Komp resetuje

Po wlaczeniu kompa, nastepuje reset a nawet kilka. Po kilkunastu minutach wszystko powraca do normy i jest w miare ok. tzn na kilka godzin , pozniej wszystko zaczyna sie od poczatku. Najgorzej jest rano, kiedy wlaczam kompa ( czyli jak jest zimny ) poprostu warjuje. Wyslalem wiadomosc do Microsoftu. Odpowiedz.Blad w jakims traiberze kompa. Tlumacze. Meldunek zostal pokazany poniewaz zainstalowany treiber na kompie spowodowal zaklocenie ruchu systemu Windows. Ten blad jest oznaczony “STOP BLAD”. Dokladniejszej przyczyny nie moga podac. Prosze o pomoc

Od kiedy to się dzieje ?

Czy od czasu poprawnego działania instalowałeś coś?

Może coś grzebałeś w komputerze?

Format c: <- tyle ci powiem ^^ Po prostu zrób formata.

Formatow bylo juz cztery. Myslalem ze to jakis wirus. Kupilem nowego Kasperskiego. Po formacie instalacja Kaspra, wszystkie aktualizacje z Windowsa SP2 itd. Nic nie pomoglo. Rozebralem kiste, odkurzylem, poruszalem wtyczkami i jakby wszystko ustalo na 3 dni. Po trzech dniach wszystko od nowa.

Sprawdz Podgląd Zdarzeń, jakie są błędy przed restartami. I podaj ich treść, i najlepiej podać cały komunikat jaki przesłał do ciebie MS.

Jak dla mnie to tutaj są objawy podobne do Rotkita.

Daruj sobie co :?

Instalowałeś cos ostatnio???

Na samej gorze podalem doslowne tlumaczenie z MS. A jezeli chodzi o instalacje to instalowalem rozne rzeczy i kilkakrotnie. Naogol wszystkoz Win. Czego nie moglem i nie moge do tej pory to aktualizacji z Wind. XP ( KB 898461 ). Nie moge tego zapakowac nawet po kazdym z formatow. Moze to ma coc wspolnego, albo kista sie sypie ( pamiec, procek itd )

A system legalny jest??? Co sie dzieje jak instalujesz ta poprawke???

System jest jak najbardziej legalny. O jaka poprawke chodzi ?

O tą :smiley:

Pokazuje ze ta aktualizacja nie zostala zainstalowanai wiecej nic. Jak myslisz moze miec to zwiazek z resetami ? Wydaje mi sie ze nie, ale nigdy nic nie wiadomo

może masz zakużoną kartę… u mnie sie resetował co jakiś czas, przeczyściłem ją i jest OK!!

Mi sięrestaruje jak za zwyczaj gram, pogram półgodziny, góra godzinę (w byle jakom gre, ale nie online…) i sru…restaruje…nie wiem za bardzo o co chodzi: komp był czyszczony, oddany do serwisu - radiatorqa wymienili, ale jhest podobnie tyle, że moge grac dłużej, czyli właśnie te 0,5godz - 1godz.

A Tobie proponuje nie oddwa do serwisu, ale pogrzebaw kompie - jeżeli znasz siena tym…

Wydaje mi się że masz słabą karte grafiki, albo bez małego wiatraczka. Podczas grania karta się robi gorąca i jest restar kompa (sprawdź w biosie temp. max. karty grafiki - przynajmniej u mnie taka opcja jest ) :smiley:

Kiedyś miałem ten sam problem, że co chwilę resetował mi się komputer.

  • Okazało się, że to wina wirusa ssaser ( czy jakoś tak ).

…Do jego usunięcia, użyłem antyvira, co zmieścił się na dyskietce 8) .

  • Jeszcze raz przeskanuj kompa, ale tym razem zainstaluj Ad Aware,

do usuwawnia oprogramowania szpiegującego. Nawet w wersji darmowej, jest bardzo skuteczny.

  • Proponuję Ci też skuteczny, darmowy Antywirus ( avast ). Po jego darmowej rejestracji, otrzymasz klucz aktywujący. Dzięki Bogu i parti :smiley:

hehe, już lata całe nie mam tego problemu.

  • Zanim włączysz internet, odłącz kabel od internetu, i przeskanuj kompa tymi programami, co Ci opisałem. Jeśli przypomni mi się nazwa tego Antyvira, co się mieścił na dyskietce, to napisze tutaj :stuck_out_tongue: .

…Pozdrawiam.

ten wirus to inna bajka.

@Banf

:arrow: sprawdz temp. i napecie programem Everest

:arrow: włącz BSOD’a Win+Pause Break-> Zaawansowane-> Uruchamianie i odzyskiwanie, Automatycznie uruchom ponownie odznacz

:arrow: Debugger Windows

:arrow: sprawdz kondesatory na Mombo

Czemu na każdy problem z kompem znacie tylko jedno rozwiązanie - format??

Popieram, sprawdź temperatury CPU, grafiki, HDD, przeczyś kompa.

Jak dla mnie to wina sprzętu.

Żaden format, co Wy Mu gadacie, o rzeczach, które jemu nie pomogą.

  • Najpewniej, to jest wirus ssaser, bądź blaster. Nawet Mi nie będąc podłączonym do internetu, to się komp uruchamiał. - Wtedy był to nowy komp, z nowym dyskiem, niezawirusowanym. - Ten wirus, to musiał się zainstalować, podczas instalacji Windows - a.

  • Tak, jak Wy mu radzicie, to Ja 3 formaty wtedy zrobiłem, i nic nie pomogło. - Nikomu nie uwłaczając…, właśnie widać, jak się znacie.

  • Mówię do tych, co wszystko zaczynaliby, od formata ?

  • Jak wam komp muli, to też format robicie ? Jestem ciekaw :mrgreen: :twisted: .

  • Nie mówię, że to nie jest wina czego innego, ale jestem na 100% i więcej przekonany, że to wirus Ssaser, albo Blaster Kompa Ci resetuje.

  • U mnie okazał się to wirus. Po wgraniu programów Antywirusowych, oraz Firewall - a, nie miałem żadnych problemów z tym. - I dzięki bogu, nie mam już od kilku dobrych lat.

  • A co do Karty grafiki, że nie ma wiatraczka ? hmmm wątpliwe.

Mam starą gartę grafiki, i nigdy przez nią nie miałem problemów takich, żeby komp Mi się resetował. Pozdrawiam.

jak masz stacje dyskietek to ja odlacz, albo ja nie mozesz to zeby kabel zasilajacy dysk nie zasilal tez stacji dyskietkek, ja mialem taki problem z restartami i jak podlaczylem zasilanie stacji dyskietkek do kabla od cdromu to zaczelo chodzic normalnie

moze pomoze

boger, ja wiem, że chcesz pomóc, ale to na bank jest to, o czym Ci piszę, i nie tylko Tobie, ale i Banf - owi.

  • Porady, typu zrób formata, to nie pomogą. - Ja zrobiłem ze 3 wtedy, i nie pomogło. - Jest jakiś programik, co usuwa ten problem.

  • Jak miałem ten problem, i go wgrałem, to problem się skończył, i nic nie musiałem wyłączać, jak to niektórzy radzą.

  • Nie mówię, że to zła rada, ale Ja nic nie wyłączałem, tylko wgrałem ten programik ( mieścił się na 1 dyskietce ), i pomogło.

  • Jeśli znajdę tą dyskietkę, z tym programem, to programik na pewno Bonf - owi podeślę. - Ja miałem kompa czystego, nie był zakurzony, i mając resety, to wgrałem ten programik, i było po kłopocie. - Jak znajdę programik, to dam znać. Pozdrawiam.