Jaka antena do odbioru telewizji?

Witam

Mam kłopot gdyż mieszkam w takiej okolicy, że nie ma żadnej kablówki a więc sam musze załatwić sprawę z anteną. Dlatego proszę o małą pomoc. Moje okna wychodzą na wschód natomiast nadajnik telewizyjny znajduje się kilka km na zachód od mojego bloku. Sam nadajnik jest bardzo wysoki i ma kilkaset metrów wysokości. Natomiast od strony moich okien znajduje się mały lasek. Czy jest możliwość kupna takiej mini anteny, którą mógłbym odbierać sygnał w dobrej jakości pomimo złego położenia mojego mieszkania w stosunku do anteny i postawić ją przy telewizorze? Czy sygnał tv przejdzie przez ścianę? Najlepiej gdyby była to antena do odbioru naziemnej tv cyfrowej.

Nie ma czegoś takiego jak antena do dvb-t.

Kup małą antenę kierunkową lub siatkową bez przedwzmacniacza (z symetryzatorem).

Nie ma specjalnych anten do odbioru naziemnej TV cyfrowej. Napis DVBT jest typowym chwytem marketingowym. A skoro masz problem z odbiorem na antenie zewnętrznej to o poprawnym odbiorze nawet na najlepszej pokojówce możesz zapomnieć.

http://telewizja-cyfrowa.com/forum/inde … 340037ce74 Tu szukaj pomocy.

:o kilkaset metrów?, popuść i to sporo.

dzięki za pomoc. A jeśli chodzi o ten nadajnik. To jest to z tego co się orientuje najwyższy w Polsce. W Magdalence pod Warszawą i jest dużo wyższy niż pałac kultury.

Ten maszt nie mieści się w Magdalence, a we wsi Łazy (często jako nazwę podaje się pobliskie miasto Raszyn). I nie jest najwyższy w Polsce, bo dopiero szósty.

Pałac Kultury to najwyższy budynek w Polsce - i od samego początku, przez ponad 50 lat, był to tak naprawdę prowizoryczny obiekt nadawczy.

Prawdopodobnie do odbioru TV nie potrzebujesz nawet anteny. Podłącz do gniazda antenowego kawałek przewodu (izolacja jak najcieńsza), powinien być odbiór. Albo najprostszą antenę pokojową (bez wzmacniacza).

Najprościej będzie wystawić antenę kierunkową na dachu. Przypuszczam że Yaga najlepiej się sprawdzi nawet bez żadnego wzmacniacza, bo przy takiej odległości od nadajnika to wzmacniacz tylko pogorszy odbiór.

Najpierw jednak radzę spróbować z pokojową/drutem. Szczególnie, że z Raszyna nadawany jest program w DVB-T.

Dzięki za odpowiedź. Odnośnie tej anteny na dachu to odpada bo mieszkam na parterze a zależy mi na tym żeby nie borować ścian bo to nowe mieszkanie. Spróbuje z tym drutem. Telewizor jeszcze mi nie przyszedł więc mam czas na pogaduchy na ten temat.

Myślicie że w takiej sytuacji sygnał przejdzie przez ścianę?

A telefon komórkowy działa w mieszkaniu? Przecież też fale mają po drodze ścianę.

Czy może być na początek taka antena pokojowa http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa … 6/1634.dat ? Czy nie będę miał problemu z jej podłączeniem do nowego tv ledowego?

Dodane 09.12.2010 (Cz) 9:48

no tak ale sygnał telefoniczny ma inną częstotliwość co wpływa na przenikanie przez przeszkody. Po za tym spójrz, że często jak jesteś w budynkach zbudowanych z żelbetu to sygnału często nie ma albo jest słaby?

polecam

dzięki, może jeszcze ktoś wypowie jakąś ciekawą kwestię na ten temat?

gdzie ty mieszkasz, nie napisałeś?

Kompletny bezsens, kabel symetryczny 300 ohm taż to czasy króla Ćwieczka :stuck_out_tongue:

A symetryzator tylko osłabi sygnał.

-pytałem Ćwieczka, też już nie pamięta :expressionless: .@pelargonia- zajrzyj choć na stronę której linka ci podałem. Tam wymieniają się ludzie doświadczeniami co do odbioru(i nie tylko), może ci się uda że trafi się ktoś z twoją lokalizacją.

Tej:

http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_we … _A6030.htm

bym nie kupował, jako że zawiera wzmacniacz, który przy takiej odległości od nadajnika jest zbędny (a przy coraz większej odległości, zwiększać się powinno zysk energetyczny samej anteny, a nie wzmocnienie wzmacniacza).

Ta antena do której dałeś link, mogłaby być (dobrze że chociaż piszą, że należy ją podłączyć poprzez symetryzator, bo spotkałem się z taką, gdzie jeden pręt był podłączony do żyły, drugi do ekranu przewodu koncentrycznego - a sam ekran chyba się utlenił, bo miał on postać sinego śladu między warstwami izolacji), ale podobny efekt da podłączenie kawałka kabla. Najpierw sprawdź na tym.