Brak layout.ini

Dobra mam mega problem. Patrzę temat optymalizacja systemu http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580 i widzę że nie mam nic w katalogu C:\WINDOWS\Prefetch a dokładnie pliku layout.ini :(:cry: :frowning: Da się go jakoś odzyskać albo skopiować z innego kompa z winem xp?:confused:

Znalazłem jeszcze “W przypadku nowo utworzonego pliku layout.ini na przykład po wyczyszczeniu katalogu Prefetch trzeba zastosować polecenie Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks” Może ktoś wie jak go utworzyć albo czy jak się skopiuje z innego pc plik i wpisze tą komendę to czy zadziała i nic nie popsuje się jeszcze bardziej?

Złączono Posta : 06.10.2006 (Pią) 14:48

Możesz spróbować chodź pewny nie jestem czy to pomoże.

nie pomogło… zresztą robiłem to już:( coś znalazłem że zależy to od włączonej usługi Harmonogram zadań ale teraz nie wiem jak ją włączyć bo w msconfig w usługach mam jako zatrzymana(i nie da się jej przestawić) a w services.msc mam ją ustawioną na automatyczny.

Znalazłem jeszcze to może tak pójdzie

nie działa… komendę Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks pisałeś już nawet wcześniej a żaden plik NTOSBOOT…pf nie jest znaleziony na kompie:/ nie ma jego tak samo jak layout.ini

To chyba jedyna możliwość jest taka, ze masz wyłączone powstawanie layout.ini w rejestrze. :slight_smile:

no dobra już wiem jak to naprawić… banał a piszę bo może się komuś przyda. Pierwsze co robimy to odłączamy wtyczkę od neta i restart kompa, później wchodzimy w start>uruchom> i wklepujemy komendę Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks. W katalogu C:\WINDOWS\Prefetch pojawią się pliki z najważniejszym layout.ini dzięki któremu później są tworzone *.pf. Teraz można wpiąć kabel od netu i ewentualnie restart. Wszystko powinno byś OK. :o

Miałem podobny problem i postanowiłem zrobić tak jak mój przedmówca. POMOGŁO :mrgreen:

Tylko nie wiem co było tego przyczyną (jego braku) ?? :o

wilge

a też usunąłem layout.ini i mi nie działa ostatnia rada