Rozwiązywanie błędu drukowania

Zamiesczona porada kierowana jest w szczególności do osób, które po raz pierwszy mają doczynienia z drukarkami.

Podczas drukowania dokumentów tekstowych oraz innych, proces może się nie powieść bowiem, drukarka może zostać przez omyłkę wyłączona mechanicznie, lub podczas drukowania bierzącego dokumentu, zabraknie kartek. Wówczas na pasku zadań pojawi się ikonka drukarki z małym czerwonym znakiem zapytania ( drukowanie dokumentu nie powiodło się), wówczas lewym przyciskiem myszy klikamy na ikonkę dwa razy a następnie na proces informujący o niepowodzeniu drukowania. Wybieramy opcję usuń prawym przyciskiem myszy oraz odśwież.

Następnie wkładamy papier, lub w przypadku mechanicznego wyłączenia - włączamy ponownie i powtarzamy drukowanie.

Jest też takie coś gdy anulujemy (ja miałem często) pisze “Usuwanie-Drukowanie”, chociaż nie drukowało. Czasem nie pomaga nawet restart drukarki. Wtedy restartujemy system.

  1. siemka może byc jeszcze taki bląd jak zatrzymanie sie drukarki

Uruchamiamy ja spowrotem przez wejście w panel sterowania

i drukarki i inny sprzet i bierzemy tą co mammy prawym guzikiem myszy i bierzemy uzyj online

:cry: