DVD Sunborn SB-759 - czyta tylko niektóre pliki !?

Witam.

U mnie w mieście otworzony został ostatnio sklep ze sprzętem AGD. Kupiłem DVD marki Sunborn model SB-759. Cena nie była wygórowana, a ja nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem filmów, więc postanowiłem go kupić. Na początku wszystko wydawało się być ok. Czytnik kart działał, filmy też super chodziły w formacie avi + napisy (bez przerabiania). Ostatnio nagrałem film w formacie avi + napisy na płytkę DVD za pomocą nero Express (jako zwykłe DVD z danymi). Film odtwarzany był perfekcyjnie. Postanowiłem nagrać na tą samą płytę drugi film (osobny folder) również w formacie avi + napisy.txt. Bardzo się zdziwiłem kiedy po włożeniu płytki do DVD w ogóle nie było śladu drugiego folderu z filmem. Jest to bardzo dziwne ponieważ kilka dni wcześniej wsadziłem płytkę z gazety CD Action i odtwarzacz widzi wszystkie foldery i pliki. Poświęciłem kolejną płytę DVD i nagrałem te filmy tak samo jednak to nie pomogło. DVD widzi tylko 1 folder. I tu moje pytanie: Co może być przyczyną tego błędu? Może trzeba coś zmienić w ustawieniach programu nero? Może wykorzystać inny program? Muszę od razu dodać informację o tym, że nie interesują mnie żadne programy przerabiające format avi na jakiś lepszy, odpowiedni dla DVD. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Niestety musisz zapoznać sie z formatami jakie czyta to DVD

Musisz poczytać o nagrywaniu płyt to co ci zrobiło to normalne . Przyczyną tego błędu jest twoja nieznajomość tematu nagrywanie - poczytasz w Google na ten temat i następne płyty będą udane , a NERO na pewno masz dobre wina jest po twojej stronie. tematy - Nagrywanie płyty wielosesyjnej , a ty nagrywając tą płytę nie odhaczyłeś w NERO takiej funkcji -

pozwól na późniejsze dodanie plików [płyta wielosesyjna] i od razu odhacz zweryfikuj dane po zapisie .

I tak na koniec na przyszłość przeczytaj dokładnie jakie formaty czyta twoje DVD żeby później nie było krzyku że nie odtwarza

avi ktore będzie w formacie Divix lub Xvid musisz sprawdzić które z tych formatów czyta , tutaj przechodzimy do programów

zmieniających format filmu na taki jaki czyta odtwarzacz DVD

ja proponuję jak masz komputer ten

osobiście korzystam z tego Total Video Converter 3.12 super w opcjach wybierasz formaty przerabia wszystko

poszukaj sobie w Google wersji portable nie trzeba instalować chyba wiesz co to portable

Teraz przechodzimy do lekcji

1 - uruchamiamy program

2 - naciskamy New Task

3 - import file - otworzy sie folder szukasz filmu

4 - wybierasz film do przerobienia

5 - jak naciśniesz na film otworzy ci sie duży ekran z rodzajami formatów

6 - wybierasz - format na który chcesz przerobić film

7- po otwarciu wybierasz format jaki chcesz [ Jeśli masz odtwarzacz DVD to zobacz czy czyta DivxAvi czy Xvid to ważne

żebyś później nie krzyczał że przerobiłeś film a nie chce ci go odtworzyć na odtwarzaczu DVD bo w komputerze nie ma problemu on przerabia na wszystkie formaty

8 - poszukaj tam takiej funkcji - Output File - wybierasz folder do którego ma zapisywać przerobione filmy jak nie masz to sobie zrób i na stałe będzie ci je tam przerabiał

9- po zrobieniu wszystkiego naciskamy - Convert Nov

i czekamy aż film sie przerobi . :lol: :lol:

Kodeki do komputera polecam takie CCCP+ Real Alternative

a do odtwarzania na kompie - KMPlayer 2.9.3.1428 PL najlepiej poszukaj wersji portable ma w sobie kodeki waga ok 37 MB nie trzeba instalować odpalasz z ikonki która jest w folderze chyba wiesz co to portable

lub systemowy - Windows Media Player oczywiście odpowiednio skonfigurowany żeby czytał ci wszystko na kompie razem z napisami

Windows Media Player - teraz odtwarzane - więcej opcji - typy plików i odhaczamy - ok

teraz zrobimy żeby Windows Media Player czytał ci napisy

Windows media player a włączanie napisów

metoda 1

Można zrobić to przez filtr ffdshow.[Filtry fdshow.są w zestawie kodeka CCCP] - wchodzimy w zakładkę i z lewej strony na liście znajdujemy napisy i odhaczamy - ok i nam czyta film z napisami

metoda 2

Zainstaluj wtyczkę DivXG400 działa z każdym odtwarzaczem

potrzebujesz tego kodeka :

http://www.free-codecs.com/download/DivXG400.htm

Bo to żeby były znaki PL zależy od kodeka/filtra sam w sobie WMP nie obsługuje wyświetlania napisów w filmach *.avi

divxg400 - wystarczyło tam zmienić na polisach i styl środkowoeuropejski i już wszystko gra

jeżeli chcesz bardzo używać programu Windows Media Player to przy tych kodekach które podałem będzie program DirectVobSub który otwiera napisy nawet w WMP

Polecam ci ten odtwarzacz a zapomnisz o problemach z filmami KMPlayer 2.9.3.1428 portable waga ok 40MB środku kodeki i po kłopocie szukać w Google i nie będziesz chciał innych odtwarzaczy znać .

KMPlayer 2.9.3.1428 portable a lektor inaczej program EXpressivo

działa bez problemu.

F2 > Przetwarzanie napisów > Wielokrotne języki/TTS: Tekst do mowy:

Zaznaczyć: odczytaj napisy filmu włączając tekst

Wybrać z pola silnik TTS: Ivona 1,0s

odpowiedziałem ci na wszystkie pytania i na te które nie zadałeś ale jak to przeczytasz to w przyszłości nie będziesz miał problemów z odtwarzaniem filmów w komputerze i odtwarzaczu DVD - miłego oglądania :o :o :o :lol: :lol: =D> =D> ![-o<

Dzięki, że tak się rozpisałeś lecz mało mi to pomogło, bo wina nie leży w tym, że odtwarzacz DVD nie czyta formatów plików tylko nie czyta więcej niż jednego folderu/pliku zawartego na płycie.

Gdybym tego nie wiedział nie opisywałbym swojego problemu. Chodzi o to, że film ma góra 700 mb, a płyta DVD jak pewnie wiesz 4,7 gb, więc tracenie 1 płyty DVD na jeden film jest po prostu bezsensowne. Musiałem utworzyć płytę wielosesyjną aby móc później dogrywać filmy. Myślę, że teraz problem jest bardziej zrozumiały chociaż wydaje mi się, że dobrze opisałem go w poście wyżej. Jeszcze raz piszę, że DVD nie ma problemu z odtwarzaniem różnych formatów plików tylko z tym o czym napisałem w pierwszym zdaniu tego posta. Jeżeli nagram film A, potem dogram na tą samą płytę film B (ten sam format) to film B jest niezauważalny dla mojego odtwarzacza. Jeżeli zaś nagram najpierw film B, potem dogram A to film B będzie widoczny a film A nie. To chyba wyjaśnia wszystkie wątpliwości. Muszę jeszcze przetestować zainstalowanie 2 filmów jednocześnie na płycie, chociaż jestem pewien, że wtedy nie byłoby problemu. Pozdrawiam i proszę o dalsze wskazówki.

kolego ty nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem i z zasady nie nagrywa się filmów tak jak ty żeby później odtwarzać na DVD

tylko nagrywa się całą płytę lub kilka filmów od razu poczytaj w Google o nagrywaniu płyt bo pisać się mi już nie chce błąd jest po twojej stronie . :o :o :oops: :oops: #-o i nie pisz mi jak byś tłumaczył małemu dziecku jeszcze raz powtarzam błąd jest po twojej stronie nie nagrywa sie tak filmów na DVD bo później są takie problemy .

Mogłeś napisać od razu, że to tylko i wyłącznie wina tego dysku wielosesyjnego… i wydaje mi się, że to ty tłumaczyłeś jak dziecku łącznie z rozpisywaniem nero jakby ten program był bardzo złożony… Teraz pytanie czy można w jakiś inny sposób dogrywać filmy na płytę DVD używając innego oprogramowania czy jest to zupełnie niemożliwe?

To nie wina Nero tylko twojej wiedzy na ten temat:A jeżeli nie chcesz nagrywać filmu na zwykłą płytę to kup sobie kilka płyt

DVD +RW płyty wielokrotnego nagrywania ale na pewno wiesz co to jest i jak uzbierasz sobie na dysku kilka filmów to sobie wtedy zgrasz na normalną płytę DVD .4,7 gb - poczytaj ile tak naprawdę gb jest na takiej płycie bo to się inaczej przelicza musisz sie dużo nauczyć.

A jak mam tłumaczyć żebyś w końcu zrozumiał choć troszkę z tego co napisałem a nie w dalszym ciągu udajesz eksperta poczytaj w Google na ten temat wiedza to skarb wysil choć trochę się ,kolego widzę że jesteś bardzo obeznany z funkcjami NERO

a tak naprawdę masz znikomą wiedzę na ten temat czytanie nie boli a wyjdzie ci tylko na zdrowie ja mam setki wypalonych płyt i

zmienionych formatów robię wszystko i myślisz jak się tego nauczyłem czytać i szukać tematów w internecie jest mnóstwo tylko chęci Gdybyś przeczytał to co napisałem do tej pory to już byś nie miał kłopotów .Do XP polecam NERO 6.6.1.15 lub 6.6.14 bo psują najmniej płyt .

Obrażasz mnie swoimi wypowiedziami. Ja zgłaszam problem, a ty w co drugim zdaniu piszesz: “musisz się wiele nauczyć”. Gdybym chciał się tego nauczyć to nie opisywałbym tutaj swojego problemu. Uważam, że mam sporą wiedzę o programowaniu w różnych językach w tym aplikacji takich web’owskich, projektowaniu i tworzeniu stron (flash, cms, php), logotypów i różnych rzeczy, którymi zajmuje się prawdziwy designer i nie potrzebuje rozbudowanej wiedzy na temat nagrywania płyt. Musisz się wiele nauczyć, serio. Nie poznałeś wszystkich f-cji internetu. Musisz się wiele nauczyć. Masz małą wiedzę na temat tego - fajnie się czyta nie? W twoich zdaniach wyczuwam tylko cynizm. Zdaje ci się, że jesteś super mądry, bo umiesz nagrać płytę w nero. Już o tym, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem nie muszę pisać, bo to wyraźnie widać. W pierwszym poście napisałem, że nie potrzebuję żadnych informacji na temat konwertowania filmów a ty rozpisałeś się podając bezużyteczne informacje o programach.

Nasza rozmowa mogłaby wyglądać tak, że po moim pierwszym poście napisałbyś, że DVD nie odczytuje płyt, w których została wcześniej zaznaczona f-cja dysku wielosesyjnego. Ja bym podziękował, wszystko byłoby ok. Ty wolałeś się popisać swoją wiedzą (dla mnie bezużyteczną dla ciebie czymś więcej) i trochę pojechać po newbie w tych sprawach… Po przeczytaniu tego posta pewnie będziesz się tłumaczył, lecz ja znam ludzi takich jak ty (pozerzy, cynicy, inferiority complex - poczytaj sobie o tym. Musisz się wiele nauczyć i poznać siebie) i nawet nie zwrócę na to uwagi, bo po prostu już tutaj nie zaglądnę, więc nie czuj się wielkim pisząc jakieś marne teksty pod tym postem.

Pozdrawiam…

Nie widzę nic obraźliwego w tym co napisał Twój przedmówca. Całkiem możliwe że Twój odtwarzacz nie obsługuje płyt wielosesyjnych. Poczytaj uważnie co napisał w swoich postach i się do tego zastosuj. A jak nie masz do tego zaufania kup płytę DVD wielokrotnego zapisu i eksperymentuj, w końcu sam dojdziesz do oczekiwanego przez Ciebie efektu :slight_smile:

O satysfakcji nie wspomnę.

A wskazówki realmadryt , naprawdę będą w tym bardzo pomocne.