Wybór laptopa Toshiba vs asus!

Witam! Zastanawiam sie nad wyborem laptopa wybrałam dwa Toshiba A300-1EB oraz ASUS M51SE-AP155. Laptop przede wszystkim używany będzie do pracy (oprogramowanie typu cad), filmy może jakaś gra :). Liczy sie dla mnie solidność laptopa . Do tej pory miałam fujitsu- siemens pi1505 i jestem bardzo nie zadowolona. Bardzo nie solidny laptop, klawiatura opadała mu na lewą stronę, klapa uginała się dosłownie jak tylko mogła, kruchy laptop, a w dodatku bardzo awaryjny, jakoś serwisów f-s też mi nie odpowiadała. Po naprawie laptop wrócił bez dwóch śrubek oraz z częściowo wyeliminowaną usterką. Klapa w nowym laptopie musi chodzić pewnie bez trzasków itd. Możecie coś polecić? Bardziej skłaniam sie w kierunku Toshiby ale podobno jakoś tego produktu jest taka sobie :slight_smile: Co wy na to?

jeśli bardzo zależy Ci na solidności to IBM a z tych dwóch to zdecydowanie Asus lepszy procesor, więcej ramu tylko mam wątpliwości co do klawiatury

Obydwa mają tyle samo ramu. Procesor chyba lepszy w toshibie? Jesli chodzi o klawiature asusa ma fajne rozwiązanie jednak chyba w 15 calowych laptopach nie spisze się w 100%

niee to zależy co się kupi ale nie ważne a co do procka to asusa jest lepszy i karta lepsza jeśli chodzi o gry

Toshiba Satellite ale ekran 17

fefka86 , bierz Toshiba… Bardzo dobry laptop no solidny;)

Również polecam Toshibe. Jest to jedna z 3 najlepszych firm laptopów które cechują się przede wszystkim solidnością (HP, Dell, Toshiba)

Jarku z tym HP to nieco przesadziłeś, ale co do solidności to pozostałe dwie marki są naprawdę w czołówce. Z tych dwóch co wymienił autor brał bym Toshibę pomimo ciut gorszych parametrów.

Ostatnio kupilem toshibę a300 (tyko inną wersję) i co do obudowy to powiem Ci że super jest!