieczeństwa to rzeczywiście z oczywistych względów należy tego SP zainstalować, co do całej reszty to już niekoniecznie.

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … +co+nowego?

co do bezpieczeństwa to zawszę instaluję aktualizację z WindowsUpdate. Z porad w czasopismach i innych to SP3 w większości aktualizacje ze strony WindowsUpdate wydane po SP2 ale ja mam je wszystkie. Jedynie może się przydać po formacie kiedy to nie będzie mi się chciało szukać i instalować łatek

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 9:57 został dopisany post przez amad1993

Już dawno to oglądałem. Ja chcę się spytać zwykłych user’ów a nie jakiegoś informatyka z korporacji, który cieszy się z nowej funkcji, a w ogóle nie będzie mu potrzebna

SP3 to wyłącznie względy bezpieczeństwa i stabilności.

Zmiany działania systemu nie zaobserwowałem. Minusów związanych z instalacją SP3 też nie.

Teraz jak robię znajomym formata, to instaluję im wyłącznie XPSP3 i u nikogo nie odkryłem negatywów.

Jeśli będziesz instalował to zdecydowanie polecam zintegrować SP3 z płytą XP, bo po co zakładać na koło dziurawą dętkę i naklejać na nią łaty jak można założyć całą - tak jest z SP3. :wink:

pakeroso- już dawno tak zrobiłem z płytką ale nie wiem czy tera robić SP3 z instalki? Na pewno bedę instalował po formacie (jak jeszcze będzie format bo bez przyczyny nie robię)

Tak jak pisał pakeroso najlepiej zintegrować SP3 z płytą instalacyjną. Po świeżej instalacji nie ma takiego bałaganu jaki powstaje po odrębnej instalacji. Ktoś pisał, że po instalacji SP3 start systemu w znacznym stopniu zwolnił - to prawda. Trzeba w konsoli odzyskiwania naprawić bootcfg i wszystko wraca do normy. U mnie po instalacji SP3 nie wystąpiły żadne problemy. Co więcej połączenie bluetooth lepiej działa. Nie muszę używać specjalnych programów, wszytko ładnie chodzi przez narzędzia systemowe. Testowałem na urządzeniu pod usb. Nie wiem czy z wbudowanym jest tak samo ale podejrzewam, że tak. Moim zdaniem warto zainstalować.

Dla mnie SP3 działa w zależności od sprzętu lub kompilacji systemu. U kolegi po instalacji SP3 nie dało się pracować (instalował normalnie i w trybie awaryjnym), natomiast u mnie na dawnym XP po instalacji system chodził bezproblemowo.

amad1993 , instalowanie z instalki jest dosyć ryzykowne, często coś nie działa, chociaż… co masz do stracenia ? najwyżej strzelisz formata :smiley:

ja za 1 razem zainstalowałem z instalki i efekt viewtopic.php?f=2&t=239716 :slight_smile:

ja sie podiele spostrzeżeniami- u mnie tragedia na starszym konfigu,dyski zewnętrzne zaczęły chromiolić wszystkie ,nawet jak otwieram net to chromolo-tego nie było,system chodzi wolniej,cały komp działa jak by miał wybuchąć.jedyne słowo jakie mi sie nasuwa na pytanie- jak tam sp3 -to odpowiadam chromoli :smiley:

oczywiście na nowszych pc ładnie sie sprawuje ,siostra ma roczniaka i zadowolona nie przyspieszył, nie spowolnił dał troche zabespieczeń i sterów - tyle.

Ja nie czuje żadnej różnicy.

NIe instalowalem nawed ja mam wszystkie aktualizacje

odinstalowałem to sh… i wszystko jest gitara :smiley: