Pewna nietypowa sztuczka:)

Dzień dobry. Jeżeli “padł” Wam dysk i chcielibyście odzyskać dane, a wiele metod odzysku zawiodło, istnieje pewna sztuczka, dosyć oryginalna…

Jeżeli Wasz dysk nie chce się czytać, bądź się nawet nie obraca, możemy wykonać następującą czynność. Wkładamy napęd do zamykalnej torebki foliowej na …mrożonki i wrzucamy na godzinę do zamrażalnika.

Czyność ta poprzez schłodzenie może, aczkolwiek wcale nie musi zmienić nieznacznie geometrię głowic i talerzy, co może umożliwić urządzeniu pobieranie danych przez krótki czas.

Należy przy tym pamiętać, by przed tą operacją zainstalować nowy napęd, a także oprogramowanie do kopiowania danych, by w jak najkrótszym czasie “przerzucić” dane ze starego napędu.

Pozdrawiam :slight_smile: .

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak kiedys robiłes, co za tym idzie, że jest to sprawdzona porada :stuck_out_tongue:

Witam. Panie Paweku, osobiście nie musiałem się jeszcze odwoływać do tego typu drastycznych niejako metod. Jednakże, jest to rozwiązanie godne uwagi, ze względu na fakt, że było już stosowane w pewnym przypadku, który znam :slight_smile: .

Oczywiście możesz mi wierzyć bądź nie, jednakże po to został stworzony ten dział by zamieszczać tu rady, choćby nie wiem, jak “dziwne” gdyż nie wiesz co Ci się w życiu może przydać…

Pozdrawiam :slight_smile: .

Spoko, tak się tylko czepiam z racji, że nie ma nic wiecej do roboty. Nie kwestionuje sposobu i mam nadzieję, że nigdy nie bedę musiał się do niego uciekać :mrgreen:

Sory, ale słyszałem o mrożeniu jako dobrym sposobie na uzyskanie bad sektorów na dysku. Poprawcie mnie jeśli się mylę…

Dziwne ale godne poświęcenia uwagi.Ze sprzętem można robić naprawde dziwne żeczy.

Czy ktos mi wierzy że w odległości 10-15 metrów można ściągnąć dane z kompa poprzez monitor.He he też bardzo ciekawe niprzwdaż,takie metody stosują szpiedzy i inni ludzie którym zależy na posiadaniu cennych informacji.

Dobrze mówisz… czasem jak ktoś pracuje w biurze i ma blisko okno to Ci szpiedzy mają jakieś sprzęciory… Ale są takie monitory, z których nie można ściągnąć informacji- mój starszy ma taki w pracy i kupili mu go za jakieś 17000 zł. :?