Samoczynny restart kompa

problem polega na tym, iz komp sie samoczynnie restartuje. Przez kilka dni tak sie działo i myślałem, że to system siadł i coś zainfekował. Ale dzisiaj zrobiłem nowy system i dalej to samo. Poprostu pracuje sie nad nim a on sie samoczynnie restartuje bez rzadnego błędu czy komunikatu.

Jest to komp mojej dziewczyny: Celeron 1,7 256mb ddramu i ge force 64mb

co z tym zrobić?

Jak tam temperatury itp.? Nie za wysokie? Może zasilacz.

PPM Mój Komputer --> Właściwości --> Zaawansowne --> Ustawienia przy opcji Uruchamianie i odzyskiwanie --> pod Awarią Systemu odznaczasz Automatycznie uruchom ponownie. Może to wina softwarowa, więc wyskoczy błąd. Zapisz go dokładnie i zamieść tu, będziemy radzić dalej :slight_smile:

A podkręcałeś procesor? jeżeli tak to spowrotem przywróć ustawienia stare, albo jak nie pomoże to zresetuj BIOS. A po jakim czasie Ci się to wyłącza? Od razu czy po jakimś czasie??

więc to sie dzieje po jakims czasie pracy komputera. Ale jeśli juz się zacznie to zdarza się praktycznie co kilka minut.

Temperatura płyty głównej to 38-40 stopni, procesora 34-36 stopni

Ten komp nie był nigdy podkręcany.

A jak zasilacz ??

A kondensatory ??

Debugging - zajrzyj TU

więc temperatura płyty dochodzi do 42 stopni a procesora do 39 stopni.

Jak ten zasilacz sprawdzić i kondensatory?Też w everscie? Które to parametry sa?

Zasilacz - pomierz miernikiem napięcia KLIK

Kondensatory - organoleptycznie :smiley: sprawdź czy nie są wylane lub wybrzuszone KLIK

Niestety nie posiadam miernika napięcia a kondensatory wygladają OK

Co z tym Debuggingiem? Zastosować sie do tych porad ztego linku który podałeś?

Z everestu napięcia mieszczą sie w granicach, które są podane w artykule JNJN’a

Tak masz tam narzędzie ze strony Microsoftu. Zainstaluj i postępuj zgodnie z instrukcją

Potem wklej tutaj to co ci Debug wyświetli

Everest niezbyt dokładnie mierzy napięcia

Oki zaraz zastosuję ten debugging. A jakie temperatury płyty głównej i procesora są dopuszczalne? Bo temp. płyty dochodzi juz do 45 stopni a procesora do 41.

Dopuszczalna temperatura powietrza wewnątrz obudowy PC:

+45 stopni Celsjusza w komputerach standardowych (procesory AMD i Intela do wersji Northwood włącznie);

+43 stopnie Celsjusza w komputerach z procesorami Intela nowej generacji (Prescott, Presler).

Dopuszczalne temperatury procesorów:

  • procesory AMD Socket A - zależnie od modelu +85 do +95 stopni;

  • procesory AMD Socket 754 i 939 - maksimum +70 stopni;

  • procesory Intel Pentium 4 i Celeron do wersji Northwood włącznie - +70 stopni;

  • procesory Intel Pentium 4, Pentium D i Celeron w wersjach Prescott, Smithfield, Presler i Cedar Mill - +68 stopni.

Dopuszczalne temperatury dysków - zależnie od marki i modelu - +55-65 stopni Celsjusza.

Temperatury innych układów:

GPU kart graficznych ATI i NVIDIA - +80 stopni;

chipsety płyt głównych:

ATI, NVIDIA, VIA - +80 stopni,

Intel - +70 stopni;

pamięci DDR SDRAM - +65-75 stopni, zależnie od producenta chipów.

czyli temperatury mam w porządku, tak mi sie wydaje. Jeszzce zastosuję ten debugging.

Jeszcze do przyjęcia

Nie zdążyłem ściągnąc tego pliku debuggingu bo mi sie komp znów zreseował, ale tym razem wyświetliło sie ostrzeżenie na niebieskim tle. Pisało coś o BAD_POOL_COLLER

a potem instrukcje jak postępować i takie tam…

Miałem wyłączona opcje automatycznego uruchamiania przy awarii systemu.

Spisz jeszcze nr tego błędu. Pojawia sie po “stop:…”

dobra spisze jak tylko znów to się pojawi, ale mam nadzije że dotego czasu ściagne ten debugging…

Złączono Posta : 20.10.2006 (Pią) 19:44

więc przy próbie zainstalowania tego debugginga komp znów się zresetował a oto numer tego błędu który pojawił się po napisie “stop”

0x000000c5 0x00000004 , 0x00000002 , 0x00000001 , 0x8054B534

Wpisując go w google znlazłem kilka takich przypadków ale niestety nic po polsku:(

Złączono Posta : 20.10.2006 (Pią) 20:11

uruchomiłem ten debugging i oto co mi sie ukazało:

Złączono Posta : 20.10.2006 (Pią) 20:20

więc przy zmianie rozdzielczości na mniejsza komp znów sie zresetował tym razem pokazując błąd:

0x000000c5 (0x61546552, 0x00000002, 0x00000001, 0x8054BF8E

Czy to może cos z karta graficzna lub monitorem?

Złączono Posta : 21.10.2006 (Sob) 14:23

I jak chłopaki nikt nic nie wymyślił co mogę zrobić? Bo ja już zielonego pojecia nie mam. Zauważyłem, że komp resetuje sie zawsze gdy włącze jakąś gre.