Serwis Youtube - film jest niedostępny dla Twojego kraju

Co sądzicie o krokach podjętych przez serwis Youtube, który ogranicza niektórym krajom oglądanie popularnych klipów wideo, wyświetlając nic nie tłumaczący komunikat: “Film jest niedostępny w Twoim kraju”. Szczerze mówiąc mnie to zdenerwowało i od razu usunąłem konto z serwisu. Nie zachęcam tutaj do jakiegoś bojkotu, ale myślę że jest to w pewnym sensie jakaś dyskryminacja, bo jednak spora część Polaków przyczynia się w znacznym stopniu do rozwoju serwisu, a tu ogranicza się im prawa do jego użytkowania.

Mnie też to denerwuje np filmik oglądany jakieś 3 może 4 miechy temu działał normalnie a dziś dostałem takie samo info jak ty . Oni blokują nam to my blokujmy im dostęp do np teledysków polskich wykonawców . Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie proste nie ??

A ci oni tak się tym “przejmą” że nam wszystko odblokują.

No właśnie w tym problem, że się nie przejmą ;p

Kojot, cztałeś to…?

http://di.com.pl/news/25033,0,Czego_Pol … uTube.html

To zresztą nie ogranicza się tylko do tego jednego serwisu oraz nie dotyczy tylko akurat naszego kraju.

Zawsze można wejść na you tube przez serwer proxy np z Kajmanów i ominąć sobie te ograniczenia regionalne :stuck_out_tongue:

Owszem, chociaż nieco gorzej jeśli wideo dostępne jest tylko dla IP z konkretnego kraju.

Jak wspomniałem, podobnie bywa też i na innych serwisach.

Zwróć np. uwagę na dostępność niektórych materiałów z iTVP.pl (w innych krajach niż Polska).

  • Zawsze tak, tylko nie każdy to potrafi, naprzykład taki ja :smiley: .