Tracking Cookie i MRU List?

Ad-aware wykrywa mi zawsze jakieś Tracking Cookie i MRU List - co to są i jak to trwale usunąć jeśli w ogóle się da ???

Są to pliki Cookie :lol: :lol: :lol:

Możesz je wyłączyć - nie polecam …


Gdyby coś nie tak - przepraszam :stuck_out_tongue:

Pozdro 4 Truskawka :wink:

no ja tez to mam i tez chetnie bym sie dowiedzial co z tym zrobic:)

ta są plik Cookie jak wejdźiesz na strone WWW pozostają owe pliki można usuwać, ja utworzyłem sobie program, który usuwa mi nie potrzebne pliki z rozszerzeniem *.bat

deltree/y c:\windows\cookies*.*

deltree/y c:\windows\recent*.*

deltree/y c:\windows\temp*.*

deltree/y c:\windows\tempor~1*.* =>> tylko z pliku Temporary Internet Files nie chcę usuwąć czy może mi ktoś pomoć ???

Też np. jak logujesz się na to właśnie forum i zaznaczasz “zaloguj mnie automatycznie” przegląarka takze zapisuje cookie.

A tracking to szpiegujące, czyli szpiegujące ciasteczka.

Rodem z Krainy Deszczowców :twisted:

I generalnie to jest tak, jak rzekł Kos@! :slight_smile:

Wszystko do wyrzucenia - gdyz jednoznacznie Ad -aware klasyfikuje to jako elementy spyware, co prawda o mniejszym stopniu zagrożenia - ale co mają szpiegusy zrobić, to i tak zrobią. :twisted:

Reguła jest taka, że juz po jednym dniu obcowania z netem - tego typu myków trochę nałapiemy!

Proszę, nie mylmy “ciasteczek” - ktore się tworzą na skutek logowania, z elementami szpiegowskimi!

Bezwarunkowo - te odkryte np. przez ad-ware (czy inne tego typu progsy) idą do wyrzutki! Zresztą po naciśnięciu PPM na danym cookie ze scanu - mamy opis “szpieguska”, jak na dłoni!

PS

Kamaa - nie zamulaj ludziom w głowach, jeżeli nie czaisz tematu!

Wręcz uważam Twoje wskazówki za “chore”! :evil:

Co mają skany ad-aware do twoich wydumanych plików z rozszerzeniem *bat. Nie stworzyłeś tego progsa - jest w sieci od dłuższego czasu - i nie sluży bynajmniej temu, o czym mówimy! :evil:

napisałem jak usuwam dane plik

Wy lepiej powiedzcie, co to jest “MRU List”

Ooooooooooooooo właśnie

U mnie to badziewie też się za każdym razem pojawia !?

Również chętnie poczytam wypowiedzi na ten temat !

Takie uwagi

Innym problemem w tej kategori są Tracking cookis. Cookies są używane

wszędzie w internecie do zapamiętywania mniej czy więcej istotnych informacji.

Firmy reklamowe często osadzają Cookies, jeśli Browser zciąga tylko państwa

chorągiewkę. W tym wypadku (i wtedy, kiedy ten Cookie zawiera państwa osobiste ID)

dowiaduje się operator o tym, jeśli państwo odwiedzają strony, które zawierają ich

chorągiewki.

:stuck_out_tongue:

Cześć :slight_smile:

To usunąć wszystkie MRU List ? - mam tego właśnie 21.

Dotąd po skanowaniu Ad-Aware SE pozbywałam się tylko kolorowych robaczków a te zostawiałam bo są “mało znaczące”.

Proszę, podpowiedzcie mi tak konkretnie. :slight_smile:

Dziękuję.

Usuń je wszystkie bez strachu! :slight_smile:

Są to niepotrzebne ślady Twojej działalności na kompie.

Oczywiście po ponownym używaniu aplikacji systemowych lista się ponownie zapełni i nie ma narzędzia, ktore by temu zapobiegło.

Cytat z PC World Komputer

Dziękuję za odpowiedź. Już usunęłam.

Ale to wstrętne Mru - nie jak moje MRUczusie (kotki) :slight_smile: