Problem z Nokią 3410 - krótka żywotność telefonu :-/

Mój kolega posiada ten model telefonu i nie ma pojęcia, co jest powodem tego, że telefon ten ma tak krótką żywotność. Ładuje w nim baterię 6 godzin, a za niecałą dobę musi tą czynność powtórzyć. Co jest tego powodem: bateria czy oprogramowanie ?? Zaznaczam, że telefon już jest dawno po gwarancji. Ile może kosztować jego naprawa ??

niech wymieni baterię na nowa i ją sformatuje

może spróbować zwiększyć czas działania tej baterii, jednak maksymalnie do ~90%.

sposób działa oczywiście tylko na takich pół sprawnych bateriach.

testowałem osobiście.

baterie owijamy w gazety. nie kolorowe piśmidła, tylko zwykłe gazety codzienne (różnica papieru). tak owiniętą baterię wkładamy do zamykanego worka foliowego (niewiem jak profesjonalnie nazwać - w każdym razie się “zasuwa”), no i z tym workiem do zamrażalnika na 3 dni.

po tym czasie wyjąć, wyciągnąć z worka, odwinąć z gazet i pozostawić na 1 dzień w temperaturze pokojowej (czyli w zwykłym pokoju).

ale na dłuższą metę i tak lepiej kupić nową baterię, zwłaszcza, że na allegro to wydatek rzędu 15zł…

Czy ta cena jest podana wraz z kosztami odbioru ??

za baterię w podobnym stanie jaką on ma :mrgreen:

Jak już to kup oryginał

koszt baterii koło 15zł (później dam przykładowego linka, bo teraz allegro nie jest w pełni sprawne, a i wybieram się właśnie do chirurga). do tego:

~ 3, 4 zł za wysyłkę listem poleconym przy wpłacie na konto.

~ 6 zł za wysyłkę paczką przy wpłacie na konto.

~ 12 zł za wysyłkę paczki za pobraniem.

nie opłaca brać się paczek za pobraniem. lepiej znaleźć kogoś kto ma konto np. w mbanku i z niego przelać kasę (prowizja tylko 50gr, w normalnym banku od 2 do nawet 7 zł!).

miałeś? bo ja już zamówiłem parę baterii.

1 dla siebie, jeszcze gdy miałem nokie 3310, 2 dla kolegów i 1 dla kuzyna.

ceny o 12 do 15zł.

po sformatowaniu działały nawet tydzień (najczęsciej 5-7 dni), co na baterię za takie pieniądze jest wynikiem dobrym, nieprawdaż?

cena/jakość jest dostateczna. za takie pieniądze można kupić ze 3-4 (czy nawet więcej) zwykłych baterii z allegro.

p.s. właśnie sobie przypomniałem. zamawiane baterie były firmy FOOF.