AQQ a Ubuntu

Witam. Czy istnieje dobry odpowiednik AQQ pod Ubuntu?

chcę żeby miał podobne funkcje i obsługiwał AQQ oraz GG,

http://qbap.jogger.pl/2006/04/29/aqq-na-linuxa/

Poczytaj zwłaszcza komentarze.

AQQ podobno działa pod Wine, ale nie dałem rady uruchomić w ten sposób pod Ubuntu, a nie znam żadnej wtyczki AQQ to żadnego komunikatora linuksowego.

A jakiś odpowiednik na linuksa - uruchamiany przy starcie?

Zainstaluj sobie Kadu http://www.kadu.net/

gajim czy inne jabberowe programy obsługują transporty zarówno gg, aqq jak i innych protokołów

Dziękuję, zainstaluję kadu.

w jaki sposób mogę wyeksportować kontakty z windosowego AQQ na linuxowego kadu? Bo mam ich dść dużo…

W kadu da się z serwera zaimportować?

A od kiedy Kadu obsługuje sieć AQQ?? Z tego co się orientuję to na dzień dzisiejszy nie można połączyć się z tą siecią w linuksie (chyba, że przez transport jabbera, o ile taki powstał).

Heh to żeś mnie pocieszył ^^

No to przynajmniej programik który bedzie miał funkcje podobne do niego a połączy się z siecią Gadu-Gadu (suxxx)…

Próbuj odpalić windowsowe AQQ pod Wine (niekoniecznie najnowsze wersje wine i AQQ).

Do sieci gadu najlepsze jest Kadu, link podał CyroboX.

od kiedy? :stuck_out_tongue:

Spróbuj jaki komunikator Ci odpowiada… ja używam Gaima 2.0 beta3.1.

Masz duży wybór, m.in.: Kadu, Kopete, Gaim, Gajim, Psi, ekg, tleenx… jest jeszce troche, wymieniłem chyba większość popularniejszych

Hmm…

Chciałbym mieć komunikator przy starcie… A Wine spowalnia system? poczytam troche o Wine.

nie uruchomisz AQQ pod wine.

nowe wersje AQQ działają na silniku IE, więc twórcy całkowicie zaprzepaścili możliwość powstania Linuksowej wersji.

jakieś starsze wersje ponoć działały, ale testowałem parę i żadna poprawnie nie funkcjonowała.

ani pod Wine, ani pod Cedegą.

inaczej mówiąc, daj sobie spokój z emulacją programów na Linuksie, jeżeli istnieją odpowiedniki.

A JEŻELI NIE? :frowning:

Nie połącze się z siecią AQQ :expressionless:

Jak możnabyło na IE to zrobić :bad-words:

Ok dzięki… :frowning:

no niestety spod Linuksa narazie z siecią AQQ się nie połączysz.

w najbliższych czas powinienem wypróbować płatną wersję Cedegi

http://www.transgaming.com/products_linux.php

więc może na niej jakaś starsza wersja się odpali.

o nowej można zapomnieć, a i trzeba pamiętać, że program nie będzie działał tak super, jak pod windowsem.

w każdym razie dam znać co z tego wyjdzie.

Hmm… spadek wydajności? Nawet jeżeli się uruchomi, to czy za każdym razem będę musiał właczać wine, potem aqq… czy dużo z tym roboty?

dłuższe uruchamianie napewno. uruchamiałem foobara2000 przez wine i działał dobrze, ale jednak wolniej niż na windowsie. dlatego wybrałem Amaroka pod Linuksa :slight_smile:

poczytaj wreszcie trochę o wine i cededze cvs (cedega cvs - czyli tej bezpłatnej)…

wine ani cedegi cvs się nie włącza. po instalacji, gdy chcemy uruchomić/zaintalować jakiś windowsowski program, w konsoli wpisujemy cd ścieżka/do/folderu/, a następnie wine xxx.exe.

a ta płatna wersja Cedegi jednak odpada - jest przeznaczona do uruchamiania gier.

Moja rada: odpuść sobie odpalanie AQQ przez wine.

Wprawdzie mój kumpel miał kiedyś AQQ odpalone przez wine, ale działało wolno i niestabilnie. Roboty dużo nie ma, ale AQQ nie będzie działać poprawie na 99%. Lepiej używać linuksowego komunikatora. Tyle, że raczej nie ma komunikatora pod linuksa który obsługuje sieć AQQ…

freedom

Dziękuję za konkretne odpowiedzi :slight_smile:

Przyznam że tego nie zrobiłem :slight_smile: dzięki!

TleenKS nie obsługuje GG

Gdy uruchamiasz program przez Wine po prostu wpisujesz w konsoli:

wine nazwa programu

więc nie musisz wcześniej odpalać Wine. Jeśli nie chcesz wcześniej odpalać konsoli, utwórz sobie aktywator z zaznaczoną opcją “Uruchom w terminalu”.