Dziwny problem ze złączem DVI w karcie i działaniem monitora

Siemka!

Niedawno kupiłem sobie wentylator Pentagram QV-100 AlCu+

Mam obecnie R9600Pro Atlantis 256MB/128bit z wejściem DVI i D-Sub. Przed zamontowaniem wiatraka monitor miałem podpięty do karty za pomocą kabla DVI. Wszystko ładnie działało itd. Gdy zamontowałem nowy wiatrak Pentagram’a i chciałem włączyc komputer (monitor podpięty cały czas do DVI) to po pokazaniu się logo Asusa ( mam płyta gł. Asus :-]), i przed ładowaniem Windowsa, monitor się sam wyłanczał i świeciła się pomarańczowa lampka, zamiast zielonej. Na nic nie reagował, a wiem, że komputer chodził dobrze. Było słychać dzwięk włanczania Windowsa, potem GG itd. Mój problem częściowo rozwiązał się gdy podpiąłem monitor do złącza D-Sub. Monitor pracował dobrze i nie wyłaczał się. Pisze to, ponieważ chcę wymienić kartę graficzną na Galaxy GF7600GS Zalman, a on ma przecież dwa złacza DVI i mój problem może się powtórzyć. Niby dodają do karty przejściówkę DVI na D-Sub, ale nie wiem czy to zadziała. Gdy udałem się do sklepu gdzie zakupiłem wiatrak i opowiedziałem sprzedawcy o tym dziwnym “zjawisku” powiedział (jak to specjalista :-]), że nigdy z takim czymś się nie spotkał i nie zna przyczyny jak to się mogło stać. Może ktoś z was na forum mi powie co zrobić z tym problemem? HELP ME PLEASE :frowning: :?

Miałem podobny problem. Okazało się, że śledź karty był lekko przesunięty i metalowa końcówka kabla dotykała obudowy co powodowało “zwarcie” i objaw był taki sam jak opisujesz. Spróbuj poprawić mocowanie karty.

Dzieki bardzo za pomoc “aficio”. Sprawdziłem i teraz wszysko jest dobrze! Jeszcze raz dzieki :smiley: :slight_smile: