F-secure 2009-opinie

ostatnio kupiłem gazetę KŚ z tym programem oraz licencją na 6 miesięcy. Potrzebuje opinii na temat tego AV!

1Czy będzie lepszy od Avasta?

2Czy poprawiono użycie ramu (bo poprzednia wersja potrafiła zużywać nawet 300)?

3Jak jest z wykrywalnością?

4 Czy warto go instalować?

dodam że komp taki jak w podpisie

najlepiej sam sprawdż bo co osoba to inna opinia!skuteczność ma dobrą !

To prawda najlepiej samemu sprawdzić. Ja u siebie miałem go przez 2 h i wywaliłem. Strasznie zamulał mi system. A komputer mam niezły. Teraz jadę na KIS 2009 i zero mulenia.

Napewno jest jest lepszy od avasta ten F-Secure

No to tak, jak ja zainstalowałem kiedyś f-secure to mi Windows padł. Ale to było kiedyś… Czy będzie lepszy od Avasta? Hmm… to musisz sam przetestować. Zawsze warto zainstalować dla testu :wink: Oczywiście wcześniej należy odinstalować Avasta! oraz odłączyć komputer od sieci, ponieważ wtedy może to stworzyć zagrożenie.

z siecią to wiem ale raczej wątpię by coś sie stało w te kilka minut bo mój xp ma wszystkie aktualizacje :smiley:

a kupno czegokolwiek za więcej niż 10 zł odpada…a Kasperskiego nie lubie

używał go ktoś dłużej? Jak ze zużyciem ramu?

znacznie lepszy od avasta. Używam f-secure od wersji 2006 bardzo dobry pakiet zabezpieczający

ja też używałem starszych i były ok ale wersja 2008 strasznie mi ram zjadała i dlatego zastanawiam sie czy to poprawili bo przy otwartym aqq 2 stronach firefoxie wszystko zajmowało niekiedy 700mb a teraz 400(z avastem)

Procek 1,6 512 ramu i mulenie było odczuwalne. Pierwsza aktualizacja przy łączu 512 trwała niemiłosiernie długo. Pierwszy pełny scan systemu momentami powodował totalne zamulenie i trwał dosyć długo. Potem pracował w miarę normalnie jednak po przesiadce z NODa spowolnienie było czuć. Myślę że przy 1 GB Ramu opisywane efekty będą zdecydowanie mniej odczuwalne.

przy 512 mb ramu f-secure będzie muslił, przy 1 GB jest w porządku

Ma słabo dopracowany moduł aktualizacji, czasem nie chce się aktualizować, firewall na najwyższym poziomie, a antywirus w porządku.

zainstalowałem i jestem zadowolony!działa szybko, zużycie ramu ok 150, tylko po włączeniu trochę dysk mieli ale później działa bardzo ładnie! polecam naprawde wart swojej ceny(8zł ale zawsze) :lol:

Mnie w nim denerwowało to, że nawet na normalnym poziomie skuteczności dostęp do plików był długi, a kompa mam:

Core 2 Duo E4600 i 1GB RAMu (dysk po defragmentacji). :x Jedyne co pomogło, to wyłączenie go i odinstalowanie, z czym też był problem. Nie mogłem go usunąć, musiałem jeszcze raz zainstalować i dopiero wtedy odinstalować. To wszystko mnie do niego zniechęciło. Ale właśnie najlepiej sam go przetestuj, każdy ma inna maszynę :wink: