Zakładanie własnego forum phpBB3

Witam, na forum aż pełno od tematów typu “Załóżcie mi forum, to moje GG : 0000000” Te tematy są często usuwane a “biedni” userzy nie wiedzą jak założyć upragnione forum :slight_smile: Opiszę wam jak założyć forum phpBB3 czyli takie same jak forum dobrychprogramów!

Rozdział 1 - Zakładamy hosting

Wchodzimy na stronę http://www.yoyo.pl/ i zakładamy konto klikając Rejestracja w prawym górnym rogu. Rejestracja jest prosta i powinniście sobie z nią poradzić, ja nie mogłem ponieważ obecnie znajduje się w Bratysławie a to serwis dla “polaków”, pozostałe czynności opisze na moim wcześniej założonym koncie. Po zalogowaniu widzimy takie duże ikonki, klikamy Twoje strony, potem Załóż stronę >>. Wybieramy nazwę strony (forum), plan hostingowy koniecznie FULL, preinstalacja oprogramowania : [forum] phpBB 3.0.0 PL potem wybieramy hasła i przepisujemy te dziwne literki wspak czyli od tyłu, np. SAMOCHÓD - DÓHCOMAS. Udało się! Pokazała się strona “Trwa zakładanie strony” więc czekamy 10 minut, przepisujemy gdzieś “Połaczenie do bazy MySQL” a najważniejsze jest to : mysqlx.yoyo.pl, dbxxxxxx, i oczywiście hasło. Gdy odczekamy najdłuższe 10 minut w swoim życiu :lol: wchodzimy na naszą stronę! W moim przypadku jest to “phpbb3-test.yoyo.pl” (proszę nie uważać tego jako reklamę ponieważ to forum ulegnie zniszczeniu po napisaniu przeze mnie tego poradnika :twisted: )

Rozdział 2 - Instalujemy forum

Po wejściu na stronę wita nas instalator, z zakładek poniżej loga phpBB wybieramy ZAINSTALUJ, klikamy Przejdź do następnego etapu, Rozpocznij instalację, 1 pole - MySQL, 2 pole - mysqlx.yoyo.pl (gdzie x to te liczby co kazałem zanotować), 3 pole - Puste, 4 pole - dbxxxxxx (gdzie x to te liczby co kazałem zanotować), 5 pole - jak w 4, 6 pole - tajne hasełko, które też kazałem zanotować! Klikamy Przejdź do następnego etapu, klikamy Przejdź do następnego etapu, tutaj sobie poradzicie bo trzeba podać twój login hasło i email, klikamy Przejdź do następnego etapu, klikamy Przejdź do następnego etapu (to zaczyna robić się nudne :roll: ), klikamy Przejdź do następnego etapu, klikamy Przejdź do następnego etapu, klikamy Przejdź do następnego etapu STOP! Nie rozpędzaj się, tylko wejdź w klienta FTP np. Filezilla i skasuj folder install! Klikamy Zaloguj się, i wchodzimy ponownie na naszą stronę i naszym oczom ukazuje się forum! Oto jak wygląda forum po zainstalowaniu : http://phpbb3-test.yoyo.pl gdyby ktoś chciał pobawić się w doktora admina to login: administrator, hasło: administrator

Rozdział 3 - Podziwiamy i konfigurujemy forum

Logujemy się na admina, klikamy Panel administracyjny w stopce forum i robimy co chcemy.

Działy - Tam można tworzyć kategorie i fora.

Pisanie - Ustawienia dot. pisania postów.

Użytkownicy i grupy - Tutaj możesz dać mi moda w podzięce za forum :lol:

Uprawnienia - Tutaj możesz robić np. żeby mod 1 rządził w dziale “Zupy” a mod 2 w dziale “Desery”.

Style - Tu możesz zmienić kolorystykę forum.

Konserwacja - Np. logi co kiedy zrobiłeś dla forum.

System - Boty, aktualizacje i inne…

Mam nadzieje, że pomogłem. Dziękuje za uwagę, do widzenia :smiley:

PS. Jeśli chodzi o FTP to pobierz FileZillę od pana google, zainstaluj. Dalej wpisz swoje tajne hasła, zaznacz install w oknie po prawej i zamknij program.

Jeżeli komuś się nie chce instalować phpbb3 lub nie potrafi, to warto zarejestrować się na forum http://www.phorum.pl/ i tam założyć forum, ale pamiętajcie że w tedy nie możecie instalować swoich motywów (nie wiedziałem jak to nazwać :P) dodatków ani nic, tylko będziecie mieli od razu gotowe forum phpbb3 i zmieniacie w panelu administracyjnym co chcecie.